Можливості для громадських активістів Рівненщини

можливостіНова можливість для громадських активістів! Конкурс проектів для громадських ініціатив Західного регіону.

Громадянське суспільство сьогодні є безумовною засадою існування та функціонування української держави та основною рушійною силою реформ. В умовах неоголошеної війни на Сході країни та складної економічної ситуації, існує нагальна потреби консолідації суспільства навколо проекту спільного майбутнього. Саме громадянське суспільство зараз відповідальне за формування конструктивного, спрямованого в майбутнє порядку денного для України.

Задля посилення ролі громадянського суспільства у пошуках відповіді на найактуальніші проблеми, з якими Україна стикається сьогодні, Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ), через свої регіональні представництва у Харкові, Львові та Одесі, здійснює підтримку місцевих громадських ініціатив, зокрема, через відкриті конкурси.

Мета цього конкурсу – сприяння громадським ініціативам, які формують новий «порядок денний» для громад та країни, допомагаючи зробити реформи більш ефективними; залучити громадян до впровадження реформ; сприяти  участі громадян  у процесах національного порозуміння і примирення.

Учасники конкурсу – громадські організації, які зареєстровані та діють у Львівській, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Закарпатській, областях.

Пріоритети конкурсу:

Пріоритет 1. Сприяння реформ­­ам, впровадження демократії участі та посилення впливу громадян на органи державної влади та місцевого самоврядування.

Діяльність у рамках пріоритету може включати:

  • Залучення громадських та волонтерських ініціатив до впровадження реформ на місцевому рівні; популяризація та поширення найкращих практик громадської та волонтерської діяльності; розвиток інституційної спроможності, комунікація, мережування та об’єднання зусиль волонтерських ініціатив та громадських організацій;
  • Напрацювання механізмів співпраці громади та влади з метою реалізації реформ; створення комунікаційних майданчиків для співпраці громади, влади, медіа та бізнесу; проведення адвокаційних кампаній; зміцнення впливу дорадчо-консультативних органів на вироблення рішень органами державної влади та місцевого самоврядування;
  • Розробку і застосування на практиці інструментів та механізмів подолання корупції на локальному рівні; моніторинг місцевих бюджетів та публічних витрат; адвокація прозорого і підзвітного використання публічних коштів;
  • Інноваційні форми залучення громадян до вирішення питань місцевого значення та впливу на владу;
  • Роз’яснення змісту реформ для громадян; підвищення їх фінансової грамотності, інформування про відповідні новели у законодавстві та про права і обов’язки громадян.

Пріоритет 2. Підтримка внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО та їх родин.

Діяльність у рамках пріоритету може включати:

  • Підтримку та ресоціалізацію учасників АТО, членів їх родин та внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема, шляхом сприяння самозайнятості, професійній перекваліфікації, створення соціальних підприємств; поширення успішного досвіду, позитивних прикладів працевлаштування та підприємництва ВПО та учасників АТО;
  • Психологічну та юридичну підтримка ВПО, учасників АТО та їх родин.

Пріоритет 3. Підтримка діалогу та взаєморозуміння, толерантності і солідарності у громадах.

Діяльність у рамках пріоритету може включати:

  • проведення інформаційних кампаній, спрямованих на примирення у громадах і  трансформацію конфліктів;
  • розвиток навичок дискусій та комунікації задля конструктивного вирішення проблем та побудови культури діалогу у суспільстві; культурно-просвітницькі та інформаційні заходи, робота з місцевими жителями та вимушеними переселенцями, спрямовані на розбудову стосунків довіри, подолання можливих непорозумінь та негативних стереотипів у повсякденному та професійному житті.

Загальний бюджет конкурсу – 1 200 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 120 000 гривень (оптимальний розмір гранту становить 80-100 000 гривень).

Тривалість проекту не може перевищувати 6 місяців (оптимальна тривалість проекту – 4-5 місяців).

Зверніть увагу! Проекти на конкурс слід подавати за аплікаційною формою. Заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді (у форматі .doc) з доданою копією свідоцтва про реєстрацію організації (у форматі .pdf) слід надіслати на електронну скриньку:dashchakivska@irf.ua   (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати «Конкурс проектів для Заходу України”).

Кінцева дата подання проектів17.00 30 квітня 2015 року.

Рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Результати конкурсу буде оголошено не пізніше 5 червня 2015 року. 

Контактна особа: Оксана Дащаківська, Керівник Західноукраїнського представництва МФ«Відродження», dashchakivska@irf.ua  Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети