Мізоцький зразковий ансамбль відсвяткував своє 10-річчя

ансамбль_Надія_мізоч (3)
1 червня, в День захисту дітей, у Мізочі відбулося яскраве, веселе, дитяче свято! В цей день святкував свій перший ювілей один з найкращих танцювальних колективів нашого краю. Зразковому Ансамблю народного танцю «Надія» Мізоцького будинку школярів та молоді виповнилося 10 років!

Протягом десяти років свого існування Ансамбль народного танцю «Надія» об’єднав десятки юних талантів, які за покликом серця і душі дарували своє високе мистецтво людям.

І щоразу, коли в селищному будинку культури організовувався черговий концерт, то глядачі завжди знали, що тут на них чекає справжнє шоу, учасниками якого будуть юні танцюристи.ансамбль_Надія_мізоч (26) ансамбль_Надія_мізоч (25) ансамбль_Надія_мізоч (24)

Художнім керівником Зразкового ансамблю народного танцю є Надія Одарчук!

Ансамбль народного танцю «Надія» працює на базі Мізоцького будинку школярів та молоді з 2004 року. Сьогодні до складу колективу входять п’ять груп, учасники яких мають вік від 6 до 17 років. У ансамблі займається 64 дитини. Репертуар колективу складають, в основному, народні танці, серед яких вагоме місце займають українські, та танці інших народів світу. Також колектив виконує сучасні танці та хореографічні композиції на тему сучасних танців. Ансамбль народного танцю «Надія» є активним учасником внутрішніх, шкільних та селищних заходів, а також фестивалів культурно-дозвіллєвого комплексу. Щороку звітує повною програмою танців та хореографічних композицій перед громадськістю селища. Художня майстерність колективу високо оцінюється на районних та обласних заходах.ансамбль_Надія_мізоч (23) ансамбль_Надія_мізоч (22) ансамбль_Надія_мізоч (21) ансамбль_Надія_мізоч (20)

Діючий репертуар колективу складається з 13 танців та хореографічних композицій. Особливої уваги заслуговує гардероб ансамблю, який налічує 18 комплектів сценічних костюмів, серед яких: українських – 8 комплектів, російських – 1 комплект, німецьких – 1 комплект, грузинських – 1 комплект, ковбойських – 1 комплект, румунських – 1 комплект, сучасних – 5 комплектів.

Всі сценічні костюми придбані за батьківські кошти. Це стало можливим завдяки тісній співпраці з батьками дітей. У колективі регулярно проводяться батьківські збори, батьки є активними учасниками навчально-виховного процесу. Велике спасибі та низькій уклін всім батькам за моральну та матеріальну підтримку, за талановитих дітей.

Художній керівник ансамблю народного танцю Надія Одарчук у шкільні роки була активною учасницею гуртків будинку школярів та молоді, зокрема відвідувала гурток естрадної пісні. Брала участь у районних та обласних заходах, а також у шкільних та селищних святах. Вже тоді вона ініціювала та готувала хореографічні композиції, які прикрашали та доповнювали естрадні номери під час виступу на сцені. По закінченні Рівненського державного гуманітарного університету та отриманні відповідної освіти Надія Василівна прийшла в будинок школярів та молоді вже в статусі керівника танцювального колективу, який у закладі було створено вперше.ансамбль_Надія_мізоч (18) ансамбль_Надія_мізоч (17) ансамбль_Надія_мізоч (15) ансамбль_Надія_мізоч (14) ансамбль_Надія_мізоч (13)

Сьогодні це – талановитий керівник, вимоглива до себе та своїх підопічних. Вона самостійно створює танцювальні композиції, здійснює сюжет та постановку танців. Особливий мистецький смак проявляється у створенні сценічних костюмів, які є яскравим відображенням та доповненням хореографії.

10 років юні зірочки дарують своєму керівнику радість спілкування з собою.

– Я пам’ятаю перший склад нашого танцювального колективу – маленьких 6-річних дівчаток та хлопчиків, – згадувала Надія Василівна. – Я вчилася разом з ними. У них були «Перші кроки», а в мене перші спроби. Нам випала честь дебютувати на фестивалі культурно-дозвілєвих комплексів району.  Тоді нас не відзначили. Йшов час, ми росли, а разом з нами росла наша виконавська майстерність. І вже через два роки нас почали запрошувати на районні заходи. Згодом ми заявили про себе і в області…ансамбль_Надія_мізоч (12) ансамбль_Надія_мізоч (11) ансамбль_Надія_мізоч (10) ансамбль_Надія_мізоч (9) ансамбль_Надія_мізоч (8)

 У жовтні 2011 року обласним управлінням освіти і науки було створено оглядову комісію з присвоєння почесного звання, яка провела перегляд творчого колективу та визначила рівень його фахової майстерності. Підготовлені матеріали щодо присвоєння почесного звання були подані на розгляд експертній комісії Міністерства освіти і науки, молоді і спорту. На підставі рішення експертної комісії Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України з питань присвоєння, підтвердження, зняття почесних звань учнівським, студентським і педагогічним творчим колективам, що діють у навчальних закладах системи освіти України, на виконання наказу від 19 січня 2012 року № 21-К присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив» ансамблю народного танцю «Надія» Мізоцького будинку школярів та молоді  Мізоцької селищної ради Здолбунівського району Рівненської області.

Відтоді розпочато новий етап у діяльності колективу, де є обов’язковими підтвердження здобутого почесного звання та підкорення наступних вершин творчого олімпу.

Ювілейний концерт «Надії» став яскравим доказом високої виконавської майстерності учасників ансамблю та їх керівника. Танцювальні номери захоплювали глядачів та запалювали їх серця. Кожний номер був по своєму оригінальним та цікавим.

Серед почесних гостей, які прийшли привітати юних танцюристів з Днем народження, були голова районної ради Василь Тимощук, депутат обласної ради Олександр Андріюк, старший викладач кафедри хореографії РДГУ, керівник Зразкового ансамблю народного танцю «Поліський віночок» Ірина Аксьонова, методист, спеціаліст вищої категорії Обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів Кузьма Парух, секретар виконкому Мізоцької селищної ради Оксана Кондратюк. Вітальні слова керівнику ансамблю Надії Одарчук прозвучали і від вдячних батьків, випускників колективу, друзів.ансамбль_Надія_мізоч (6) ансамбль_Надія_мізоч (5) ансамбль_Надія_мізоч (4) ансамбль_Надія_мізоч (2)

У концертній програмі взяли участь юні мізоцькі співаки Олександр Автонас та Ольга Максимюк. 10 років назад свій творчий шлях вони почали з «Надії». Сьогодні вони випускники. Але творчість і надалі займає вагоме місце у їхньому житті – вони здобувають професії співаків.

Надія Василівна здатна в кожному розгледіти іскорки бажання і можливостей та спонукати ці задатки до емоційного вибуху на сцені. Свої вміння вона дарує не тільки дітям. Під її керівництвом залюбки танцюють і дорослі. Результатом такої співпраці стали запальний танець у виконанні педагогів Мізоцького НВК, ліричний вальс у виконанні працівників дитячого садочку «Малятко», а також жартівливий танець.

Мізочани гордяться своїми талановитими земляками, які прославляють селище в Україні та за її межами у різних сферах своєї мистецької діяльності. В цей день гостем концертної програми була Люба Рибак – Лауреат Міжнародних конкурсів, солістка Дніпропетровського театру опери і балету. У стінах селищного будинку культури такий спів звучав вперше. Глядачі були заворожені. Зал аплодував стоячи, вигуки «браво» не вщухали довго.ансамбль_Надія_мізоч (1)

Дійство, яке відбувалося на мізоцькій сцені в цей день – це гімн таланту і праці. Кожен, хто прийшов на це свято, висловив свою прихильність до творчості юних артистів. І нехай шлях до успіху нелегкий, головне, щоб навколо було багато друзів. Їх підтримка спонукає наших зірочок дарувати глядачам гарний настрій знову і знову. А коли танцюють діти, світ стає яскравішим, добрішим, наповненим позитивними емоціями. Наші артисти ростуть і з кожним роком стають все яскравішими, як іменинний торт. З днем народження!

 Леся Черниш, фото Руслана Максименка       Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети