На емоційній сесії знайдено багато компромісів

Відбулася складна і тривала сесія Здолбунівської міської ради. Чому складна і тривала? Висловимо припущення (ми сьогодні будемо декілька раз ще вангувати): а)тому що у мера немає більшості на сесії б)тому що частина депутатів вже розібралася у хитрощах і прийомчиках якими «протягуються» рішення

Є повне відео, яке записано за допомогою нової відеосистеми на яку витрачено близько 20 тисяч, але тепер можна бачити повністю сесійну залу, головуючого і депутатів.

ВІДЕО сесії розміщено тут: http://zdolbunivcity.net/sesiya-zdolbunivskoji-miskoji-rady-video-14-03-2018/

По емоціям: їх вистачало. Від головуючого, який традиційно перевіряв на інтелектуальні здібності своїх підлеглих. По іншому важко трактувати запитання, наприклад до заступника міського голови від міського голови «Ви це зможете пояснити? Ви зможете це пояснити? То вставайте і пояснюйте!». І виховні години в сторону депутатів: кому совісті має не вистачати вставати і питати, кому куди звертатися і що оскаржувати, яке запитання є логічним, а яке ні, кому швидше говорити, а кому помовчати.  Вибачався двічі під час і після сесії, ну і на тому по всьому. Двічі депутати робили зауваження міському голові і бажали берегти здоровя :) Емоційними були і деякі депутати, наприклад Тарас Калита, який справедливо апелював до того, що міська рада слабо захищає інтереси міста у судах, просто не приходячи туди.

По ходу сесії: прийшло багато людей на сесію в т.ч голова РДА, депутати районної ради, громадськість. Це добре. Люди будуть більше знати чим живе міська рада зсередини, а не зі слів.

Сформували порядок денний. У якому виявилось багато земельних питань. В т.ч були проекти рішень щодо землі для родичів міського голови і секретаря міської ради. Ось тут на відео вони самі оголошують про це:

Ч.1 20.20-20.40 заяви про конфлікт інтересів міського голови і секретаря ради (проекти рішень про виділення земельних ділянок родичам)

Тому коли ви принесете заяву в міську раду, а вам скажуть що землі немає, то ще раз перегляньте це відео.

До речі, рішення не набрали необхідної кількості голосів.

Першим же питанням мали бути ЗВІТИ керівників комунальних підприємств. ЗВІТИ  і проекти рішень про те як депутати ці звіти прийняли, оцінили чи послухали. ЗВІТІВ не було, а щоб депутатів просто поінформували вони не захотіли. Тому за пропозицією депутата Миколи Орлова, звіти, які депутати не мають змоги оцінити немає сенсу заслуховувати на сесії. Пригадується як і звіт міського голови за рік роботи теж залишився без депутатської оцінки. 21 грудня міський голова прозвітував, але проекту рішення депутатам не дали проголосувати.

До керівників КП обмежилися запитаннями. Основні були, традиційно до керівника КП «Здолбунівське» Сергія Потапчука, якому користуючись риторикою міського голови, який допускає в сторону депутатів, «совісті хватає» приходити на сесії і дивитися в очі депутатам, після таких робіт, які виконуються і після того, як попередній звіт про роботу ними не був підтриманий. На цей раз запитання були в т.ч і про бордюри по вул.Мазепи, де був здійснений найдорожчий ремонт 2017 року пішохідної доріжки. Про це писалось тут: http://zdolbunivcity.net/zrazkovyj-trotuar-pochav-sypatysya-menshe-nizh-za-rik/ На диво і Сергій Потапчук і у традиційній манері Ігор Ольшевський гостро і безапеляційно запевнив, що «претензії, суд, безкоштовно замінити, більше нічого в них не купувати і не залучати після такої реклами». Як це було дослівно, дивіться на відео:

Ч.1 46.00-48.00 Про бордюри на вул.Мазепи Здолбунова

Ми обов’язково побачимо як це буде відбуватися протягом найближчого часу. Така реакція, безумовно, єдино правильна, яка і мала прозвучати з вуст керівника міста і Замовника робіт.

Три мільйони вільних залишків депутати розподілили доволі швидко. Гострих дискусій не було, однак деякі позиції в кінцевому варіанті можливо і не всіх задовільнили, але швидше компромісність рішення була вищою ніж бажання заглиблюватися у деякі позиції. Наприклад, виділення коштів на пам’ятник афганцям біля диско-клубу. Ніхто не був проти відзначення земляків та пам’яті про них, але місто Здолбунів і надалі регулярно і наполегливо перетворюється у місто ПАМ’ЯТНИКІВ. Хоча, є і одне рішення про демонтаж одного пам’ятника. До 8 травня має бути демонтовано пам’ятник Миколі Приходько на площі перед залізничним вокзалом.

Дражливого питання продовження фінансування «кришталевого мосту» в гідропарку не було. Оскільки і досі невідомо який кінцевий вигляд виборчої обіцянки мера має бути і скільки це коштуватиме місту.

Цим рішенням було виділено кошти і на співфінансування придбання флюрографа, на потреби первинної медицини, швидкій допомозі.

Відповідним чином зазнали змін і цільові програми.

Зміни до Положення про Громадський бюджет були прийняти, а Положення про конкурс проектів, який мав на меті підтримку проектів від неприбуткових організацій в т.ч ОСББ ні. Міський голова, здається, так і не розібрався в чому відмінності в цих проектах. Ну нічого, ним було заявлено що розуміння потреби є, значить є і шанс, що до наступної сесії ці моменти будуть більш детально проговорені і розбіжності зняті. До речі, вже ні про які заперечення  і неможливість прийняття цього проекту ні зі сторони юриста ні економістів не лунало. http://zdolbunivcity.net/zavtra-deputaty-budut-radytysya-yak-podilyty-koshty-miskoho-byudzhetu/ Може просто авторство депутата Миколи Орлова на заваді прийняття цього рішення? Шановні керівники і жителі ОСББ. Цей проект відкриває ВАМ можливість написати проекти і виграти (отримати фінансування до 35 тисяч на 1 проект)  на ті речі які ВАМ потрібні: наприклад облаштування спортивної кімнати, молодіжної, дитячої тощо. До речі у своєму виступі голова РДА згадав про цей конкурс проектів і пообіцяв що і районна влада не залишиться осторонь ( а отже можливо буде ще субвенція яка збільшить призовий фонд конкурсу!).

Також Сергій Кондрачук згадував і про те, що співпраця між РДА та містом є але вона крихка, на що бурно відреагував міський голова, який перевів ці слова у площину цифр і руху коштів і здається думка в дискусії не була доведена до кінця. Адже не лише суми на фінансування об’єктів, які належать місту є  проявом співпраці. А ремонт школи, музичної школи, будівництво спорткомлексу, співфінансування ремонтів садочків – це все на користь ЗДОЛБУНІВЧАНАМ у чиїй би власності ці об’єкти не знаходилися. Засмутило керівника РДА те, що кошти, які були перераховані місту з конкретною ціллю – на РЕМОНТ у групах садочків, щоб не витрачати на це кошти батьків, про що було анонсовано, роз’яснено в т.ч і завідуючим садочків, і що вже успішно виконується у ДНЗ в селах району, були міським головою використані на ІНШІ цілі. Теж важливі і потрібні для садочку. Хтось в цьому вбачає турботу про харчування дітей, а хтось свідоме прагнення створити непорозуміння між батьками дітей, керівниками садочків та РДА. Адже, як тільки виникне потреба у ремонті, а цих коштів не буде, всіх батьків завідуючі (перевірені «бійці» у вияві підтримки міському голові) зкерують до дверей…приймальні голови РДА. Це ми так вангуємо :)

До речі, у своєму пості у ФБ, голова РДА вже висловив думку, про можливість переходу ДНЗ у районну власність. Чи є сенс це робити в очікуванні децентралізації і зворотнього руху? Не знаємо, а от чим продиктована така думка – очевидно.

А ще можемо вангувати про те, що непоступлива земельна комісія, яка і цього разу не була «машиною для легітимізації бажань авторів проектів рішень» і активно виявляла свою думку і не допустила швидкого і бездумного прийняття рішень по землі, буде доповнена ще одним депутатом. Звісно за добровільним бажанням депутата, звісно спеціаліста у земельних питаннях, а тепер вангуємо: таке бажання з’явиться у когось із представників «Батьківщини», «Свободи» або «Аграрної партії», як з’явилося бажання у депутатки Оксани ВерещУк, юриста районної ради, очолити земельну комісію міської ради. Пам’ятаєте, хто очолює районну раду, не забули, чиї підприємства виконують роботи за кошти міського бюджету по освітленню, благоустрою…? Залишилась ще земля…Ну що ж кожен має право хотіти, кожен має право протидіяти. Але у будь-якому разі дискусія – це краще ніж 14 мовчки піднятих рук, без запитань і очікування відповідей. Для міста краще.

От, наприклад 23 гектара гідропарку, які пропонувалося передати КП «Здолбунівське». Депутати навіть перерву брали, але до них навіть АВТОР цього проекті рішення не прийшов (а до речі хто автор? Коли подає депутат Орлов чи Сирота то там пише –автор депутат Орлов, Сирота, а цього рішення хто автор?), тому відбивалася юрист ради, але не допомогло. На просте питання, чим ситуація сьогодні, відрізняється від ситуації вчора, коли і доріжки асфальтувалися в гідропарку і міст будувався і дитячий майданчик встановлювався і все це МОЖНА було робити в законній системі містобудівних правил, а сьогодні треба всі 23 ГА, щоб побудувати сцену в тому ж місці, ніхто відповіді не дав. Тому це рішення депутати і не підтримали. Немає ясності-немає рішення.

Сесія завершилася, прийнято багато важливих рішень і місто рухається далі. Першу скрипку на сесії під постійний супровід головуючого, відігравали депутати фракцій «Солідарність», «Самопоміч», «Радикальна партія», «Відродження» і голови комісій. У них були і питання і пропозиції, вони з’ясовували різні варіанти виходу з складних ситуацій. Не виключено, що по деяким питанням забракло інформації чи пояснень і вони знайдуться до наступної сесії, яка запланована на червень цього року.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети