На Рівненщині релігійний конфлікт через свиней?

гурби11Здолбунівщину сколихнули матеріали ієромонаха Нифонта стосовно свинарника на Гурбах. Також Нифонт звинуватив багатьох чиновників у незаслуженому нагородженні при освяченні новозбудованого храму на Гурбах.

Ось уже скоро буде рік, як на Гурбах діє… свинарник. Так! Із благословення архієпископа Іларіона. З його благословення монахи преміксами відгодовують свиней, щоб згодом труїти народ України. Фактично відкрита нова бізнесова структура на Гурбах. І владі наплювати, що свинарник стоїть за 50 м від Пантеону Слави УПА, там, де проходила лінія оборони… – зауважив у себе на сайті ієромонах Нифонт.

свинарник
Фото у матеріалі підтверджує наявність схожої на сарай будівлі на території поблизу храму. Прокоментувати ситуацію ми попросили в голови Здолбунівської райдержадміністрації Сергія Кондрачука, який був довіреною особою отця Нифонта, коли той очолював монастир.

сергй кондрачукОсобисто я вважаю по-іншому. Хлопці, що там проживають, завели господарство. Нічого поганого в тому не бачу. Вони дуже охайно за ним дивляться. Немає ніякого запаху. Люди, що приїздять на Гурби, навіть і не знають, що там десь є місце для тварин. Я не берусь судити їх – є керівництво. І якби у цьому було щось погане, я думаю, про це поговорили б. Нифонт зробив величезний роботу для побудови храму. По суті, все, що є, – його заслуга. Нифонт виконав 90% роботи, але якщо я не помиляюсь, він зараз у селі Іловиця Тернопільської єпархії, будує новий монастир, – каже голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.

Інформацію про те, що ієромонах Нифонт не в Рівненській єпархії вже 2 роки, нам підтвердив секретар єпархіального управління, протоієрей Сергій Лучанін. Інші коментарі давати він, на жаль, відмовився.

Здолбунівчани часто відвідують Гурби і особливо ставляться до цього місця. Влада району теж не є виключенням. Ми запитали у голови Здолбунівської районної ради про його ставлення до господарства поблизу храму.

сесія райради 240216 (4)– Я Гурби відвідую не для того, щоб заглядати, чи є десь свинарник. Я його там ніколи не бачив. Та навіть і не шукав би. Гурби – це місце для зовсім інших думок, – прокоментував пан Олег Дацюк.

Нифонт також здивований освяченням Гурбенського храму, адже вважає його ще недобудованим. Про це він також написав у себе на сайті. При цьому наголошує, що “жертводавці”, яким вручили нагороди під час освячення, їх майже всі отримали незаслужено. Він детально описує, хто скільки коштів надавав, а хто взагалі чи не вперше був у храмі. Антигурбівські дії, недобувана святиня, погане господарювання і майоріння партійних прапорів – звинувачення, якими рясніє стаття отця Нифонта.

Голова районної ради Олег Дацюк теж потрапив у список “медалістів”. Ієромонах звинувачує його у відмові допомагати у облаштуванні подвір’я і виділенню 20 монтажних блоків. Очільник районної ради це звинувачення прокоментував спокійно:

Я, за можливістю, неодноразово допомагав у будівництві храму. Зокрема, надали чимало бетону. Багато було зроблено. Та я ніколи цього не афішував і не буду. Мені неприємні такі висловлювання. Я бачив звинувачення, але точно знаю, що я робив, і це вже справа особисто кожного. А вимагати і потім звинувачувати – не порядно.

У Гурбах - нова святиня

Отець Нифонт досі обурюється веденню справ у Гурбах, і це зрозуміло з його сайту. Воно і не дивно, адже монах, очевидно, вважає його своїм дітищем. Та ми сподіваємось, що все ж нарешті конфлікти залагодяться, і монахи знайдуть спільний біблійний підхід до вирішення всіх спірних питань на території Гурб.

Джерело: Ольга Ферар, ВСЕВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети