На конкурс Візитівка Здолбунівщини: Скульптура-пам’ятник «Людина, що прагне в космос»

космонавт_1 На конкурс «Візитівка Здолбунівщини» Скульптура-пам’ятник «Людина що прагне в космос» – символ перемоги прогресу і еволюції людства

Автор: Дмитро Хомицький

Опис Пам’ятник знаходиться на розі вулиць Шевченка – Наливайка. На ньому зображений могутній людина-титан, що посилає ракету (супутник) в космос до інших світил. Композиція будоражить уяву, у неї злилися динаміка, міць і пристрасть незвіданого. Скульптура символізує тріумф прогресу людства і славу перших підкорювачів Всесвіту.космонавт_2 Пам’ятник вночі – фото Олексій Козачок

космонавт_3.jpg

Пам’ятник вигляд з космосу

космонавт_4Святкування «Дня космонавтики (2014)»

Історія

Пам’ятник-скульптура у Здолбунові є типовою з серії схожих пам’ятників «Підкорювачам космосу», які були збудовані в 1960-1970-х роках за часів СРСР.космонавт_5

Пам’ятник «Підкорювачам космосу» м. Таганрог

Автором пам’ятника підкорювачам космосу був заслужений художник РРФСР, скульптор – Постніков Григорій Миколайович.

космонавт_6Скульптор Постніков і Валентина Терешкова

космонавт_7Скульптор Постніков створює ескіз Юрія Гагаріна

космонавт_8Пам’ятник «Підкорювачам космосу» на марках

Оригінал пам’ятника стоїть у смт. Моніно (РФ), на його відкритті був присутній Юрій Гагарін. На постаменті – розписи перших космонавтів.

космонавт_9Перший пам’ятник «Підкорювачам космосу», смт. Моніно

Проблемні питання

Останнім часом, через різні події у країні, пам’ятник став привертати до себе увагу як прихильників, так і противників. Ось кілька поширених проблемних питань навколо нього.

Утримання

Існує думка, ніби утримування скульптури-пам’ятника достатньо вартісне. Але це було спростовано міським головою Здолбунова, він зазначив, що пам’ятник практично не потребує капіталовкладень.

Комуністична складова

Через недавно прийнятий закон про декомунізацію пам’ятник опинився в небезпеці, адже на думку деяких місцевих  коментаторів він символізує «радянський пережиток» і «рудимент епохи», а також не несе жодної культурної та архітектурної цінності.космонавт_10 Скріншот статті з сайту «Здолбунів.ком»

Релігійна складова

Крім комуністичного «забарвлення», пам’ятник на думку мешканців міста має і антирелігійний вміст. Як свідчить опитування порталу «Здолбунів Online», деякі православні віряни релігійної громади Здолбунова, вважають пам’ятник «Людина що прагне в космос» символом атеїзму і безбожників.космонавт_11

Скріншот опитування до заходу події у VK

Пам’ятник знаходиться всього у 200 метрах від храму Катеринівської церкви.

космонавт_12Відстань від пам’ятника до Катерінівської церкви – скріншот програми SAS.Планета

Чому візитівка

Символ прогресу

«Людина що прагне в космос» інтуїтивно зрозумілий символ прогресу, можливо єдиний на Рівненщині і один з небагатьох на дуже релігійному Заході України. Якщо наша країна прагне стати частиною Європи, то вона повинна стати сучасною і технократичною як і всі країни Заходу, а не консервативною і релігійною, як країни Сходу.

Орієнтир на місцевості

Істотна більшість мешканців Здолбунова вважає пам’ятник звиклим і сталим орієнтиром. Перевтілювати його в звичайну клумбу на окраїнах міста було б неправильно.

“Релігійний символ атеїстів”

Свобода віросповідання і релігії, а також право не сповідувати жодну релігію гарантується Конституцією України. Пам’ятник «Людина що прагне в космос» фактично є єдиним «релігійним» місцем для мешканців-які вірять в прогрес та технократів у Здолбунові. Було б несправедливо з одного боку, ставити хрести на в’їзді в місто і будувати нові церкви для одних громад, а з іншого знищувати «релігійні» символи інших. Якщо ми прямуємо до Європи, ми повинні толерантно ставитись до релігійних почуттів всіх мешканців Здолбунова.

Корисні посилання

Якщо ви підтримуєте думку автора і вважаєте що пам’ятник “Людина що прагне в космос” – візитівка Здолбунівщини, підтримуйте петицію про ремонт пам’ятника – http://www.rozumnemisto.org/petitions/79.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети