«Ми дуже любимо життя, а воно нас!» – колектив «Клубу Життєлюб»

1Чи ви задумувались коли-небудь, чим займатиметесь, коли підете на пенсію? Коли діти та внуки матимуть власне життя, не маючи можливості приділяти вам свій вільний час? Коли друзі, розлетівшись хто куди, все рідше і рідше телефонуватимуть? І я ніколи раніше не задумувалась над цим питанням, адже воно здається таким далеким та неактуальним. Та 7 серпня, в п’ятницю, мимоволі зрозуміла, що я хочу робити після завершення активної робочої фази свого життя – знову жити на повну!

Саме 7 серпня 2015 року в приміщенні Здолбунівського будинку культури відбулась презентація центру соціальної активності для літніх людей «Клуб Життєлюб». Центр створений за підтримки Аналітичного центру розвитку міста «ЗЕОН». Надзвичайно необхідна ініціатива не тільки для Здолбунівського району, але і для кожного населеного пункту України. У сучасних реаліях літні люди, як то кажуть, «випадають із колії суспільного життя». Та хіба людина, що прожила гідне та насичене життя, заслуговує почуватись далекою від реальності? Літніх людей потрібно залучити до взаємодії з суспільством, і тоді вони своїм прикладом покажуть, що життя варто Жити, а не зранку чекати вечора, а в понеділок чекати п’ятниці._x_902c4678

«Люди старшого віку – це неоціненний скарб для держави, адже як і у 16 років, вони мають багато енергії та бажання, щось реалізовувати, при цьому використовуючи своє головне багатство – досвід» – зазначила Елеонора Стеценко, начальник відділу культури і туризму Здолбунівської РДА, відкриваючи презентацію «Клубу Життєлюб».
На офіційне відкриття клубу прийшли учасники колишнього клубу «Ветеран», які із задоволенням підтримали ідею створення центру соціальної активності та стали основою новоствореного Клубу.

Усміхнені жіночки у святковому вбранні, із красивими зачісками та макіяжем, гордо слухали привітальні слова від гостей свята. Одним з таких був Микола Орлов, заступник голови Здолбунівської РДА, який подякував їм за «життєвий досвід, який ви приносите у наше життя». Також він наголосив, що «кожна людина, скільки б їй років не було, якщо відчуває потребу у самореалізації, цю потребу потрібно задовольнити». Тому Здолбунівські активісти доклали усіх зусиль, щоб молоді люди, котрим за 50, могли і надалі втілювати свої плани на життя. Адже, як підмітила Валентина Капітула, секретар Здолбунівської міської ради: «Вік – це лише цифра, статистика, але аж ніяк не стан душі».

DSC_0085Те, що вік – це просто відмітка у паспорті, підтвердила Хабета Віра Степанівна, яка у свої 82 роки, не злякавшись спеки, прийшла на відкриття. А коли присутні почали ставити її у приклад, впевнено зупинила: «Я не стара! І ніколи не була! Подумаєш – 82 роки, це ж лише 41 по два, то хіба це багато?» І, вставши обличчям до залу, п’ять хвилин декламувала на пам’ять вірш про вірну дружбу. «Ми відкриті до нових знань, і наша душа «навстіж відкрита» для нових емоцій» – підсумувала свій виступ Віра Степанівна.

У центрі люди поважного віку займатимуться улюбленими заняттями: рукоділлям, співами, читатимуть цікаву літературу, дискутуватимуть на суспільно-важливі теми, освоюватимуть комп’ютер та інтернет. Для цього у районному будинку культури за ініціативи Аналітичного центру «ЗЕОН» та активної підтримки ідеї працівниками культури виділено окрему кімнату, яку вони обладнають на свій смак.

DSC_0097Родзинкою презентації «Клубу Життєлюб» став музичний виступ заслуженого працівника  культури України  Олександра Стельмащука, який для срібноволосих дівчат виконав на кларнеті музичний твір під назвою «Маленька квітка», пов’язавши його з квітами мальв на емблемі Клубу. Адже мальва уособлює духовне коріння людини, її вірність духовній спадщині предків, є символом любові до рідної землі та до свого народу. Відео виступу ви можете переглянути нижче.

DSC_0033
Здолбунів City поспілкувались з керівником клубу Валентиною Мельничук: «Наша дружня команда існує вже 30 років. Спочатку ми були під керівництвом Олени Павлівни Петренко, та вона у 2012 році покинула нас. У нас є така книга пам’яті, куди ми вписуємо усіх наших друзів, що відійшли у інший світ. Ми їх завжди пам’ятаємо! Зараз нас у клубі 25 чоловік. Чим займаємось? Та усім! Чи якесь святкування, чи мітинг – ми всі там. А загалом у нас різні інтереси – часто збираємось, щоб робити щось разом. У нас відбуваються різні зустрічі, з поетами, священиками, адвокатами і т.д. за стільки років навіть не згадаю, всіх – у нас абсолютно різні напрямки діяльності, навіть ансамбль був власний. Ми навіть закінчили медичний факультет, і отримали сертифікати. Так-так, ми завжди такі активні, куди нас не поклич – ми прийдемо! Нас об’єднує бажання спілкуватись. Ми не можемо бути одинокими та сидіти вдома, нам потрібно проявляти свою активність. Хіба можна сидіти без діла?»DSC_0101

Галина Лук’янова, учасниця центру соціальної активності для літніх людей розказала, як вона дізналась про Клуб та що спонукало її прийти сьогодні на відкриття. Редакція зберегла оригінальність тексту, щоб підкреслити, наскільки творчі люди відвідують «Клуб Життєлюб»: «Я прокинулась сьогодні пізно, коли сонечко вже вигравало своїми теплими промінчиками. Можу собі дозволити таку розкіш, адже я – пенсіонерка. Налила філіжаночку кави, вмостилася перед екраном ноутбука і вкотре відчула – я щаслива! Мені лише 53, маю прекрасну родину: любу матусю, сестричку, чоловіка, двох чудових дорослих синів. Як завжди ранкові новини,«однокласники»,«вконтакті». Я звернула увагу на оголошення про те, що у місті створюється центр соціальної активності літніх людей «Клуб Життєлюб». І пригадались мені безпорадні, болем змучені очі тата, який після важкої хвороби пішов від нас, запрацьовані руки матусі, яка щодня по п’ять раз на день телефонує, щоб просто почути голос рідної дитинки… Як чекає вона нас, як дорожить кожною хвилиною спілкування… Тому я пішла на цю презентацію.DSC_0102

Не тому, що мені немає чим займатися, не для «бізнесу» і не для «особистої реклами». Це гірке слово «САМОТНІСТЬ» змусило мене піднятись з теплих подушок… Так хочеться, щоб в душах цих прекрасних жіночок «цвіли ромашки і співали соловейки», щоб тут вони відчули і тепло, і увагу, і повагу. Це прекрасно, що наші районні керівники знайшли можливість створити такий центр, який дасть можливість допомогти літнім людям знайти однодумців, поділитися своїми знаннями, досвідом, мудрими порадами. Це хороший приклад турботи про старше покоління для нашої молоді . Задумів багато,позитиву теж. Я впевнена, що у центру буде цікаве і змістовне життя, яке ми дуже любимо, а воно нас!»

Презентація центру соціальної активності літніх людей «Клуб Життєлюб» закінчилась чаюванням та веселими історіями з власного життя його відвідувачів. Редакція Здолбунів City щиро бажає усім учасникам Клубу довгих та насичених подіями років життя.

На створення центру соціальної активності літніх людей «Клуб Життєлюб» надихнув проект «Освіта протягом всього життя» громадської організації «Центр Поділля-» за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

Юлія Люкшин
Життєлюб
Життєлюб
Життєлюб
Життєлюб
Життєлюб

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети