На 154-й округ рівненський нардеп не побачив ні копійки у новому бюджеті

Разом зі скандальними законами, які обмежують громадянські права, Верховна Рада 16 січня в «ручному» режимі прийняла державний бюджет на 2014 рік. З народних депутатів від Рівненщини за бюджет проголосували «регіонали» Микола Сорока та Юрій Благодир. Народний депутат від 154-го виборчого округу Валентин Королюк, як і вся опозиція, просто не зареєструвалися у сесійній залі, блокуючи трибуну і намагаючись завадити голосуванню.

Причини свого неголосування за державний бюджет на 2014 рік Валентин Королюк пояснює так: «Держбюджетюджет-2014 незбалансований, з нерівномірним розподіленням ресурсів, деякі статті просто шокують. Доходи бюджету завищені на 30 мільярдів гривень. Дефіцит, зафіксований у бюджеті, в рази менший за реальний дефіцит. Як його будуть покривати? Друкувати гроші, розкручувати інфляцію? Це злочин перед власним народом.

Згідно з прийнятим державним бюджетом, у 2014 році не буде вирівнюватися розрив між мінімальною заробітною платою і першим розрядом тарифної сітки. Тобто зарплата залишиться на тому самому рівні у медичних працівників і у працівників бюджетної галузі. На 300 мільйонів порівняно з минулим роком скорочено фінансування потреб швидкої екстреної медичної допомоги.

На 300 млн. гривень проектом бюджету передбачено зменшити в цьому році фінансування на оздоровлення інвалідів, чорнобильців, афганців, виділення житла для афганців не передбачено зовсім. Якщо минулого року на заходи з реабілітації дітей з церебральним паралічем було виділено 49 млн. гривень, то зараз – менше в 72 рази».

У той же час, за словами Валентина Королюка, влада віддячила силовикам. Фінансування Міністерства внутрішніх справ планується збільшити у порівнянні з минулим роком майже на 3 млрд., і воно складе 18 млрд. 384 млн. гривень. У той же час фінансування Збройних сил навпаки, буде скорочено на 2 млрд. гривень. Уряд Януковича-Азарова в проекті державного бюджету-2014 на лікування усіх онкохворих дітей виділив у 367 разів менше грошей, ніж на міліцію: лише 50 млн. грн., що в чотири рази менше, ніж минулого року.

«Як можна було голосувати за такий бюджет? Та й саме голосування відбувалося із грубими порушеннями Регламенту Верховної Ради», – зазначає Валентин Королюк.

Щодо передбачення коштів у бюджеті на фінансування округу – то, за словами Валентина Королюка, він звертався і до голови бюджетного комітету, і до Кабміну, щоб в бюджет було включено фінансування проблемних об’єктів на 154-му окрузі. Зокрема, це очисні споруди в районах; нове приміщення Новоукраїнської школи у Млинівському районі, адже старе перебуває в аварійному стані; газопровід від ГРС Опарипси у Радивилівському районі, водопровідні мережі у Здолбунові. «Я готовий був обстоювати важливість цих об’єктів на засіданні бюджетного комітету, але замість засідання комітету відбулись таємні збори «регіоналів» з метою розпилювання грошей. Опозиціонери не отримали жодної копійки. Зате з державного фонду регіонального розвитку округ брата Клюєва в Донецькій області отримав 64 мільйони, округ Володимира Литвина – 55 мільйонів, округ «регіонала» Кіссе в Одеській області – 30 мільйонів. Думаю, мої виборці підтримують мене у тому, що я не голосував за такий бюджет», –зазначив у коментарі Валентин Королюк.

Прес-служба народного депутата Валентина КоролюкаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети