На Здобунівщині африканська чума

Сьогодні проведено позапланове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації де прийняте рішення № 7 від 03.06.2017 року «Про заходи з недопущення поширення та ліквідації спалаху африканської чуми свиней в підсобних приміщеннях спільного хліва, де утримують свині гр. С та гр. К., у с. Цурків»

01.06.2017 року громадянин що проживає у с. Цурків, телефоном повідомив службу ветмедицини району про те, що є чутки про те, що у с. Цурків, в гр. С. та гр. К в спільному приміщенні є загибель свиней.

Негайно, на протязі 30 хв. до с. Цурків, були відряджені спеціалісти мобільної групи, а саме начальник Здолбунівської районної державної лікарні ветеринарної медицини та провідний лікар-епізоотолог цієї ж лікарні ветеринарної медицини для проведення епізоотичного обстеження.

Епізоотичне обстеження проводилось за участі сільського голови Спасівської сільської ради Кравця Р.В. та в присутності гр. С.  Громадянин К. відмовився від спілкування та надання доступу спеціалістам служби до приміщення, де він утримує свині.

При проведенні обстеження встановлено, що у гр. С. у тварин було помічено втрату апетиту. 01.06.2017 року власник тварин прийняв рішення про вимушений забій 2 свиней. Забій був проведений в приміщенні не діючої бійні, що розташована поряд.

Громадянин К. також запідозрив нездоровий стан своїх свиней та прийняв рішення про вимушений забій 1 свині.

Від усіх вимушено забитих свиней було відібрано патматеріал та направлено в Рівненську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини, для подальшого направлення в уповноважену лабораторію для дослідження на АЧС. Результат дослідження – позитивний.

Громадянину С. внесено розпорядження, щодо вжиття застережних заходів в зв’язку з підозрою захворювання свиней на африканську чуму.

Спеціалістами Мізоцької державної дільниці ветеринарної медицини, 02.06.2017 року було проведено подвірні обходи індивідуальних господарств громадян у с. Цурків, з метою вивчення епізоотичної ситуації.

За даними Спасівської сільської ради, у с. Цурків нараховується 155 жилих дворів, у яких утримується орієнтовно 465 гол. свиней.

На даний час до с. Цурків виїхав перший заступник голови Здолбунівської РДА Власюк Л.П., заступник управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Костюк О.В., спеціалісти управління Держпродспоживслужби в Здолбунівському районі та Здолбунівської райдержлікарні ветеринарної медицини, працівники Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ НП в Рівненській області та ДПРЧ-18 ГУ ДСНС України у Рівненській області та інші. В рамках прийнятого «Плану заходів по профілактиці, недопущенню поширення та ліквідації захворювання на АЧС в епізоотичному вогнищі» вживаються всі заходи по недопущенню поширення збудника захворювання.

від ЗС: фото ілюстративне, реально велика група людей сьогодні жваво і оперативно працює над цим питанням і досі. Обмеження, перевірки, захоронення. Відкритим залишається питання походження хвороби в районі. ВАЖЛИВО: сусіди не забарилися не побоялися і повідомили про свої підозри про те що коїться щось негаразд! Це суттєво зекономило час для локалізації чуми.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети