Мобільна етика

51256c4b6d06caca930753b5aa0ca3c2_imgДіловим людям не подобається, коли мобільний телефон дзвонить не вчасно, причому є явна залежність ставлення до раптової роботи цього пристрою й статевовікових характеристик, наголошується в дослідженні американських соціологів. Мобільній етиці присвячено дослідження Петера Кардона, що представляє Школу менеджменту Університету Південної Каліфорнії, і його колег, опубліковане в журналі Business Communication Quarterly.

Дійсно, життя сучасної людини за останні 20 років значно обросло гаджетами, проте до цих пір етичні питання, пов’язані з використанням телефонів, не обумовлені. Базою для дослідження стало опитування, в якому взяли участь 550 осіб, усі вони працюють на повну ставку й заробляють не менше $ 30 тис. на рік.

За інформацією, отриманою Кардоном і його колегами, мобільний інтернет залишається табу під час ділових зустрічей або обідів. За даними їхнього опитування, 76 % респондентів вважають, що перевіряти пошту або переглядати сайти під час ділових зустрічей неприйнятно.

Ще жорсткіше ділові люди ставляться до дзвінків під час подібних заходів: 87 % вважають, що відповідати на них не можна.

Не користуються визнанням і SMS: на думку 66% опитаних, написання або читання коротких текстових повідомлень під час спілкування з діловими партнерами є порушенням етикету.

Однак стосовно менш формальних заходів, наприклад  ділових сніданків, ланчів і вечерь, можна побачити гендерні відмінності. Так, половина опитаних чоловіків вважають, що відповідати на дзвінки під час ланчу можна, у той час як серед жінок число прихильників цієї ідеї – лише 26 %. Представники сильної статі ще більш толерантні до текстових повідомлень: для 59 % чоловіків нормально перевіряти SMS і писати їх під час ділового обіду, серед жінок – лише для 34 %.

Варто також зауважити, що для підростаючого покоління смартфони – це менше зло. Так, у дослідженні стверджується, що 66 % учасників до 30 років спокійно ставилися до написання листів або текстових повідомлень під час ділових зустрічей, у той час як лише 20 % їхніх колег у віці від 51 до 65 років схвалили цю практику.

« Не дивно, що молоді люди та їхні однолітки покоління двотисячних більш терплячі щодо мобільних телефонів. Проте їх любов до гаджетів може вийти боком, адже часто вони покладаються в плані організації кар’єри на більш старших і більш консервативних колег », – зазначає Пітер Кардон .

Мобільна етика стала актуальною на рубежі тисячоліть, коли мобільний телефон став доступний скрізь. У кінці 1990 -х – початку 2000 -х років « мобільна революція» відбулась і в Україні.

І сьогодні кожна людина, яка хоче мати мобільний телефон, його має. Більше того, в країні, як і в усьому світі, найбільш активні темпи продажів демонструють смартфони, тобто телефони, в яких є доступ до інтернету. Так , за даними американської аналітичної компанії Gartner, у першому кварталі 2013 року було продано більше 210 млн таких апаратів, а щодо аналогічного періоду 2012 року продажі виросли на 42,9 %.

Люди все більше зацікавлені в покупці сучасних пристроїв , але при цьому « мобільна етика» все ще не прописана. У театрах і салонах літаків просять відключити мобільники , однак це допомагає не завжди. Соціологічні дослідження про те, як саме люди ставляться до вторгнення мобільних телефонів у їх життя, дозволяють ученим зрозуміти, яку роль сучасні технології відіграють у свідомості людини і де проходить межа, куди найнавороченіший гаджет не може проникнути .

За матеріалами джерела: Газета.Ру



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети