На що витрачають кошти молоді громади Здолбунівщини
Група експертів Офісу підтримки реформ підготувала інформаційно-аналітичний дашборд та візуалізувала основні показники виконання бюджетів територіальних громад у вигляді інформаційно-аналітичної панелі. В аналізі відображено показники станом на 01.07.2021 року.
Наведені фінансові показники:
- є статичною інформацією, яка відображає стан речей на відповідну дату;
- відображають окремі, найбільш суттєві напрямки фінансовобюджетної діяльності громад;
- дають можливість порівняти ідентичні параметри різних громад в межах окремих областей.
При цьому, експерти наголошують, що для всебічної об’єктивної оцінки необхідно здійснювати більш глибокий аналіз фінансових показників конкретних громад, виявляти причинно-наслідкові зв’язки між рівнем розвитку соціальної та промислової інфраструктури, підприємницьким та ресурсним потенціалом території, демографічними чинниками і т.п. Також слід враховувати і нематеріальні активи громади.
Ми вибрали показники трьох громад Здолбунівщини, які очолили висуванці політичних партій “За майбутнє” – Мізоцька, Здовбицька та “Європейської Солідарності” – Здолбунівська.
Всі ми пам’ятаємо стартові умови, природньо активне обговорення витрат яке відбувається в радах, особливо в Здолбунівській, особливо витрат на заробітну плату. От з показника витрат на оплату праці (видатки на утримання апарату управління громадою) ми і почнемо.
Як бачимо, у Здолбунівській громаді він найнижчий серед усіх колишній районів області, і становить 10,08% від загального фонду, менше лише у Рівного. Натомість Мізоцька громада витрачає близько 36% (36 копійок з кожної заробленої в громаді гривні). Лідером, неочікувано, стала Здовбицька громада, яка зібрала на управлінських посадах багатьох колишніх посадовців керівного складу Здолбунівського району. Такий менеджмент громаді кошнує 48% від власних доходів.
А скільки приходиться коштів на 1 члена громади?
Здолбунівська громада має 3 тисячі на людину, це середній показник по УКРАЇНІ. Мізоцька та Здовбицька громади мають близько 1 тисячі на мешканця.
Можна порівняти дані і щодо видатків на гуманітарні галузі, рівень дотаційності, частку місцевих податків в складі доходів, загалом це ми вибрали і порівняли на 1 інфографіці. Оцінюйте і дивіться самі.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.