На Рівненській АЕС збудують комплекс з переробки радіоактивних відходів

radiaciaКабінет Міністрів затвердив проект будівництва комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів на Рівненській АЕС.

Про це повідомляє ukrinform.ua з посиланням на  прес-службу КМУ.

«Кабінет Міністрів на засіданні 7 листопада затвердив Проект будівництва комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ) на Рівненській АЕС», – ідеться у повідомленні.

Мета проекту – підвищити рівень безпеки експлуатації Рівненської АЕС шляхом впровадження передових інноваційних технологій з переробки РАВ.

Експерти зазначають, що проект зі створення комплексу переробки РАВ започатковано в 2007 році спільно з Єврокомісією в рамках програми «Інструмент співробітництва у галузі ядерної безпеки». Активна фаза робіт на РАЕС вже почалася. Наразі останні технічні характеристики будівництва погоджуються з представниками Єврокомісії, а також з експертами німецької RWE.

Комплекс включає ряд установок, що дозволять переробляти відходи, накопичені за час експлуатації енергоблоків Рівненської АЕС, а також поточні відходи атомно-енергетичної індустрії. Крім Рівненської АЕС, такий комплекс паралельно впроваджується на Запорізькій АЕС.

На майданчики Рівненської та Запорізької АЕС має надійти вісім установок – по чотири на кожну станцію. Загальна вартість поставленого обладнання становить близько 22 млн євро. Вартість спорудження одного комплексу урядом оцінюється в 250-300 млн грн.

Слід зазначити, що саме на Рівненській АЕС у 2010 році вперше в Україні була отримана ліцензія на надпроектну експлуатацію енергоблоків №1 та №2 на 20 років. Цей досвід сьогодні використовується для продовження терміну експлуатації енергоблоку №3.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети