На мера Здолбунова подали до прокуратури

Ігор Ольшанецький - прокурор районуРівненський Сайт  «ВСЕ» вже запитував, скільки заробляють голова Рівненської ОДА Василь Берташ і його заступники, голова облради Юрій Кічатий і його зами, поцікавилися й зарплатами очільника Рівного Володимира Хомка та його заступників. Чиновники без зволікань надали затребувану інформацію майже у повному обсязі.

Проте виділитися із цього числа вирішив міський голова Здолбунова Ігор Ольшевський. Він продемонстрував свою зневагу журналістам та громаді, відмовившись прозвітувати про перелік виконуваних обов’язків, власну зарплату та зарплату своїх заступників на займаних посадах.

Після першої відмови надати інформацію, відповідь чиновника ми переслали медіа-юристові Людмилі Панкратовій, яка чітко роз’яснила, що своєю відмовою представники влади порушили закон.

Журналіст  надіслав запит повторно. І дива не сталося. Чиновники надіслали точно таку саму відповідь, яка, за словами медіа-юриста, не містить підгрунтя для відмови в наданні інформації.

prokuraturaВідтак автор звернувся до Здолбунівської районної прокуратури із проханням вжити заходи, направлені на притягнення міського голови м. Здолбунів Ольшевського І. О. до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неправомірну відмову у доступі до публічної інформації.

До речі, відповідь на інформаційний запит була підготовлена зав. відділом з бух.огляду і контролю Здолбунівської міської ради  та зав. юридичним відділом міськради Оксаною Рощенко. Існує вірогідність, що цей запит очільник Здолбунова навіть в очі не бачив. Якщо це так, то його підлеглі добряче підставили свого патрона. Як би там не було, розбиратися у цьому – не наше завдання. Наша мета – донесення до громади суспільно важливої інформації.

– Час вже зрозуміти чиновникам, що вони знаходяться під мікроскопом громадськості. Що вони наймані працівники і не мають права на чітке запитання свого роботодавця приховувати щось чи займатися не тими справами, для яких їх було обрано, – аргументує свою позицію  Олександр Поліщук. – Очільнику Здолбунова були задані чіткі запитання українською мовою. У відповідь працівниками апарату був підготовлений набір слів, який демонструє закритість влади від громади і не має законодавчого підгрунтя. Владі Здолбунова саме час пригадати, хто їх призначив на роботу.

Сподіваюся на спроможність прокурора Здолбунівського району Ігоря Ольшанецького врегулювати ситуацію із мером Здолбунова Ігорем Ольшевським. Закон один для всіх. Хочеться вірити, що очільник міста залізничників порядна людина, а не порушник Законів України. І він прозвітує журналістам на запитувану інформацію, аби ми, у свою чергу, сповістили громаду.

В особисте життя чиновників ніхто не втручається, у них запитують виключно про те, що стосується їх посадової діяльності. А це перелік обов’язків кожного із заступників голови, а також обсяг їхніх зарплат та премій. Виборці мають право знати, чим займаються люди, котрих вони обрали, а також мають право знати, чи не бідують перші особи Здолбунова. Адже у наш нелегкий час відсутність фінансової мотивації може негативно вплинути на якість та ефективність роботи чиновників такого рівня, а також спровокувати їх на корупційні дії. А від цього у підсумку страждатимуть прості люди. Завдання четвертої влади – не допустити подібних негативних перетворень у суспільстві.

На фото прокурор району та приміщення прокуратуриВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети