“Ми атомні заложники прогресу…”

Ми атомні заложники прогресу.
Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем од стресу і до стресу,
Абетку смерті маємо – АЕС.
Л. Костенко

Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. 30 років. Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.
Наче збулися пророчі слова Апокаліпсису від Іоанна Богослова про зірку Полин (як відомо, чорнобиль — трава родини полинових) «Засурмив третій Ангел, — і велика зоря спала з неба палаючим смолоскипом. І спала вона на третину річок та водні джерела. А ймення зорі тій Полин. І стала третина води як полин, і багато людей повмирали з води, бо згіркла вона…».

Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь: дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела.
Урятований світ. — найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин…

фото - Ольга Климкович

фото – Ольга Климкович26 квітня 2016 року в м. Здолбунів було відкрито пам’ятний знак ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Пам’ятний знак відкрили: голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, міський голова Ігор Ольшевський, заступник голови правління обласної громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» Микола Гайбонюк, голова Здолбунівської громадської організації ліквідаторів Чорнобильської АЕС «Ми ще живі» Ольга Білецька. Представники християнських релігійних конфесій міста здійснити освячення пам’ятного знака ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. У виконанні учасників театру читця «Пошук» (керівник Т. Садикова) Здолбунівського районного будинку культури прозвучала літературно-музична композиція «Полин-сльозою омивається душа», у виконанні народного аматорського вокального тріо «Мірина» (керівник І. Мельник) прозвучав духовний псалм «Страдальна мати», Наталія Варбанець виконала пісню Н. Май «Свіча», учасники гуртка художнього читання Олександра Стеценко та Аліна Герасимчук прочитали поезію Ліни Костенко. По закінченню мітингу-реквієму всі присутні взяли участь в закладанні алеї пам’яті.

фото - Ольга Климкович

фото - Ольга Климкович

25 квітня у селі Здовбиця відбувся вечір – спомин про трагедію
Чорнобиля, яка сталася 30 років тому. На захід були запрошені односельці, які приймали участь у ліквідації наслідків аварії, учні Здовбицької ЗОШ, працівники сільської ради. Присутні хвилиною мовчання пом’янули загиблих і померлих героїв. Ведучі вечора Ірина Мариніна, Михайло Хоменко. Вірші читали Юлія Година, Іванна Овдійчук, Олександра Боярчук. Виступила також сільський голова Світлана Година. Присутні подивилися документальний фільм “Все про Чорнобиль. Приховані факти” та переглянули книжкову виставку ” Чорнобиль то жура, Чорнобиль пам’ять”.
чорнобиль

25 квітня 2016 року працівники будинку культури с. Ступно провели в Ступнівському НВК виховний захід «Вічні сльози», приурочений 30-ій річниці Чорнобильської трагедії. На заході з учнівською молоддю було переглянуто документальну стрічку «Дзвони Чорнобиля». На захід був запрошений ліквідатор ЧАЕС, односельчанин Морозюк В.І., який розповів присутнім про ті страшні події та показав особисті фото того часу. Також від учасників гуртка художнього читання звучали тематичні вірші, проза, есе. Усіх загиблих в наслідок аварії на ЧАЕС вшанували хвилиною мовчання.

ступно чорнобильВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети