На сесії Здолбунівради озвучили пропозиції до віце-прем’єра Гройсмана

sesia miskrada_1 (4)На сесії Здолбунівської міської ради 19.03.14 міський голова Здолбунова озвучив пропозиції, які були прийняті на засіданні Рівненського відділення Асоціації міст України щодо реорганізації системи державного управління і місцевого самоврядування в Україні. Повний текст пропозицій можна переглянути нижче.

Пропозиції міських голів Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України, щодо вирішення окремих  питань організації роботи органів місцевого самоврядування, в зв’язку зі зміною системи державного управління в Україні.

 1. Внести зміни до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та змінити статус обласних та районних державних адміністрацій щодо їх повноважень.

2. Прийняти до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо створення виконавчих комітетів обласних та районних рад. На період до чергових виборів до органів місцевого самоврядування повноваження по керівництву виконавчими комітетами покласти на голів відповідних рад. Рекомендувати  скоротити чисельність апаратів обласних та районних рад.

3. Проводити обрання голів районної та обласної ради відповідними територіальними громадами на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

4. Вибори міських голів  та депутатів місцевих рад проводити відповідними територіальними громадами на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування з правом висування кандидатур шляхом само висування, за поданням трудових колективів, зборів громадян за місцем проживання без умови обов’язкової підтримки політичних партій, де політизувати місцеве самоврядування.

5. Внести зміни до законодавства, які дадуть можливість організувати роботу муніципальної міліції з повним її підпорядкуванням органам місцевого самоврядування.

6. Внести зміни до Бюджетного кодексу України і передбачити можливість фінансування видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів та видатків соціального фонду місцевих бюджетів через  банківські установи, тобто поза межами єдиного казначейського рахунку.

7. Внести зміни до Закону України «Про здійснення державних закупівель» у п.1 ст.2 змінити сферу застосування Закону, а саме застосовувати за умови, що вартість предмету закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює, або перевищує 300 тис.грн., у будівництві – 600 тис.грн..

8. Відмінити екологічний податок за утилізацію автомобілів встановленого Законом України  «Про внесення змін до Податкового Кодексу» від 04 липня 2013року.

9.      Внести зміни до Бюджетного та Податкового Кодексів з метою встановлення та сплати транспортного податку в розмірі 70% до місцевих бюджетів.

10. Встановити сплату в місцеві бюджети не комунальними підприємствами, що знаходяться на території населених пунктів, до 10% податку на прибуток.

11.    Внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2010 року № 1149 «Деякі питання розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів» із змінами , а саме, викласти пункт 12 Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до місцевого бюджету) між районними або міськими (м.Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим чи обласного значення) бюджетом та бюджетами територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст, адміністративно-підпорядкованих відповідному району або місту в редакції вищевказаної Постанови від 08.12.2010 року, до внесення змін 12 січня та 14 вересня 2011 року, та враховувати для розрахунку обсягу видатків на утримання органів місцевого самоврядування, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів для міст районного значення та селищ міського типу кількість населення, що проживає на території органу місцевого самоврядування, як розраховується на даний час для сіл.

12.    Внести зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», щодо визначення механізмів врегулювання кількості бродячих тварин на території населених пунктів, коли їх кількість перевищує критичну масу.

13.  Забезпечити сплату податків на доходи фізичних осіб за місцем розташування відокремлених підрозділів підприємств та організацій.
14. Встановити плати за землю на рівні орендної плати для власників розташованого на земельних ділянках нерухомого майна, що не мають належно оформленого права на землю, а також для землекористувачів, які проводять на земельних ділянках господарську діяльність.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети