Мокрі справи Здолбунівського району: що буде із Будеразьким ставком?

x_9c1dfafdМабуть, ця історія, яка має місце у Здолбунівському районі, мало чим відрізняється від безлічі інший, схожих історій, якими за період незалежності України може “похвалитися” чи не кожен населений пункт, де є ставок, ліс чи інше, дароване Господом Україні природне багатство. Наша земля славиться  такими багатствами, які впродовж усієї історії притягували сюди чужинців-загарбників. І не лише чужинців. За роки незалежності в Україні з’явилося чимало й місцевих окупантів-агресорів – так званих Лозинських, які, маючи гроші та владу, наклали свої загребущі руки на все те, що колись належало громаді. Якось довелося бути свідком такої ситуації: бабуся, років під 90, стояла на березі ставка одного з сіл Здолбунівського району та плакала. “Я стоптала берег цього ставка у дитинстві босими ногами, а тепер новий пан забороняє мені тут корову пасти, а моїм внукам купатися…”

Схожа ситуація, за словами жителів села Будераж Здолбунівського району, має місце і на їхньому ставку. 37 жителів цього села звернулися до обласної прокуратури з проханням розірвати договір оренди на ставок та повернути його у комунальну власність. Але про все по порядку.

У листопаді 2004 року розпорядженням голови Здолбунівської РДА та відповідним договором оренди землі було передано землі водного фонду (ставки), що на території сіл Будераж та Півче в оренду для риборозведення жителям с. Будераж: Свердлюку Вадиму та Дмитруку Володимиру.

У лютому 2007 року тодішня голова Здолбунівської РДА Світлана Ніколіна своїм розпорядженням внесла зміни до розпорядження голови РДА від 2004 року: орендарями ставка у Будеражі стали не Дмитрук та Свердлюк, а Стасюк Тетяна Миколаївна, яка отримала право 20 років займатися риборозведенням на ставку загальною площею понад 30 га.DSCF3788

У липні 2007 року було внесено зміни й до договору оренди землі: її повноправним орендарем стала Стасюк Тетяна. Було визначено й орендну плату за користування землею водного фонду: 1613 грн./рік.

DSCF3789

 Коли у 2008 році Здолбунівську РДА очолив Любомир Кінах, він теж переглянув договір оренди на ставок, але лише для того, щоб збільшити орендну плату за нього, встановивши її у розмірі 10 % від нормативної грошової оцінки. Відтак Стасюк Т. М., починаючи з квітня 2009 року, зобов’язувалася сплачувати до Півченського та Будеразького сільських бюджетів щороку 16 590,18 грн., тобто в понад 10 разів більше від того, що було обумовлено договором часів Світлани Ніколіни.

DSCF3795

Після Президентських виборів та зміни виконавчої влади новопризначений голова РДА регіонал Микола Євчук теж взявся змінювати розмір орендної плати за ставок, зменшивши її з 10 % при Кінаху до 4%… 

DSCF3797

І от революція, зміна влади. Люди, які до цього боялися говорити – заговорили, а головне, почали звертатися до правоохоронних органів з проханням відстояти їхні права. Як ми уже зазначали, 37 підписів зібрали жителі Будеража під цією заявою. 

зв1 зв2

 

Один з місцевих активістів, який не побоявся надати цьому питанню розголосу – директор Будеразької школи Володимир Дмитрук із трибуни районної ради зазначив, що до вказаного звернення готові приєднатися ще чимало його односельців, адже їх, мовляв, дістало те, що витворяли на ставку його орендарі-власники – родина Стасюків.

presidia0503_6Володимир Дмитрук

Мова йде навіть про постріли в людей та поранення з вогнепальної зброї у голову. Що ж дає Стасюкам право відчувати таку безкарність?

Відповідь проста: Микола Стасюк – чоловік Тетяни Стасюк, на яку й оформлений ставок, є помічником-консультантом депутата Верховної Ради Миколи Сороки. Також Микола Стасюк є депутатом Рівненської районної ради від Партії регіонів. Когось ще дивують слова про те, що на ставку Стасюкові молодчики били людей в присутності дільничного інспектора міліції?

Та що міг зробити той дільничний? Ми ж розуміємо, що Сорока міг вплинути на подальше перебування на посаді не те, що начальника будь-якого райвідділку. Вочевидь, він міг вплинути на призначення-звільнення навіть начальника обласної міліції. То що говорити про якогось дільничного? Звідси й вседозволеність. До слова, прізвище Стасюк випливло й при оприлюдненні списків здолбунівських гектаросадоводів. Нічого дивного: не міг екс-голова Здолбунівської РДА Віталій Шуль відмовити своєму колезі-депутату по Рівненській райраді у 2 га землі в тому ж таки Будеражі…

Варто підкреслити ще один цікавий та показовий момент. Як нам вдалося з’ясувати, питання щодо Будеразького ставка піднімалося й раніше, ще задовго до революції. Так, 17 травня 2013 року депутат Здолбунівської районної ради Леонід Власюк направив Управлінню охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області депутатське звернення, в якому попросив дати роз’яснення щодо можливості ловити аборигенні види риб на орендованому ставку.kkkk

rrr

Новый рисунок

Якою була відповідь? До вашої уваги відписка контролюючих органів, з якої випливає, що депутат через декілька днів сам відкликав своє ж звернення!

IMG

Ми звернулися за коментарем до Леоніда Власюка та отримали наступну відповідь:

Vlasyk“Прохання щодо залишення звернення без розгляду виникло у зв’язку з можливими негативними наслідками у мою сторону. Адже, після надісланого мною звернення 17 травня 2013 року на адресу Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області, 22 травня 2013 року до мене зателефонував Стасюк Микола Миколайович та висловив незадоволення стосовно звернення, також запропонував мені зустрітись, на що я згодився. Так, Стасюк М.М. під час зустрічі зі мною запевнив,  що якщо я хочу війни, то буде мені війна (хочу підкреслити, що у зверненні не йшла мова про якісь порушення)! Знаючи про те, що Стасюк М.М. є помічником народного депутата Сороки Миколи Петровича та побоюючись, що у разі чого, нікому нічого не доведу, 22.05.2013 написав ще одне звернення щодо залишення звернення від 17.05.2013 без розгляду…”

Мабуть, на цьому можна було б поставити крапку. Точніше, три крапки, адже матеріали по Будеразькому ставку перебувають на розгляді обласної прокуратури. Цікаво, чи знайде вона якесь порушення? До того ж завтра (12 березня) по цьому питанню має виступати начальник Здолбунівського райвідділу міліції Олександр Панасюк. Про це він пообіцяв на одному з минулих засідань президії райради.

Але тут, абсолютно випадково, з’ясувався ще один цікавий момент. Мені на електронну пошту прийшов досить цікавий аудіозапис. На ньому розмова двох – жінки, яку співрозмовник називає Світлана Володимирівна, та чоловіка. По голосу я впізнав директора Будеразької школи Дмитрука Володимира. Саме того, який виступав на сесії райради та просив прокуратуру розібратися зі ставками. Другий голос на аудіо – жіночий – просить директора школи Володимира Дмитрука наразі не піднімати питання ставків. Бо про це попросив… Саша Білий (Олександр Музичко)! Оце так поворот, скажете ви, і будете праві! Подаємо тезово зміст розмови:

 Жінка: – Тільки Саша, да. Два дні назад, а сьогодні дуже наполегливо, три рази підходив!
Чоловік: – І що він каже?
– Він каже, ти з того самого району, ти його знаєш. Поговори з ним, хай нікуди не лізе.
– Одним словом, треба мені ховатися десь, правда?
– Я думаю, що ховатись не треба. Для чого вам ховатись?
– А що ви порадите, що робити?
– Те, що я вам казала 2 дні тому: нічого не робити. Поки що краще цю тему дійсно не рухати.
– То бачите, Світлано Володимирівно, що ж я цю тему рухаю, там народ рухає!
– То хай народ і рухає…
– Час такий, що народ рухає.
– Хай народ і рухає…
– Дивіться, Володимирівно, я ж думаю, що Саша Білий не такий, він просто був багато в гарячих точках…
– Поки воно все вляжеться, то поки може дійсно краще, щоб все заспокоїлось та стало на свої місця.
– Бо я щось Правому сектору вірю трохи, вони ж захотять і політикою займатися, невже вони до цього вернуться, до бандитизму?
– А чорт їх знає… Сашу Білого я знаю давно, причому і з позитивної сторони, і з негативної, зі всякої. Тому ми десь співпрацюємо, десь не співпрацюємо, як складається…

Дмитрук і співбесідниця (аудіо)

Отож, що ми маємо. З розмови випливає, що Стасюк все “порішав” з новою владою в особі Олександра Музичка. Той через посередника (дехто впізнав на записі голос заступника голови Української народної партії, екс-голови Здолбунівської РДА Світлани Ніколіної) просить поговорити із Дмитруком, який підняв вказане питання.presidia0503_10

Світлана Ніколіна під час виступу Володимира Дмитрука на президії райради по питанню ставків. Стурбована?

Щоб дізнатися, що насправді думає щодо вказаної ситуації сама Світлана Володимирівна Ніколіна, яка разом з керівниками Здолбунівських ВО “Свободи”, “УДАРу” та ВО “Батьківщини” створила районний ВО “Майдан”, ми звернулися до неї за коментарем. Цікаво ж почути, так би мовити, офіційну позицію. Ось що вийшло:

– Зараз такий непростий час… Є багато таких звернень. Ваша думка: такі питання зараз на часі?
– Ні, ну то як не на часі? Якщо у людей є скарги, якщо є необхідність звертатись до будь-яких органів з якимись своїми питаннями, то воно в будь-якому випадку на часі. Тобто якщо люди вважають за необхідне розібратись у ситуації, яка склалась у їхньому селі, то це у будь-якому випадку є на часі…

Ніколіна (аудіо)

Матеріал був би неповним, якби ми не попросили коментар у того, ким зараз прикриваються зацікавлені сторони – Олександра Музичка. Позиція керівника Правого сектора дослівно така:

1393590323_muzychko–       Я, Олександр Музичко, офіційно заявляю, що ні я особисто, ні організація «Правий сектор» не мають відношення до цієї брудної справи. Мені було б цікаво знати ім`я та прізвище провокаторки, щоб подивитися в її брехливі очі.

Само собою напрошується коментар Миколи Стасюка, чия дружина і є офіційним орендарем вказаного ставка. Розмова вийшла наступною:

– Говорять, що ви “порішали” цю проблему із керівником “Правого сектору” на Рівненщині та всій Західній Україні Олександром Музичком.
– Хто це таке сказав?
– Ну, я не можу назвати прізвища…
– Я не знаю нічого теж. Перший раз чую від вас.
– Тобто з Музичком  ви ніяких розмов на цю тему не мали?
– Ні, не мав.

Стасюк (аудіо)

На цьому поки все. Прізвище «провокаторки», на прохання Білого, ми називати не будемо, впізнайте по голосу. Що буде далі, а також який інтерес у цій “мокрій справі” жіночого голосу на аудіо – покаже час, міліція та прокуратура…

Сергій Кондрачук, антикорупційний комітет Здолбунівської сотні самооборони

Новый рисунокВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети