. На Рівненщині запрацювали народні петиції | Здолбунів City

На Рівненщині запрацювали народні петиції

21 – е століття диктує свої сучасні правила життя. Одні із них – це електронне урядування і електронна демократія. ЗЕОН та Здолбунів CITY активно сприяють просуванню таких новацій в нашій країні. Наші читачі мають змогу регулярно читати про досвід електронного урядування за кордоном, про перші кроки місцевої влади у цьому напрямку, про центри надання адміністративних послуг. У Здолбунові існують два громадських інформаційних центри, такі ж центри, завдяки проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькій, Закарпатській, Львівській та Рівненській областях – ІІ етап» створені і в іншим містах області.

Лідери ГІЦів вирішили попри закінчення проекту продовжувати розпочату роботу та висвітлювати кращі практики, ідеї у цій галузі, а також спільно напрацювати такий собі електронний каталог ресурсів, який включатиме у себе інформацію про органи влади, гарячі телефонні лінії, телефони аварійних служб, можливості дистанційно отримати інформацію чи послуги. Сьогодні представляємо вашій увазі цікавий досвід Кузнецовська, який перший в області зважився на запровадження такої форми електронної демократії як народні петиції. Досвідом ділиться Володимир Грушевський, лідер місцевого ГІЦу.

Проект «Народні петиції» – це продукт консолідації зусиль міської влади Кузнецовська та громади у прагненні йти спільним шляхом до прозорого і демократичного суспільства (http://kuznetsovsk-rada.gov.ua/petition/). Відтепер будь-який мешканець міста просто з власного комп’ютера чи мобільного пристрою може висловитись/внести пропозицію щодо нагальних проблем міста і його петиція, набравши 100 голосів буде розглянута у виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради.

Підписи – відображають підтримку петиції мешканцями міста.

Ідея проекту зародилась у двох ініціативних громадських активістів на основі кращих практик громадянської демократії у вирішення питань громади та вплив на прийняття рішень. З метою врахування громадської думки при прийнятті управлінських рішень, налагодження ефективної взаємодії між міською владою та мешканцями прийнято розпорядження міського голови «Про запровадження на веб-сайті Кузнецовської міської ради та її виконавчого комітету розділу «Петиції» та затвердження тимчасового положення про його роботу» від 04 вересня 2014 року № 230-р (http://kuznetsovsk-rada.gov.ua/normaktu.aspx?id=8825), що є законодавчою підставою розгляду та прийняття відповідного рішення у вирішенні тієї чи іншої проблеми, що піднімається мешканцями міста.

 Проект «Народні петиції», завдання якого полягає в тому, аби об’єднати зусилля міської влади та громади у прагненні іти спільним шляхом до прозорого і демократичного суспільства. Відтепер кожен мешканець міста може висловитись чи внести власну петицію щодо нагальних проблем міста. Петиції мають юридичну силу як звернення громадянина.petition_kuznecovsk_1

Для того, щоб петиція була надіслана для розгляду на засіданні виконавчого комітету міської ради, вона повинна набрати 100 підписів, а також:

  • Петиція не повинна дублювати вже існуючу;
  • Текст петиції має відповідати загальноприйнятим нормам етики та моралі;
  • Піднята проблема повинна відноситись до компетенції громади міста;
  • Петиція повинна мати загальну проблематику без відстоювання особистих інтересів.

Електронні підписи жителів міста відображають підтримку тієї чи іншої петиції. Для того аби підписатись – достатньо зареєструватись на офіційному веб-сайті Кузнецовської міської ради, зайти у розділ «Петиції» та натиснути на «Підписатись» біля відповідної петиції.

 http://kuznetsovsk-rada.gov.ua/petition/page/helppetition_kuznecovsk_2

 Наразі вже зареєстровано 98 петицій, зібрано 842 підписів від 266 мешканця (станом на 03.12.14). Розглядається одна петиція №71 від Євгена Поремчука, яка зібрала більше ста голосів – «Вирішити проблему з естетикою вигляду довгобуду в центрі міста». Петиція була зареєстрована 9 вересня поточного року. А сам Євген звернувся з такими словами: «Друзі, у самому центрів нашого прекрасного міста роками стоїть величезна будівля, спадщина СРСР, яка своїм виглядом псує міський пейзаж. У 2005(-04?) році її приховали сіткою і тим поліпшили зовнішній вигляд, пізніше сітку чомусь зняли. Прошу виконавчий комітет зв’язатись із власником цього довгобуду та забов’язати його почати роботи, чи прикрити цю споруду, чи взагалі її знести».

А 13 листопада пройшли перші громадські слухання з цього питання у приміщені виконавчого комітету, на яких детально розглянули це питання. Громада і представники влади вже не хочуть більше чути обіцянок, а вимагають конкретних дій. Олег Берекет – представник забудовника, директор луцької фірми «ВДК» – пообіцяв у найкоротші терміни винести це питання на раду директорів свої компанії, обов’язково сповістити владу і громаду Кузнецовська про результати.

На разі готується для розгляду ще одна петиція, що знайшла підтримку 108 голосів мешканців міста.petition_kuznecovsk_3

грушевськийНадходять і цікаві петиції, дійсно народні, бо певно кожен клопоче за те, що болить. Одна з петицій стосується заборони продажу зернят… не лущених.

Що правда за підтримку такої ініціативи не багато громадян поки що підписуються.

Володимир Грушевськийлого полска

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
  • Оля

    Такий цивілізований підхід до справи мені до вподоби. Думаю більшість жителів міста Здолбунів підтримають доцільність створення такого порталу. Законний, виважений, аргументований проект це однозначно дієвіше ніж несвідома толока.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама