. На конкурс Візитівка Здолбунівщини: Скульптура-пам'ятник «Людина, що прагне в космос» | Здолбунів City

На конкурс Візитівка Здолбунівщини: Скульптура-пам’ятник «Людина, що прагне в космос»

космонавт_1 На конкурс «Візитівка Здолбунівщини» Скульптура-пам’ятник «Людина що прагне в космос» – символ перемоги прогресу і еволюції людства

Автор: Дмитро Хомицький

Опис Пам’ятник знаходиться на розі вулиць Шевченка – Наливайка. На ньому зображений могутній людина-титан, що посилає ракету (супутник) в космос до інших світил. Композиція будоражить уяву, у неї злилися динаміка, міць і пристрасть незвіданого. Скульптура символізує тріумф прогресу людства і славу перших підкорювачів Всесвіту.космонавт_2 Пам’ятник вночі – фото Олексій Козачок

космонавт_3.jpg

Пам’ятник вигляд з космосу

космонавт_4Святкування «Дня космонавтики (2014)»

Історія

Пам’ятник-скульптура у Здолбунові є типовою з серії схожих пам’ятників «Підкорювачам космосу», які були збудовані в 1960-1970-х роках за часів СРСР.космонавт_5

Пам’ятник «Підкорювачам космосу» м. Таганрог

Автором пам’ятника підкорювачам космосу був заслужений художник РРФСР, скульптор – Постніков Григорій Миколайович.

космонавт_6Скульптор Постніков і Валентина Терешкова

космонавт_7Скульптор Постніков створює ескіз Юрія Гагаріна

космонавт_8Пам’ятник «Підкорювачам космосу» на марках

Оригінал пам’ятника стоїть у смт. Моніно (РФ), на його відкритті був присутній Юрій Гагарін. На постаменті – розписи перших космонавтів.

космонавт_9Перший пам’ятник «Підкорювачам космосу», смт. Моніно

Проблемні питання

Останнім часом, через різні події у країні, пам’ятник став привертати до себе увагу як прихильників, так і противників. Ось кілька поширених проблемних питань навколо нього.

Утримання

Існує думка, ніби утримування скульптури-пам’ятника достатньо вартісне. Але це було спростовано міським головою Здолбунова, він зазначив, що пам’ятник практично не потребує капіталовкладень.

Комуністична складова

Через недавно прийнятий закон про декомунізацію пам’ятник опинився в небезпеці, адже на думку деяких місцевих  коментаторів він символізує «радянський пережиток» і «рудимент епохи», а також не несе жодної культурної та архітектурної цінності.космонавт_10 Скріншот статті з сайту «Здолбунів.ком»

Релігійна складова

Крім комуністичного «забарвлення», пам’ятник на думку мешканців міста має і антирелігійний вміст. Як свідчить опитування порталу «Здолбунів Online», деякі православні віряни релігійної громади Здолбунова, вважають пам’ятник «Людина що прагне в космос» символом атеїзму і безбожників.космонавт_11

Скріншот опитування до заходу події у VK

Пам’ятник знаходиться всього у 200 метрах від храму Катеринівської церкви.

космонавт_12Відстань від пам’ятника до Катерінівської церкви – скріншот програми SAS.Планета

Чому візитівка

Символ прогресу

«Людина що прагне в космос» інтуїтивно зрозумілий символ прогресу, можливо єдиний на Рівненщині і один з небагатьох на дуже релігійному Заході України. Якщо наша країна прагне стати частиною Європи, то вона повинна стати сучасною і технократичною як і всі країни Заходу, а не консервативною і релігійною, як країни Сходу.

Орієнтир на місцевості

Істотна більшість мешканців Здолбунова вважає пам’ятник звиклим і сталим орієнтиром. Перевтілювати його в звичайну клумбу на окраїнах міста було б неправильно.

“Релігійний символ атеїстів”

Свобода віросповідання і релігії, а також право не сповідувати жодну релігію гарантується Конституцією України. Пам’ятник «Людина що прагне в космос» фактично є єдиним «релігійним» місцем для мешканців-які вірять в прогрес та технократів у Здолбунові. Було б несправедливо з одного боку, ставити хрести на в’їзді в місто і будувати нові церкви для одних громад, а з іншого знищувати «релігійні» символи інших. Якщо ми прямуємо до Європи, ми повинні толерантно ставитись до релігійних почуттів всіх мешканців Здолбунова.

Корисні посилання

Якщо ви підтримуєте думку автора і вважаєте що пам’ятник “Людина що прагне в космос” – візитівка Здолбунівщини, підтримуйте петицію про ремонт пам’ятника – http://www.rozumnemisto.org/petitions/79.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Alex

  Та один лише факт, що такого пам’ятника немає в інших містах області (наприклад в розпіарених Дубно і Острозі) вже робить його унікальним. Це частина історії Здолбунова, знаків нечистої сили на ньому нема, а слоган “людина, що прагне у космос ” – хіба це не те, чого людство хотіло у всі віки і народи? Нічого крамольного тут немає.

 • Микола Погонський

  Тим часом http://www.rozumnemisto.org/petitions/96 дуже “прогресивні” люди вже готують долю на смітнику для цього пам’ятника тому що на їх думку “не несе жодної культурної та архітектурної цінності, оскільки є типовим і розтиражованим на терені колишнього СРСР. Доцільніше знести цей рудимент епохи, що назавжди відійшла, а замість нього встановити міський герб Здолбунова”.

  Як для мене цей пам’ятник символізує технічний прогрес, прагнення нових знань.

  В цей же час в америці: “В Хьюстоне (штат Техас, США), у здания, в котором некогда находилась первая штаб-квартира НАСА появился памятник Юрию Гагарину”, Летом бюст Юрия Гагарина, созданный Леоновым, установлен в Гарден-Сити около Музея космонавтики и авиации США.
  В Англії: “Кроме того, в прошлом году памятник Гагарину появился в Лондоне в честь 50-летия встречи первого космонавта с королевой Елизаветой II. Монумент, установленный на бульваре Мэлл, является точной копией памятника в Люберцах около училища №10, выпускником которого был Юрий Гагарин”.

 • Alex

  Проблема в тому, що платформа rozumnemisto почала використовуватися направо і наліво. Цей інструмент початково задумувався як засіб впливу на процеси в містах, як своєрідний спосіб спілкування громадян і влади, а зараз дехто використовує його як іграшку, реєструючи купу взаємопротирічних петицій, і тільки слідкує яка з них набере більше голосів.

  РЕАЛЬНІ проблеми слід обгортати в петиції, а не якісь іграшкові і надумані.

  • Запрошую стати модератором петицій, зможете відфільтрувати безглузді ідеї різного роду “експеріментаторів”.

   • Alex

    Інфопривід можна створити іншим чином, наприклад реєстрацією дійсно важливих для Здолбунова проблем – розбиті дороги, тротуари, невідремонтовані фасади і покрівлі будинків тощо – купа проблем є. А від того, чи залишиться Космонавт таким, який він є, чи на його місці буде якийсь інший знак, здолбунівчанам ні холодно, ні жарко.

    Петиція сама по собі має право на існування, просто на моє переконання не варто було використовувати такий суперечливий хід для збільшення інфоприводу. Rozumnemisto створювалося, щоб нести користь громадянам, а так є певні побоювання, що система електронних петицій перетвориться на набір великої кількості взаємопротирічних петицій, від яких толку буде нуль. Добре видно, що одні і ті самі люди голосують і за знесення пам’ятника і за його реставрацію))) То в чому ж тут користь, Дмитре?

    Як варіант пропоную створити опитування на ZdolbunivCity (щодо того самого космонавта чи ще якихось інших СУПЕРЕЧЛИВИХ питань, щодо яких може бути неоднозначне ставлення здолбунівчан). Взяти наслідки голосування – якщо більшість здолбунівчан “за” збереження Космонавта, тоді реєтруємо петицію і збираємо підписи, щоб апелювати з відповідним зверненням до міської ради. Якщо ж проти – реєструємо іншу петицію. Такий підхід складніший і потребує більше часу, але він дозволяє виявити істинну волю здолбунівчан, не створюючи при цьому ніяких колізій.

    • Здолбунівсіті

     Насправді нічого страшного у суперечливих петиціях немає. Погляньте на сайт Петицій до президента, там суперечність на суперечності і нічого. Це ж просто позиція, пропозиція, ідея і в разі набрання, наприклад, протилежних за суттю Петицій, обома достатньої кількості голосів, для тих же депутатів буде сигнал, що питання не однозначне і це може спонукати їх на довивчення громадської думки, експертної і після цього приймати виважене рішення.

     • Alex

      Згоден, нічого страшного тут дійсно немає :) Але й користі від такого підходу небагато. І якщо в Києві і справді експерти проведуть дослідження громадської думки і всебічно вивчать спірне питання, то розраховувати на це на провінційному здолбунівському рівні не доводиться. В кращому випадку депутати відпишуть щось на кшталт “поки що не будемо зачіпати це питання так як немає більш-менш єдиної позиції мешканців міста”. Про яке вивчення громадської думки і експертну оцінку йде мова у Здолбунові, ви що?

      До речі, наведіть, будь ласка, приклад двох протилежних національних петицій щодо одного і того самого питання, щось важко пригадати.

      Ми вже бачили реакцію міської ради на прохання громадян облаштувати зупинку по вул. Коперника – міськрада відписала, що це не в її компетенції і гроші виділити вони не можуть. КРАПКА. І хоча б хтось з депутатів (або ще краще сам мер) запевнив би, що вони направлять лист-звернення в автодор з проханням посприяти. А нічого цього не було, поки не втрутився депутат обласної ради, в іншому випадку так і зависла б ця проблема у владних коридорах.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама