Миколая зустрічали у Гільчі Другій

Зима… Вона завжди неповторна. В повітрі – морозний запах, у серці – бажання дива, чуда. Наближаються свята…
З давніх давен одним з найбільш шанованих святих як православної, так і католицької церкви є Святий Миколай, який завжди вважався покровителем знедолених і бідних, опікуном дітей. Недарма його називають Микола – чудотворець, адже він причетний майже до всіх чарівних і добрих справ. І тепер, як і в давні часи, діти найчастіше звертаються по втіху та заступництво саме до нього. І, звичайно, обов’язково шукають 19 грудня свій чобіток із подарунками від Миколая.

За декілька днів до найулюбленішого свята дітлахів в будинку культури села Гільча Друга було відкрито резиденцію Святого Миколая, куди діти приносили свої листи, малюночки та вироби, виготовлені власноруч, а також розповідали по секрету свої найпотаємніші бажання та мрії. Дитячий почерк у листах інколи змінював дорослий. А найменші навіть писали своєю “засекреченою мовою” відомою, мабуть, лише самому Миколаю. Улюбленець малечі радо зустрічав своїх гостей, уважно їх вислуховував, пригощав солодощами, дарував віру у здійснення найзаповітніших мрій, вселяв у дитячі душі найсвітліші почуття.


Зимової ночі перед 19 грудня Святий Миколай опускається на срібній мотузці з неба на землю. Сивобородий, у довгій золотавій киреї, він заходить до кожної хати і кладе дітям під подушки свої пречудові небесні гостинці. Правда, збитошникам Святий Миколай дарує хіба що прегарного прутика, бо з неба він бачить кожного з нас і добре знає, хто чемний, а хто й не дуже…
З особливою нетерплячістю, трепетом чекали діти приходу Святого Миколая у свої домівки в селах Гільча Друга, Урвенна, Лідаво, Йосипівка, Залісся. А завітав Чудотворець цьогоріч у багатодітні, малозабезпечені родини, сім’ї учасників АТО, до дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей вимушених переселенців зі Сходу. Під час свята діти із задоволенням розважалися. Вони співали пісні, грали на музичних інструментах, брали участь у конкурсах, читали вірші, молитви, колядували. Поряд з іграшками та солодощами діти просили в Угодника Божого здоров’я, щастя, злагоди та миру усім людям.

Тетяна Ковальчук,
директор будинку культури
с. Гільча ДругаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети