Мізоцька школа-інтернат зблизька

Емблема закладуУ наш час комунальний заклад «Мізоцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради – це загальноосвітній навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права дітей з тяжкими порушеннями мовлення на здобуття базової середньої освіти. Результативністю роботи колективу школи є щорічне відрахування 23-27%  учнів та вихованців у загальноосвітні заклади з діагнозом: корекція вад мовлення відбулась.

Випускники школи-інтернату продовжують навчання у професійно-технічних училищах,  ліцеях, коледжах, а також здобувають освіту у вищих навчальних закладах.

Сьогодні у школі навчаються і виховуються 190 учнів і вихованців. У структурі навчального закладу є діагностико-корекційні дошкільні групи, підготовчі-4 класи, 5-10 класи.

Навчальний корпус школи- нтернату

До школи зараховуються діти згідно з направленням управління освіти і науки облдержадміністрації на підставі витягу з протоколу діагностичного засідання обласної або районних психолого-медико-педагогічних консультацій, з нормальним слухом, первинно збереженим інтелектом, які мають різні системні мовленнєві порушення.

У школі-інтернаті створені особливі умови для  навчання, виховання, корекції мовленнєвих вад та утримання учнів, які визначаються спеціальним режимом дня, системою навчальної, виховної, корекційної роботи, створенням спеціальних умов для корекційної направленості навчання, відновлення здоров’я, подолання порушень психо-фізичного розвитку, здійсненням індивідуального та диференційованого підходу у навчанні та вихованні з урахуванням характеру мовленнєвого порушення.Майстерня

До основних напрямків роботи закладу належить вдосконалення методики роботи дошкільних груп із ранньої діагностики та корекції мовленнєвих порушень; створення системи взаємозв’язку вчителя, логопеда, вихователя, психолога, соціального педагога в навчально-виховній та корекційній роботі виховання готовності до самостійного життя та інтеграції в суспільство дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в різновіковій виховній групі «Сім’я», дітей з особливими освітніми потребами; формування комунікативної компетентності з використанням комп’ютерних технологій у навчально-виховній та корекційній  роботі.

Щоденно з дітьми проводять заняття 88 педагогів-спеціалістів, а задовольняють усі їхні побутові потреби 60 працівників обслуговуючого персоналу.

Процес корекції мовленнєвих вад реалізується через такі корекційно-розвиткові заняття: розвиток мовлення (індивідуальні та фронтальні логопедичні заняття), розвиток  зв’язного мовлення, лікувальна фізкультура, логоритміка, а також заняття соціально-психологічної служби школи.Сучасн  технолог ї сприяють як сному навчанню

З метою ранньої діагностики та корекції мовленнєвих порушень у закладі відкрито дві дошкільні групи, до яких зараховуються діти з 4-х років.

Першоосновою розвитку дитини як особистості є виховання в сім’ї. Тому в школі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, створена спеціальна група “Сім’я”.

Вона займає крило спального корпусу із спальнями, класною кімнатою, ігровою кімнатою, їдальнею-кухнею та санвузлом. Вихователі постійно формують у вихованців якості особистості, готової до самостійного життя від звичайного побуту і навичок самообслуговування до норм поведінки і спілкування.Заняття у тренажерному зал

Матеріально-технічна база закладу осучаснена й удосконалена: навчальний корпус, два спальні корпуси, їдальня, лазня-пральня з фітобаром,  газова котельня, власна свердловина для забору  питтєвої води, медичний пункт з ізолятором, обладнаний новітнім медичним устаткуванням.

Навчальні кабінети та класи-кабінети забезпечені новими комплектами меблів, наочно-дидактичними матеріалами корекційного спрямування та технічними засобами навчання. В закладі обладнано дві майстерні технічної праці (з обробки деревини та металу), одна –  обслуговуючої праці з сучасними електричними швейними машинками та кухнею-їдальнею.Медична сестра дбає про здоров_я учн в

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №289 від 11.04.2006 «Про затвердження базового переліку корекційних засобів навчання та реабілітаційного обладнання для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів (класів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку» у закладі створено матеріальну базу для здійснення корекції мовлення та психічних процесів: 5 логопедичних кабінетів (4 забезпечені ноутбуками та проекторами, базовий обладнаний комп’ютерами, програмним забезпеченням: слухомовленнєвим тренажером «Живий звук», тренажером комплексним «ИНТОН-М», розрахованим для індивідуальної роботи, апаратом «Монолог» для подолання заїкуватості та інших темпо-ритмічних та інтонаційно-мелодійних порушень мовлення, мультимедійним комплексом та програмним забезпеченням «Адаптація-Лого»), кабінет соціально-психологічної служби та сенсорна кімната, спортивно-тренажерна зала, кімната лікувальної фізкультури, кабінет логоритміки та музики, 2 комп’ютерні кабінети (один із них укомплектований 20 ноутбуками, мультимедійною дошкою з проектором, принтером, сканером).Навчальн  каб нети обладнан  найсучасн шими засобами для корекц ї вад дитини

У закладі на високому рівні налагоджена робота учнівського самоврядування. Для потреб учнів та вихованців закладу створено музей історії школи, велику шкільну бібліотеку, ігрову кімнату, зал символіки, шкільний клуб, кімнати відпочинку та гурткової роботи, ігрові майданчики.

Важливе значення в процесі соціальної адаптації дитини має фізична культура і спорт. У зв’язку з цим, одним із засобів виховання у школі є заняття фізичними вправами у різних формах: щоденна ранкова гімнастика, фізкультурно-оздоровчі заняття і спортивні тренування.У груп  С м_я

У школі сформована бейсбольна команда “Метеори”, яка три роки поспіль є срібним призером у чемпіонаті України з бейсболу серед шкіл-інтернатів.

Педагогічний колектив школи придає значної уваги художньо-естетичному вихованню учнів, сприянню творчого розвитку особистості. Тут створені умови для розкриття дітьми своїх здібностей у колективних творчих справах.

Показником результативності роботи в цьому напрямку є активна участь дітей в обласних конкурсах і фестивалях, оглядах  художньої самодіяльності, виставках декоративно-прикладного мистецтва. Успішно працює танцювальний гурток, гурток естрадного співу та гуртки за інтересами у кожній виховній групі.

Життя має бути корисним і цікавим! Отож, ласкаво просимо до нашої дружньої компанії!

Вихователь школи-інтернату Оксана Омельчук



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети