На Гурбах знову пройшов великий бій

Члени військово-історичних клубів зі всієї України відзначили річницю звільнення нашого краю від німецьких нацистів відтворенням подій 69-літньої давнини. Другого лютого, коли Здолбунівщина відзначала чергову річницю звільнення від німецьких нацистів традиційним мітингом у міському парку, на який приходять переважно працівники бюджетних установ, в найпівденнішій  частині Здолбунівського району, поблизу урочища Гурби, відбулося військово-історичне відтворення подій зими 1944 року – бій між підрозділами Червоної армії, військ Вермахту, УПА та НКВС.

 В заході взяли участь члени Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» з Львівської області, Рівного та Березного, військові реконструктори з клубів міста Луцька «Азимут» та «Орел», гості зі столиці – клуб «Красная звєзда», військовики з Хмельницької області, загалом, понад 50 чоловік. В другій половині дня учасники розділилися на 3 частини, кожна з яких рушила у своєму напрямку – хто займати оборону, а хто готуватися до наступу. Дана військова гра передбачала змагання тактик, тобто перемагав той, хто непомітно вистежить супротивника чи нейтралізує його із засідки. Спочатку підрозділи УПА вистежили та розбили війська Вермахту, яких, загалом було не так багато. А вже згодом, як і в далекому квітні 1944-го, у двобої на Гурбах зійшлися вояки УПА та підрозділи Червоної армії, на боці яких було НКВС. В результаті, як і 69 років тому, тактична перемога була на боці УПА. Проте цього разу бандерівці не проривали вороже кільце, щоб вийти з оточення, а повністю розбили підрозділи Червоної армії. Бій тривав до другої ночі, після чого переможці пішли на заслужений відпочинок до збудованої влітку 2011 року поблизу Гурбівського монастиря криївки УПА. Відтворення подій війни, коли все відповідає тому часу – одяг, військове спорядження, зброя, тільки кулі холості, не залишали байдужих серед учасників та глядачів. Всі присутні визнали символічним та цілком логічним той факт, що в уявній війні перемогли саме бандерівці, адже вони боронили рідну землю, а не йшли завойовувати чужі краї. От тільки прикро, що в реальному житті, в Україні  високі пенсії та субсидії отримують не лише прості чесні  воїни радянської армії, а й ті, хто робив усе для того, щоб незалежна Україна ніколи не відбулася. А борці за волю нашої держави – ветерани УПА – так і не визнані на державному рівні.

Наступного дня, 3 лютого, після служби в Гурбівському Свято-Воскресенському монастирі та благословення його настоятеля ігумена Нифонта, члени військово-історичних клубів відвідали могилу українського військового діяча часів УНР, начштабу групи УПА-Північ, генерал-хорунжого УПА (посмертно) Леоніда Ступницького в Дермані, де було відслужено панахиду. По дорозі до Рівного гості заїхали у Здолбунів, щоб покласти квіти до пам’ятника Степанові Бандері та в честь усіх борців за волю України вистрілили військовим салютом.

Запрошую усіх, кого цікавить військова справа, історія та активний відпочинок зі зброєю в руках стати членом клубу української військово-історичної реконструкції.

Пишіть на фейсбук:

 http://www.facebook.com/profile.php?id=100002021632918

 

Сергій Кондрачук , депутат Здолбунівської райради

Фото автора

 

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети