На що планує витрачати Здолбунів кошти у 2019 році

Друкуємо всі програми, прийняті Здолбунівською міською радою 18 грудня 2018 року. Вони є основним дороговказом та орієнтиром куди заплановані витрати міських коштів.

Сам бюджет міста, досі не оприлюднено на офіційному сайті Здолбунівської міської ради, тому рекомендуємо поки ознайомитися із проектом бюджету, який виносився на розгляд.

Програма ремонту доріг

Поточний ремонт передбачений для багатьох доріг. Як показує практика частина із них будуть відремонтовані і суми на це будуть додаватися, а решта, які менше будуть розбиті, так і залишаться в існуючому стані. Поки що найбільша сума передбачена на вул.Миру. До цієї вулиці особлива увагу цьогоріч і в капітальному ремонті і в поточному.

Особливістю цієї програми є те, що заплановані кошти на ремонти дорожнього покриття під’їздів до будинків. В п.6 можна переглянути весь список цих під’їздів. В п.7 можна побачити конкретні назви ремонтів пішохідних доріжок. У списку можна побачити біля яких саме приміщень, будинків це має відбутися. Наприклад біля військомату, магазину, бібліотеки тощо. Знаходьте, дивіться, контролюйте, оцінюйте якість робіт коли будуть виконуватися.

На 5,5 мільйонів закладено коштів на капітальний ремонт доріг, швидше частини доріг, вулиць. Це не всі кошти, які потрібні для таких робіт, лише частина. Так само і послідовність їх виконання наперед не прописана.

Це найдорожча для міського бюджету програма.

Завантажити (DOC, 130KB)

Програма природоохоронних заходів

Майже півтора мільйони гривень відправиться в обласний бюджет для фінансування продовження будівництва лінії водовідведення на житловий масив по вул. Мартинівка, Польова, Б.Тена, Івасюка, провулках Щепкіна та Комунальному в м. Здолбунів Рівненської області

Завантажити (DOC, 44KB)

Програма капітальних ремонтів житла

Це складна програма. Програма – борг міста перед житловим фондом через попередню безгосподарську діяльність і управлінців житловим фондом і самими мешканцями по відношенню до своїх будинків. ВИКЛЮЧНО багатоповерхових. Жителі малоповерхових будинків, які раніше були на балансі будинкоуправління ніколи не отримували жодних бонусів з міського бюджету. дахи, фасади, двері, вікна ремонтувалися і ремонтуються власними силами. А багатоповерхівкам допомагає бюджет. Це дорога програма, але в ній є перші промені співвідповідальності мешканців. Адже, щоб потрапити до цієї програми, треба заявити свій фінансовий внесок самим мешканцям будинку. Бажаючих неймовірно багато, навіть на цих умовах. Є ще плюс, бо це допомога саме тим будинкам, де створені ОСББ. Традиційно в програмі передбачені будинки, які планується ремонтувати у 2019 році, проте сум цих недостатньо. Звідки планує брати додаткові кошти міська рада, щоб виконати програму і не накопичувати недовиконані пункти програм в програмі цій і попередніх не повідомляється.

Завантажити (DOC, 43KB)

Програма культурно-мистецьких заходів

100 тисяч на всі заходи – це явно не та сума на яку можна розвивати культуру і проводити достойно мистецькі заходи. Аргументи, які щоразу лунають у сесійній залі – у міста немає відділу культури, то ж нехай район і закладає кошти і проводить такі заходи. Хм, а чи не половина цих заходів проходить саме у МІСТІ Здолбунів?

Завантажити (DOC, 48KB)

Програма соціальної допомоги

600 тисяч – це теж не гроші для соцзахисту. основною статтею витрат є Компенсаційні виплати  на пільговий проїзд  автомобільним транспортом окремим категоріям громадян, іншими словами – проїзд пенсіонерів та школярів у “Здолбунів-Експрес”. Досі ніхто не довів, що ту  кількість, яку в актах показує перевізник, можна реально втиснути і перевезти на цьому маршруті. Це одна із позицій, яка наочно демонструє, що коли тобі перепадає “халява”, то неважливо якої ціною і для кого вона дісталася.

Завантажити (DOC, 75KB)

Програма забезпечення депутатської діяльності

60 тисяч канцелярки, на сайт, газети, виїзди. Можливо цього року відбудеться хоч один виїзд купки депутатів, які ще пробують ходити на сесії. Була пропозиція депутат Орлова М.В, щоб такий виїзд був в ОТГ, створену навколо районного центу.

Завантажити (DOC, 43KB)

Програма розробки земельної документації

Традиційні позиції, які щороку передбачаються та не завжди виконуються.

Завантажити (DOCX, 20KB)

Програма “Безпечне місто”

300 тисяч, фактично відшкодування вже запланованих витрат на розширення мережі відеоспостереження у місті Здолбунів. Після цих заходів система “Безпечне місто” буде однією із найбільш розгалужених в області.

Завантажити (DOC, 41KB)

Програма конкурсних проектів

Нова програма, яка діє другий рік. правильна програма, оскільки треба стимулювати конкурси, проекти, ідеї. В цій же програмі розробка візуалізованого бюджету для громадян міста Здолбунів. Такі бюджети успішно реалізовані у 50 ОТГ України і ось цей досвід як один із проектів переможців “Громадського бюджету” теж буде реалізовано у місті. До речі інші три проекти-переможці теж будуть профінансовані в інших програмах. Таким чином всі чотири проекти здолбунівчан будуть профінансовані. Самим авторам проектів нагадуємо, що виконання проектів буде якісним, доброчесним і таким яким ВИ бачили свій проект, якщо ви будете у контакті із міською радою, виконавцями і доведете свої ІДЕЇ спільно до РЕЗУЛЬТАТУ.

Завантажити (DOC, 44KB)

Програма розвитку спорту

940 тисяч, з яких півмільйона на початок ремонту стадіону “Локомотив”. Де ще будуть братися півтора мільйони невідомо. Щодо витрат на спортивні клуби і організації. Справа хороша підтримувати спорт, тільки спорт, змагання, заходи, а не фантом прожекти. Організації, які приймають кошти, мають, зобов’язані бути відповідальними. За планування витрат, за проведення заходів та ЗВІТ про використання коштів. Кожен має публічно бути готовий показати що було зроблено. Отримання коштів не має бути схоже лише на написання від руки заяви “Видайте гроші”! Це має бути такий само конкурсний підхід, де фінансування залежатиме від вище описаних факторів. І це не завжди вище місце у турнірній таблиці.

Завантажити (DOC, 47KB)

Програма благоустрою

Те, що інженер із благоустрою, щоразу називає “безкоштовним для міста, бо виконується нашим КП”, насправді коштує шалені гроші для платників податків. на одну лише оплату праці працівників комунального підприємства “Здолбунівське” передбачено 5,5 мільйонів гривень! Жодне інше КП Здолбунова не розставляє настільки широку кишеню, а заробляє на це своїми послугами. Багато кого цікавило у соцмережах питання скільки буде коштувати Новорічна ялинка місту. Вже декілька років поспіль ця сума близька до 35 тисяч гривень. як і цьогоріч. Загалом програма на 8,3 мільйони. Не забувайте контролювати якість робіт під час їх виконання, а не нарікати на це після завершення.

Завантажити (DOC, 75KB)

Огляд на та аналіз програм здійснив Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради, експерт Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети