На Івана Купала майстри народних промислів зберуться на Радивилівщині

Фестиваль народних промислів,
традиційної культури та історії Волині

«Волинське віче»

Рік перший. Волинський серпанок

6–7 липня 2013 року

 

Шановні колеги!

V_Viche_logoЗапрошуємо вас долучитися до Міжнародного фестивалю народних промислів, традиційної культури та історії Волині  «Волинське віче», який відбудеться 6 липня у м. Радивилів і 7 липня у с. Пляшева Радивилівського району Рівненської області.

Цьогорічний фестиваль присвячено популяризації ручного ткацтва й історично приурочено до Литовської доби в українській історії.  Середньовічне місто — з його простими мешканцями і воїнами, ремісничими цехами та ярмарками, забавами та піснями, музикою і побутом, одягом і атмосферою — перенесеться з глибини віків у сьогодення.

До участі у фестивалі запрошено найкращих фахівців у галузі ручного ткацтва, народних майстрів інших напрямів, а також людей, які займаються відтворенням середньовічних ремесел, побуту, зброї, обрядів, музики. Упродовж фестивалю відбуватимуться майстер-класи із ткацтва, гончарства, ковальства, стрільби з лука та фехтування. Кобзарі заспівають давніх билин, а музики повернуть середньовіччю його звучання. Для діток буде окрема програма: майстер-класи, старовинні ігри, хороводи та пісні. Уся програма побудована на українському матеріалі, тож сприятиме глибшому розумінню історії та культури як Волині зокрема, так і України в цілому.

Фестиваль відбуватиметься у два етапи й у двох різних місцях. На перший день фестивалю, 6 липня, заплановано теоретико-практичний семінар «Ручне ткацтво: історія та сучасність». Цей день буде присвячено професійному спілкуванню майстрів і менеджерів етнопроектів. Семінар відбуватиметься на базі майстерні історичного ткацтва «Легенди Волині» у м. Радивилів. Провідні фахівці з ручного ткацтва проведуть низку лекцій та майстер-класів, дотичних до теми історичного текстилю. Мистецтвознавці та викладачі профільних вишів під час спілкування за «круглим столом» висвітлять актуальні питання розвитку етнічних народних ремесел на сучасному етапі. Весь процес ткацтва — від оброблення рослин, прядіння і фарбування нитки та до ткання готового виробу — буде показано протягом фестивалю.

У другий день фестивалю, 7 липня, на історичних землях битви під Берестечком, у с. Пляшева Радивилівського району, постане відтворена модель середньовічного волинського міста. Здійснюватиметься реконструкція та стилізація давніх ремесел, побуту, військової справи, кухні, музики тощо. Тематика фестивалю — українські землі у складі Великого князівства Литовського. Ввечері на відвідувачів чекає святковий концерт за участі найкращих виконавців середньовічної музики.

Детальніша інформація про фестиваль «Волинське віче» — на офіційному сайті: http://volynlegends.com.ua/index.php/fest.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети