Михайло Корилкевич: чесна дискусія – це умова чесної політики!

Корилкевич Михайло19 жовтня 2014 року в Будинку дітей та молоді міста Дубно відбувся публічний диспут між кандидатами в народні депутати по виборчому округу №154.  Це непересічна подія і для нашого округу, і для Рівненщини – вперше кандидати в парламент зустрілися віч на віч і перед переповненим залом та телекамерами обстоювали свої політичні погляди та програми.

Шкода, що із 17 кандидатів в депутати знайшли в собі мужність вступити в публічну дискусію лише п’ятеро осіб. Всі учасники дискусії, попри принципову позицію щодо своїх політичних поглядів, виявили, водночас, доброзичливість, толерантність і ґречність по відношенню до своїх опонентів під час дискусії. Я хочу висловити щиру вдячність моїм колегам за це і заявити, що маю за честь конкурувати з ними під час виборчої кампанії. Отож, в дискусії взяли участь: Світлана Ніколіна (Українська Народна Партія), Віталій Дем’янюк (Свобода), Роман Стасюк (Радикальна партія Олега Ляшка), Богдан Файфура (Народний фронт) і я, Михайло Корилкевич (позапартійний).

Дивно, що захід проігнорували кандидати, що є, водночас, діючими представниками влади – голова Дубенської районної адміністрації Олександр Дехтярчук та народний депутат Валентин Королюк. Невже їм нічого сказати людям і страшно поглянути в очі суперникам? Ще один кандидат, Володимир Омельчук, прийшовши на диспут, відмовився брати в ньому участь, тому, що мовляв, краще розбирається в освіті і медицині, аніж у питаннях безпеки та енергетики, що були темою диспуту. Звичайно, він мав право і на таке рішення, однак, зауважу, що немає такої посади «народний депутат з питань освіти і медицини», а народний обранець під час роботи в парламенті має компетентно голосувати за сотні законів із самих різноманітних галузей суспільно-економічного життя.

Попри відмову від диспуту цих та багатьох інших кандидатів, вважаю, що ті політики, котрі взяли участь у дискусії, заклали хороший фундамент для подальшої співпраці на благо жителів нашого округу, незалежно від того, хто виграє ці вибори.  За це окрема подяка – Віталію Дем’янюку, ініціатору та організатору заходу.

Предметом диспуту були три питання: захист від військової агресії з боку Росії, захист від енергетичної агресії з боку Москви та  захист від корупції та бездіяльності політиків.

Оскільки не всі виборці округу мали можливість прийти на диспут, хочу стисло викласти своє бачення щодо цих питань. Відразу зазначу, що більшість з наведених нижче тез була однозначно підтримана всіма учасниками дискусії.

Щодо російської агресії. Ми приречені жити поруч з Росією. Росія це агресор. Агресію можна припинити, якщо дати потужну відсіч і перейти від оборони до наступу. Для цього необхідно після виборів ввести військовий стан і назвати війну проти ворога війною, а не АТО, відповідно збільшивши  фінансування армії і військово-промислового комплексу.

Для фінансування військових видатків ввести податок на розкіш: сплату 5% податку при придбанні нових автомобілів, елітної нерухомості, коштовностей, інших речей та послуг, дорожчих за 100 тис. грн. Тільки на придбання нових автомобілів в Україні витрачають 80 млрд. грн. щорічно.

Всього такий податок дасть можливість залучити додатково 8 млрд. дол. За рахунок цих коштів необхідно купити нове озброєння, інвестувати ВПК, підвищити платню військовим і створити високі стандарти соціального захисту для військовиків. Найважливіша стратегічна та геополітична дія України в питаннях зовнішньої безпеки – це вступ до НАТО. Також нам необхідно створити  інформаційні та аерокосмічні війська, використовуючи потенціал України як ракетної держави, розробляти нові технологічні види озброєнь, розгорнути систему національної територіальної оборони як один з видів несення військової служби за зразком Швейцарії. Кожен військовозобов’язаний громадянин повинен мати армійську зброю, проходити щорічні військові збори і бути готовий протидіяти агресору у складі бойових загонів. А основою нашої перемоги є здоров’я  нації, сила духу та моральних принципів українського народу.

Одне з ключових питань сучасного українського суспільно-політичного життя – це питання подолання корупції. Для цього, передусім,  необхідно припинити політичну корупцію. На жаль, і після перемоги Майдану багато партій продає місця у виборчих списках. Депутат повинен залежати тільки від виборців, а не від продажних  партійних корупціонерів. Я пропоную ввести обов’язкову податкову звітність не тільки за доходами, але й за витратами та застосовувати кримінальну відповідальність за дачу неправдивих звітів щодо витрат. Невідповідність доходів і витрат є свідченням або корупції, або нелегального бізнесу. Кожен з посадовців має пояснити походження своїх статків або бути відстороненим від посади.

Однією з передумов унеможливлення хабарництва є відсутність спілкування прохача з чиновником. Тому необхідно ввести електронне урядування: всі довідки, дозволи, ліцензії громадяни мають отримувати через Інтернет або поштою.

Я також підтримую пропозицію звільнити з посад всіх суддів та прокурорів, міліцейських начальників та набрати нових людей на конкурсній основі.

Щоб  позбутися газової залежності від Росії, я пропоную, передусім, запровадити режим економії тепла, кожній родині здійснити утеплення у своїх помешканнях. Це дозволить зменшити витрати енергоносіїв на 30%. Для цього необхідно створити державну програму пільгових кредитів для утеплення житла і переходу на альтернативні види енергії.

Ми можемо в декілька разів збільшити використання місцевих паливних ресурсів, деревини та торфу, якими багата, зокрема, Рівненщина.

Має бути запроваджена загальнонаціональна програми використання відновлювальних джерел енергії – сонця, вітру, землі. Через 5 років це зменшить споживання газу на 15%. Ще один стратегічний пріоритет у галузі енергетики – це розробка родовищ сланцевого газу і будівництво терміналу для скрапленого газу. Зазначені дії дозволять Україні позбутися ганебної газової залежності від Росії.

 Михайло Корилкевич, кандидат в народні депутати по в/о 154.

на правах політичної реклами

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети