Можливості для рівненських громад разом із білоруськими прикордонними областями поліпшити співпрацю

Сьогодні зранку у готелі «Україна», у Рівному, відбулась у форматі медіа-ланчу презентація проекту Територіального співробітництва країн Східного партнерства, що фінансується Європейським Союзом. Презентувала програму п.Тетяна Деревянкіна, експерт з комунікацій проекту EaPTC.ukraine_belorus_3

Це нова програма ЄвроСоюзу розрахована до 2016 року, яка передбачає підтримку проектів сусідніх областей в різних країнах, але нас особливо має зацікавити той факт що і проектів України та Білорусі. Зважаючи на те, що Рівненська область є прикордонною із Білоруссю, то це означає нові можливості для територіальних громад, громадських організацій, бюджетних установ. Програма передбачає таких алгоритм дій.

Реєстрація на сайті програми http://www.eaptc.eu/ru/program/view-belarus-ukraine.html як зацікавленої до участі організації, пошук білоруських партнерів. Причому будь-якого рівня: від бюджетних організацій до НГО чи органів влади.

Визначення ідеї проекту. На цій стадії планується підтримка зі сторони програми у вигляді тренінгів, семінарів, консультацій щодо написання проекту, розробки бюджету, тощо.

Завершальна стадія – написання спільного українсько-білоруського проекту та подача його на конкурс грантів. Очікується, що сам конкурс проектів буде оголошено у липні 2014 року, що бюджет однієї заявки може складати від 20 до 250 тис.євро. До 90% – сума гранту, решта – власний внесок заявника.ukraine_belorus_2

Як зазначила пані Тетяна, новація цієї програми саме в тому, що проекти мають писати учасники прикордонних областей двох країн і без участі партнера з ЄС. Ще однією особливістю є те, що немає обмежень по тематиці співпраці, але від учасників будуть очікувати проекти діяльнісного, а не інфраструктурного характеру. Іншими словами проект, який має мультиплікативний і довготривалий ефект буде цікавіший і прийнятніший ніж той, який передбачає придбання обладнання чи ремонт якоїсь будівлі. Але деталі цього будуть прописані в анонсах саме до конкурсу проектів, який буде пізніше. Нижче подаємо офіційну інформацію про програму.ukraine_belorus_1

Основна мета програми: розвивати стійке співробітництво прикордонних регіонів (зі сторони України: Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська (без міста Києва), Чернігівська області, зі сторони Білорусі: Брестська та Гомельська області) для сприяння їх соціально-економічному розвитку.

Конкретне завдання: зміцнення транскордонних контактів між місцевими органами влади, громадами та організаціями громадянського суспільства для забезпечення розробки спільних рішень спільних проблем соціально-економічного розвитку.

Зацікавлені сторони (бенефіціари): Програма EaPTC спрямована на вирішення проблем місцевого / регіонального розвитку прикордонних територій. Основними зацікавленими сторонами виступають державні органи та недержавні організації, що володіють можливостями розробки та впровадження проектів територіального співробітництва.

Державні органи: регіональні та місцеві органи влади; установи, що надають послуги громадського характеру – такі, як лікарні, навчальні заклади та науково-дослідні установи, організації комунальних і соціальних послуг, заклади культури.

До недержавних бенефіціарів відносяться різні організації громадянського суспільства (незалежні дослідницькі фонди, громадянські ініціативи та спілки, профспілки, молодіжні організації, асоціації малих і середніх підприємств та ін.)

Пріоритети  Кожна програма територіальної співпраці має наступні пріоритети:

Поліпшення умов життя місцевих громад в цільових транскордонних регіонах шляхом виконання спільних проектів соціально-економічного розвитку;

Розробка та впровадження спільних рішень загальних завдань, актуальних для сусідніх регіонів, наприклад, у сфері охорони навколишнього середовища, працевлаштування, охорони здоров’я тощо;

Підтримка транскордонних контактів між людьми у сфері культури, освіти та спорту.

Подібні заходи представники програми проводять у всіх областях, що потенційно можуть прийняти участь у проекті. Портал Здолбунів CITY буде відслідковувати прогрес програми та інформувати про можливості для громад.

Mykola_Orlov Микола Орлов



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети