Мода на екологічно чисті продукти вже в Україні

220px-Info_biolanУ наш час, попри всюдисущі ГМО і далеко не вишукану харчову промисловість, в Україні набирає обертів трендовий в Європі рух шанувальників органічної продукції.

Нещодавно на сторінці http://fakty.ictv.ua/ вийшла стаття під назвою «Купуй українське! Список товарів Made in Ukraine». Зацікавив розділ «Продукти харчування», і ми пішли далі, поповнивши список, представлений у статті. Як виявилося, в нашій рідній Україні є достатньо вітчизняної продукції, яка може конкурувати за якістю зі своїми іноземними відповідниками.

Далі – короткий огляд кожного виробника. Люди повинні про це знати! Люди повинні це купувати! Адже це наше! Це найкраще і це так поряд!

BiolanПерше, що потрапляє на очі у результатах пошуку, це стаття у Вікіпедії «БІОЛан Україна». З неї дізнаємося, що «Міжнародна Громадська Асоціація учасників біовиробництва «БІОЛан Україна» – це — неприбуткова громадська організація, яка об’єднує зусилля гравців ринку органічного виробництва, а також зацікавлених осіб, з метою сприяння його подальшого розвитку в Україні. …Асоціація «БІОЛан Україна» діє як одна з регіональних платформ для обміну інформацією з інноваційних технологій органічного виробництва, їхнього ефективного застосування. … На сьогодні до складу Асоціації входять 143 члени, з яких 54 — фермери, які займаються органічним виробництвом. Крім виробників до Асоціації також належать переробні підприємства, дистриб’ютори, наукові та громадські організації. … Стандарти «БІОЛан» пройшли успішну експертизу в Європі і успішно використовуються фермерами в Україні.» Торговий знак БІОЛану- гарантія того, що продукт 1) не містить ГМО, 2) вирощений без застосування пестицидів та хімічних добрив. http://biolan.org.ua/.

Переходимо безпосередньо до виробників та торгових марок.

logo-300x1291)    Мак-Вар Екопродукт : продукти здорового харчування. Ось що пише про себе на головній сторінці виробник: «Наша торгова марка та логотип ніколи не будуть стояти на продуктах харчування, які не приносять користь організму, не мають оздоровчу чи профілактичну дію на одужання! Уся продукція від «МакВар Екопродукт» виключно рослинного походження, без хімічних добавок, барвників, консервантів та, звісно, без ГМО. Покупець повинен знати: Продукція з логотипом нашої торгової марки не лише не містить небезпечних для організму складників, консервантів, антибіотиків та ГМО, але й ОБОВ’ЯЗКОВО ПРИНЕСЕ КОРИСТЬ ОРГАНІЗМУ! Виробництво та розповсюдження по Україні та за її межами лише натуральних та корисних продуктів харчування для

здорового способу життя (користь);

оздоровлення організму (оздоровлення);

профілактики захворювань (попередження);

людей з проблемами здоров’я (допомога);». З продукцією можна ознайомитися тут http://www.mak-var.com.ua/ .

2)    Херсонський завод екологічно чистих продуктів засновано в 2004 році в Херсоні. Саме Херсонська область характеризується найбільшим врожаєм плодоовочевих культур та найбільшою кількістю сонячних днів у році. Однак у 2011-му році на заводі провели реконструкцію та модернізацію. Упроваджено спеціальну програму контролю якості виробництва екологічно чистих продуктів. І якщо до 2011 року підприємство спеціалізувалося лише на переробці помідорів, відтепер продуктову лінію значно розширили.

Томатна паста, яблучне пюре, гарбузовий та інші овочеві соки (також томатний та яблучний), соуси — усе це на сьогоднішній день виробляє Херсонський завод у найбільш екологічно чистій упаковці — скляних банках. Окрім того, найближчим часом планується виготовлення супів. Офіційна сторінка заводу http://rus.pan-product.com/

3)    «Бабусина Торбинка» – це інтернет-садиба, об’єднання працьовитих фермерів та порядних селян-господарів, які

• вирощують та готують натуральні, екологічні, корисні для здоров’я продукти харчування

• доставляють свіжі, домашні продукти з села до дверей домівок покупців з любов’ю та турботою.

Місія: З нашої садиби до столу вашої родини з любов’ю  та турботою

Ми ділимося смаковими традиціями українських родин з тим, хто

• любить смак домашніх продуктів

• піклується про власне здоров’я

• цінує час

забезпечуючи доставку домашніх, екологічних, натуральних продуктів харчування, що вирощені та виготовлені для споживання власних сімей з любов’ю та турботою про людей. Асортимент продукції тут http://www.babusynatorbynka.com.ua/

DCF 1.04)    Селиська сироварня – це соціальний проект, започаткований жителями Н.Селища та Європейським кооперативом Лонго Май. Вона переробляє молоко від сільського населення, яке проживає неподалік від відомого Поля нарцисів у Карпатах. Корови годують виключно натуральними кормами. З метою виготовлення якісного сиру, кількість його обмежена. Молоко кожного постачальника щодня контролюється. Селиський сир –біологічно чистий продукт. З вересня 2002 року до цього переліку додався перший сир, виготовлений на Україні за тисячолітньою виробничою традицією Швейцарських Альп.

Завдяки підтримці членів Асоціації європейських кооперативів Лонго Май у Нижньому Селищі Хустського району, відкрилася сироварня. Тут молоко від місцевих виробників перетворюється в сир найвищої якості, єдиний в країні. “Селиська сироварня” не має нічого спільного з молокозаводами радянського типу. У Нижньому Селищі наголос ставиться на якість, а не на кількість. Молоко кожного здавача контролюється щодня, технологія виробництва – швейцарська і двоє з шести сироварів, вихідців із цього ж села, пройшли стажування у Швейцарії. Виготовлення сиру в умовах гірських Альп на полонинах, виробництво сирів на сироварні в кантоні Жюра, робота в підвалах – все це допомогло їм набути практичних навичок та досвіду, бути готовими приступити до виробництва сирів на Україні, у Закарпатті, яке за своїми природними умовами багато в чому нагадує Швейцарію, а в дечому навіть переважає її. Посилання на сайт сироварні http://www.seliskasirovarnia.com.ua/

5)    Інтернет-магазин «Здорові продукти»

Місія: Надати можливість громадянам України споживати здорові, натуральні, органічні продукти, вирощені без хімії.

«Мене звати Сергій. Я така ж Людина як і Ви. У мене є дружина та двоє діток – хлопчик та дівчинка. У мене є багато хороших друзів. Скільки антибіотиків та хімікатів у тих продуктах, які я приносив додому з супермаркету, і як це впливає на здоров’я? Де в Києві взяти екологічно чисті, здорові продукти без хімікатів та антибіотиків? Знати, як і де їх виростили, та бути впевненим в якості. Спілкуючись із оточуючими, я зрозумів, що ці питання актуальні для багатьох, і їх необхідно і можна вирішити. Мене підтримали у цьому мої друзі.
Зараз ми вже відкрили магазин здорових продуктів www.zdorovi-produkty.com.ua.

6)    ТМ «Смак Українських Карпат» – є гарантією того, що продукція, маркована цим логотипом, походить з Карпатського краю, має високу якість та й відмінний смак, відповідно до встановлених критеріїв.

Власником ТМ «Смак Українських Карпат» є громадська спілка «Карпатський Смак», створена за ініціативи виробників регіону Українських Карпат.

ТМ «Смак Українських Карпат» є інституційним механізмом, що означає систему ліцензування, яка визначає та забезпечує ефективне право власності, використання та просування ТМ якісної харчової продукції з Українських Карпат. За умови орієнтації як на національних, так і міжнародних споживачів – особливо туристів з міських регіонів в межах України та з різних країн ЄС – ТМ сприятиме успішному представленню та збуту широкого асортименту якісної продукції з Українських Карпат. Зацікавленість споживачів у продуктах гарантованої якості підвищуватиме конкурентоспроможність і доходи, у першу чергу, дрібних виробників і переробників з регіону, які задіяні у цій ініціативі.

У рамках торгової марки виробники з чотирьох областей (Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської) погодилися співпрацювати з метою підвищення конкурентоспроможності та забезпечення сталого розвитку цього регіону.

Виробники ТМ «Смак Українських Карпат» тут http://tuca.com.ua/vyrobnyky

Патріотизм зашкалює. На горизонті уже видніється відмова від хімії у вирощуванні продукції. Це ж які перспективи відкриваються перед нашою Батьківщиною, зважаючи на просторі землі, які можна пустити під органічне землеробство! Від цього виграє й економіка, і природа, а найголовніше – кожна окрема людина, яка зможе стати здоровішою і значить – щасливішою. Схоже, в українців усе-таки з’являється прекрасний вибір, що вживати в їжу. Ймовірно, це не повний перелік органічних виробників. Шукатимемо – знайдемо. А ще було б краще долучитися до цього тренду особисто. Репост :)

radchenkoОлександра Радкевич, координатор екопроектів НГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН”, сайт http://pozitivka.info/moda-na-naturalni-orhanichni-produkty-nareshti-distalasya-do-ukrajiny/

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети