На Рівненщині запрацювали народні петиції

21 – е століття диктує свої сучасні правила життя. Одні із них – це електронне урядування і електронна демократія. ЗЕОН та Здолбунів CITY активно сприяють просуванню таких новацій в нашій країні. Наші читачі мають змогу регулярно читати про досвід електронного урядування за кордоном, про перші кроки місцевої влади у цьому напрямку, про центри надання адміністративних послуг. У Здолбунові існують два громадських інформаційних центри, такі ж центри, завдяки проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькій, Закарпатській, Львівській та Рівненській областях – ІІ етап» створені і в іншим містах області.

Лідери ГІЦів вирішили попри закінчення проекту продовжувати розпочату роботу та висвітлювати кращі практики, ідеї у цій галузі, а також спільно напрацювати такий собі електронний каталог ресурсів, який включатиме у себе інформацію про органи влади, гарячі телефонні лінії, телефони аварійних служб, можливості дистанційно отримати інформацію чи послуги. Сьогодні представляємо вашій увазі цікавий досвід Кузнецовська, який перший в області зважився на запровадження такої форми електронної демократії як народні петиції. Досвідом ділиться Володимир Грушевський, лідер місцевого ГІЦу.

Проект «Народні петиції» – це продукт консолідації зусиль міської влади Кузнецовська та громади у прагненні йти спільним шляхом до прозорого і демократичного суспільства (http://kuznetsovsk-rada.gov.ua/petition/). Відтепер будь-який мешканець міста просто з власного комп’ютера чи мобільного пристрою може висловитись/внести пропозицію щодо нагальних проблем міста і його петиція, набравши 100 голосів буде розглянута у виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради.

Підписи – відображають підтримку петиції мешканцями міста.

Ідея проекту зародилась у двох ініціативних громадських активістів на основі кращих практик громадянської демократії у вирішення питань громади та вплив на прийняття рішень. З метою врахування громадської думки при прийнятті управлінських рішень, налагодження ефективної взаємодії між міською владою та мешканцями прийнято розпорядження міського голови «Про запровадження на веб-сайті Кузнецовської міської ради та її виконавчого комітету розділу «Петиції» та затвердження тимчасового положення про його роботу» від 04 вересня 2014 року № 230-р (http://kuznetsovsk-rada.gov.ua/normaktu.aspx?id=8825), що є законодавчою підставою розгляду та прийняття відповідного рішення у вирішенні тієї чи іншої проблеми, що піднімається мешканцями міста.

 Проект «Народні петиції», завдання якого полягає в тому, аби об’єднати зусилля міської влади та громади у прагненні іти спільним шляхом до прозорого і демократичного суспільства. Відтепер кожен мешканець міста може висловитись чи внести власну петицію щодо нагальних проблем міста. Петиції мають юридичну силу як звернення громадянина.petition_kuznecovsk_1

Для того, щоб петиція була надіслана для розгляду на засіданні виконавчого комітету міської ради, вона повинна набрати 100 підписів, а також:

  • Петиція не повинна дублювати вже існуючу;
  • Текст петиції має відповідати загальноприйнятим нормам етики та моралі;
  • Піднята проблема повинна відноситись до компетенції громади міста;
  • Петиція повинна мати загальну проблематику без відстоювання особистих інтересів.

Електронні підписи жителів міста відображають підтримку тієї чи іншої петиції. Для того аби підписатись – достатньо зареєструватись на офіційному веб-сайті Кузнецовської міської ради, зайти у розділ «Петиції» та натиснути на «Підписатись» біля відповідної петиції.

 http://kuznetsovsk-rada.gov.ua/petition/page/helppetition_kuznecovsk_2

 Наразі вже зареєстровано 98 петицій, зібрано 842 підписів від 266 мешканця (станом на 03.12.14). Розглядається одна петиція №71 від Євгена Поремчука, яка зібрала більше ста голосів – «Вирішити проблему з естетикою вигляду довгобуду в центрі міста». Петиція була зареєстрована 9 вересня поточного року. А сам Євген звернувся з такими словами: «Друзі, у самому центрів нашого прекрасного міста роками стоїть величезна будівля, спадщина СРСР, яка своїм виглядом псує міський пейзаж. У 2005(-04?) році її приховали сіткою і тим поліпшили зовнішній вигляд, пізніше сітку чомусь зняли. Прошу виконавчий комітет зв’язатись із власником цього довгобуду та забов’язати його почати роботи, чи прикрити цю споруду, чи взагалі її знести».

А 13 листопада пройшли перші громадські слухання з цього питання у приміщені виконавчого комітету, на яких детально розглянули це питання. Громада і представники влади вже не хочуть більше чути обіцянок, а вимагають конкретних дій. Олег Берекет – представник забудовника, директор луцької фірми «ВДК» – пообіцяв у найкоротші терміни винести це питання на раду директорів свої компанії, обов’язково сповістити владу і громаду Кузнецовська про результати.

На разі готується для розгляду ще одна петиція, що знайшла підтримку 108 голосів мешканців міста.petition_kuznecovsk_3

грушевськийНадходять і цікаві петиції, дійсно народні, бо певно кожен клопоче за те, що болить. Одна з петицій стосується заборони продажу зернят… не лущених.

Що правда за підтримку такої ініціативи не багато громадян поки що підписуються.

Володимир Грушевськийлого полска



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети