На конкурс Візитівка Здолбунівщини: джерело св.Миколая

благоустрій на джерелі (5)
На конкурс «Візитівка Здолбунівщини»: Джерело Святого Миколая – історична пам’ятка району

Автор: Юлія Мазурець

На мою думку, візитівкою Здолбунівщини, є джерело Святого Миколая. Адже, саме воно є історичною пам’яткою нашого краю. Трішки про історію виникнення джерела: колись давно в крутий схил місцевого урочища вдарила Божа блискавка і з утвореного кам’яного гроту забили два потічка з цілющою водою. Ну, а так як інакше, ніж дивом це назвати не можна, то й дали джерелу ім’я Миколи Чудотворця. За іншою легендою, джерело Святого Миколая утворилося після хрещення Русі у 988 році. Християни, які прийняли хрещення у Києві, поверталися додому і сіли на пагорбі відпочити. Коли вони підійшли до потічка, щоб напитися води, побачили у ній відображення образу Святого Миколая. З тих пір джерело нарекли іменем чудотворця.
З цього джерела пили воду й князь литовський Любарт, і воєвода Василь-Костянтин Острозький, і гетьман український Богдан Хмельницький. Про вождя козацького розкаже навіть пам’ятний знак, що встановлений біля джерела. Крім політико-військових особистостей бували  тут також і представники інтелігенції: Тарас Шевченко, Іван Нечуй-Левицький, Улас Самчук, Михайло Коцюбинський, Олесь Гончар, Олена Пчілка.
Також, джерело Св.Миколая  є місцем і для проведення екскурсій, романтичних фотосесій, просто поповнення запасів джерельної води.
Отже, я вважаю, що кожному з нас потрібно знати та оберігати цю Святиню, одну з унікальних місць нашого краю.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети