На Рівненщині визнали, що інформації про децентралізацію бракує
У середу, 14 грудня, на Рівненщину завітав заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, директор Одеського інституту соціальних технологій Андрій Крупник, аби на засіданні круглого столу представити аналітичний звіт за підсумками міжрегіоналного дослідження участі громадськості у процесах об’єднання та розвитку територіальних громад.
Дослідження пройшло оцінку міжнародних донорських організацій. Його було проведено у Волинській, Дніпропетровській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Одеській областях з ініціативи Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення.
Андрій Крупник, зокрема, детально розповів про проблемні аспекти впровадження децентралізації, серед яких, як показало дослідження, відсутність необхідного законодавчого забезпечення реформи: законів про об’єднання громад та щодо управління землями ОТГ. Також часто небажання об’єднуватися зумовлене фактором відсутності доріг. Стан доріг між населеними пунктами майбутньої ОТГ не дозволяє невідкладним службам прибути на місце за 20 хвилин. Проводити ремонт дорожнього покриття з місцевого бюджету вони не можуть, оскільки дороги між населеними пунктами не є власністю громади. Передбачається, що у власність громад дороги будуть передані тільки у 2018 році. Заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення озвучив сподівання, що в 2017 році, який оголошено роком доріг, ситуація якісно зміниться і процес об’єднання пришвидшиться.
Перший заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук, який взяв участь у засіданні круглого столу, відмітив, що необхідно проводити комплексну інформаційно-роз’яснювальну роботу по кожній реформі у доступній для розуміння людей формі. Пасивність громад у питанні об’єднання значною мірою зумовлена відсутністю повної та достовірної інформації про цілі і зміст реформи. Брак інформації спричиняє поширення в громадах чуток і міфів. А займатися цим питанням, на думку першого заступника голови обласної ради мають незалежні інформаційні офіси, на зразок офісів реформ, які супроводжували б кожну реформу.
– Враховуючи суспільну ситуацію, війну, потрібно не пошкодувати на це державних коштів, – переконаний Олександр Корнійчук.
На що Андрій Крупник, який також є доцентом Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, зазначив, що такого точно ще ніхто не робить. І таку ініціативу потрібно врахувати.
До слова, кількість об’єднаних територіальних громад в Україні на кінець 2016 року складатиме 367, що становить 17% від загальної кількості всіх громад. Рівненщина входить в десятку регіонів за кількістю створених ОТГ. До кінця року в області буде повноцінно діяти 18 об’єднаних територіальних громад. Крім того, у найближчій перспективі прийняття рішення про об’єднання ще 5 громад.
Прес-служба Рівненської облради
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.