. На старій цементовні помічена значна активність | Здолбунів City

На старій цементовні помічена значна активність

Рано чи пізно – здолбунівській цементовні, закладеній 1884 року, мав прийти капець! При голові адміністрації Блащуку хтось когось переконав і 1993 року військові сапери протягом місяця підривали могутні конструкції заводу. Мовляв, аварійні! Виявилося, що вибухи більше загрожували навколишнім мешканцям і їх будинкам, ніж конструкції заводу і настала вЕЛИКА еПОХА розкрадання металу і будматеріалів із підірваного. Хтось збагатився, комусь вкрадене особливого щастя не принесло… І так тривало до цієї весни. Більшу частину території заводу в 2016-му придбали загадкові бізнесмени з Дубна і почалася розчистка під майбутні силоси для зерна і проведення додаткової залізничної гілки як за колишніх часів…
 

Чи правильно, що частина аварійних конструкцій, недопідірваних у часи великого дерибану, будуть розібрані – мабуть правильно! Чи правильно, що частинка давньої історії з цементними пейзажами зникне назавжди – мабуть НЕ правильно. Ось ми з Олесій Козачок і вирішили “запєчатлєть”, поки ще можна. Тут вам і силоси цемзаводу, що їх не знесуть, а використовуватимуть; тут вам і пейзаж греко-католицької церкви у лещатах стійок колишніх печей, що їх знемуть; тут вам і пейзаж на вул. Віли, з якої новітні зернові силоси повинні виглядати особливо шикарно!
І саме зараз все-таки ностальгія превалює у порівнянні з припущенням про індустріальне відродження території колишнього заводу. Ви лише на трубу 1950 року, обвішану антенами сотвого зв’язку подивіться! У верхній частині вона “пішла” вправо – парусність антен штука незаперечна, а труба для антенок не призначена… Не дай Бог – скластися вона може і в бік “утюга”…

Олег Тищенко на сторінці краєзнавчого музею у ФБ

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 голос (а, ів), середній бал: 3,00 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
  • Disqus

    Хтось на тій трубі ще грошики заробляє здаючи в оренду під антени, не думаю що оператори самі захопили частку землі та будівель де розмістили свої підстанції. Тому думаю на цьому недобитому заводі ще хтось гріється. Однак він вже нікому не цікавий як фізично так і історично а от земелька коштує мільони бо це центр міста де за рахунок цієї землі можна розбудувати місто новими житловими масивами як робиться у Рівному. Це золота середина міста яку хтось з керівництва підмахнув чи продав невідомим комерсантам невідомо за які кошти які будуть будувати у центрі міста новий техноген. Та ще невідомо чи безпечний. Думаю ця земля ще має бути предметом розслідувань НАБУ, чи прокуратури.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама