Можливості для творчої молоді
Шукаємо молодь, яка знає ціну творчості та прагне змін у своєму оточенні
- Чи може індивідуальна творчість окремої особи поліпшити життя цілої громади?
- Яке значення має (та може мати) культура у розвитку громад і реальному поліпшенні життя суспільства?
- Сучасне мистецтво – «для обраних», чи насправді воно більш демократичне за класичне?
- Та чи мають точки доторку творчість і активна громадянська позиція?
Досі сучасне мистецтво і громадянське суспільство в Україні переважно жили паралельним життям, близьким одне до одного за змістом, але різним за формою та підходами. Митці часто зосереджені на індивідуальних творчих процесах, а куратори, які повинні були б інтерпретувати та передавати меседж широкому загалу, часто говорять до нього мовою, зрозумілою лише митцям. Як результат, суспільство, яке є потенційно правильним бенефіціаром для сучасного соціально-критичного мистецтва, не має до нього доступу, а самому мистецтву критично не вистачає широкої цільової авдиторії.
При цьому підходи, які використовуються у сучасному мистецтві та творчості загалом, часто можуть стати адекватною альтернативою агресивним діям, зберігаючи при цьому емоційний вплив і контекст. Та й вихід справжньої живої культури до більш широкої авдиторії сприяє критичному осмисленню того, що відбувається в суспільстві. Ми запрошуємо українську креативну молодь, небайдужу до творчості та до суспільних процесів, разом ініціювати перші невеликі конкретні зміни з серії “культура для народу”.
До 21 липня 2014 року (включно) ми шукаємо молодих людей з України віком від 18 до 25 років, які цінують творчість і шлях розвитку, а також готові до діалогу, конкретних дій і до участі в креативному компоненті програмі неформальної громадянської освіти молоді. Анкети на участь у програмі приймаються в режимі онлайн.
1. Що таке «Майстерня громадської активності»?
«Майстерня громадської активності» – це програма неформальної громадянської освіти молоді та підтримки її громадських, соціальних і культурних ініціатив в Україні, Польщі та Білорусі. В рамках програми учасники покращують життя своїх громад через реалізацію власних ідей та отримують імпульси до саморозвитку. В 2014 році команда Майстерні започатковує серію спеціальних тематичних компонентів програми для учасників з України, яка стартує з креативно-творчої гілки.
Більше про програму можна дізнатися тут.
2. Який вигляд має програма?
Відібраних учасників запрошують до участі в таких кроках програми:
КРОК І – МАЙСТЕРНІ ІДЕЙ
/ Серпень 2014 року /
Учасники, які пройдуть конкурсний відбір, зможуть взяти участь в одній з наступних майстерень ідей:
- Творча анатомія протесту. Протест – простір для маніпуляцій чи сцена для креативного вираження суспільства? /01–07.08.2014/
Дискурс протесту – не новий для України, але що насправді ховається за цим поняттям? Чи зажди ми розуміємо, в чому сенс та причина цих протестів? Коли та через що варто протестувати? Коли є сенс дистанціюватися, щоб зрозуміти ситуацію та не стати жертвою маніпуляції? Де межа свободи і коли треба починати її захищати? Яким чином можуть впливати креативні та творчі форми протесту на їх перебіг та результат? На цій майстерні ідей ми матимемо змогу обговорити ці та інші питання, а також спробуємо щось вдіяти з тим, що нас турбує та обурює, залишаючись при цьому в юридичних, етичних та культурних рамках.
- Вічне питання ґендеру. Чим різниться жіноче та чоловіче в побуті, суспільстві та творчості? /8–14.08.2014/
Що таке «чоловіче» та що таке «жіноче» в нашому повсякденному житті, у стосунках, на робочому місці, в політиці або в творчості? Чи насправді вони різняться між собою, та чи можна запобігти постійній конфронтації на ґендерному ґрунті? Як досягти гармонії, та чи можлива вона в Україні? Яку роль в “ґендерній війні” відіграє творчість і сучасне мистецтво? Яку роль вони мають відігравати? На цій майстерні ідей ми досліджуватимемо чоловіче та жіноче в кожному з нас, подискутуємо про потрібні та непотрібні конфлікти на цьому ґрунті, а також шукатимемо креативних рішень для послаблення напруження та спонукання до справжнього діалогу.
КРОК ІІ – МАЙСТЕРНІ ДІЙ
/ 23–29 вересня 2014 року /
Якщо ти матимеш конкретний план дій в рамках програми, ми запросимо тебе на наступну спільну майстерню, де ти зможеш навчитися основам менеджменту неприбуткових проектів та базовому івент-менеджменту. Кожен із учасників матиме можливість отримати невеличке фінансування на реалізацію своєї культурної ініціативи.
Після цього ти зможеш у себе вдома втілити в життя власну ідею. Для цього ти зможеш зібрати команду, яка тобі допоможе, та отримаєш для підтримки індивідуального ментора.
ЕТАП ІІІ – МАЙСТЕРНЯ ДОСВІДУ
/ 6–11 листопада 2014 року /
На цьому етапі всі учасники програми зберуться разом, щоб оцінити отриманий досвід, презентувати реалізовані ініціативи та разом подивитися в майбутнє. Після закінчення майстерні всі учасники матимуть можливість приєднатися до міжнародної мережі випускників для подальшої комунікації, розвитку та реалізації ідей.
ВАЖЛИВО!
Всі майстерні проводитимуться на території України, про конкретне місце проведення кожної з майстерень учасники дізнаються після відбору.
3. Як стати учасником/цею «Майстерні громадської активності»?
Взяти участь у програмі можуть молоді люди віком від 18 до 25 років, які постійно проживають на території України. Для участі в програмі до 21 липня 2014 року потрібно виконати наступні кроки:
- Обрати одну з майстерень ідей.
- Заповнити форму оголошення онлайн до 21 липня 2014 року (включно).
- Факультативно на мейл info.ua@maysternya.org також приймаються рекомендації, які можуть бути надані вашими колегами з молодіжних організацій або випускниками програми «Майстерня громадської активності». Рекомендації, виконані у довільній формі, повинні бути надіслані безпосередньо особою, яка рекомендує.
- Зачекати на відповідь журі електронною поштою до 26 липня 2014 року. Про результати відбору будуть проінформовані всі кандидати.
ВАЖЛИВО!
Учасникам, обраним для участі в проекті, організатори забезпечують проживання та харчування в рамках трьох майстерень, а також за узгодженням відшкодовують проїзд до місця проведення майстерень.
4. Якими є критерії відбору учасників для участі в програмі?
Найважливішим критерієм відбору учасників є особиста мотивація для участі у всіх етапах програми. Нам неважливо скільки у тебе є (чи немає) досвіду та в яких країнах / проектах ти був (чи не був) до зголошення, — нам важлива твоя відкритість, креативність, мотивація та готовність працювати не лише над реалізацією своєї ініціативи, але й над собою. Ми особливо цінуємо щирі, цікаві та креативні заявки, а також мотивацію та здатність до критичної рефлексії змін навколо.
Бажаємо тобі успіхів! Джерело.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.