Мізочани ставили владі гострі запитання на сході селища

26 квітня у Мізочі відбувся схід селища. Перед громадянами виступив селищний голова Богдан Юрійович Похилюк із звітом про роботу селищної ради в 2012 році, а також окреслив головні завдання соціально-економічного розвитку на 2013-й рік .

Розмову продовжив заступник голови райдержадміністрації Олександр Васильович Федорук. Було акцентовано увагу на соціальному стані району. Зокрема, Олександр Васильович спростував чутки про закриття шкіл І ступеню. Наразі в районі призупинено роботу 2-х таких шкіл, але це викликано відсутністю в селах дітей молодшого шкільного віку. Школи продовжать свою роботу, як тільки буде кому в них навчатися. Також прозвучало запевнення, що виплату відпускних вчителям буде здійснено вчасно – таке питання хвилювало педагогів в інших селах.  Завершуючи тему освіти, Олександр Васильович висловив вдячність батькам та О. М. Андріюку за матеріальну підтримку навчальних закладів району. Далі йшла мова про медичну галузь. Тут прозвучало запевнення, що питання закриття Мізоцької лікарні чи скорочення її штату не стоїть. У рамках реформування медицини планується переведення районної лікарні на обласний бюджет. Щодо сільського господарства, Олександр Васильович просив довести до відома власників 3-х і більше корів інформацію, що вони можуть отримати дотацію в сумі 5 тисяч гривень. На завершення прозвучало запевнення, що будинок школярів та молоді буде працювати і далі, розглядається питання про переведення закладу на районний бюджет.

Прозвітував про свою роботу старший ДІМ старший лейтенант міліції Юрій Володимирович Онищук. Були наведені такі дані по території, яку обслуговує дільничний: на 5 осіб встановлено адміністративний нагляд, 18 осіб раніше судимі, 4 умовно засуджені, 2 неповнолітні умовно засуджені (збут наркотиків, крадіжка), 4 наркомани, 27 побутових порушників, 16 осіб зловживають спиртними напоями. З початку року скоєно 6 злочинів, 4 розкрито (підпал, нанесення тілесних ушкоджень (3). До адміністративної відповідальності було притягнуто 37 осіб. Серед питань до Юрія Володимировича домінували питання щодо наявності ліцензій у пунктів прийому металобрухту. Проблема в тому, як підкреслили присутні на сході, такі пункти провокують несвідомих громадян на крадіжки металевих речей з приватних господарств, не говорячи вже про безгосподарські   об’єкти. Людей цікавила реакція міліції на такий стан справ. На сході прозвучало побажання громадян сприяти зупиненню діяльності пунктів, які приймають крадені металеві речі, а також домогтися отримання ними ліцензій. На сьогоднішній день в районі ліцензії мають два підприємства по прийому металобрухту. (про це ж говорилось і на сесії районної ради-міліція ніяк не може зашкодити цьому явищу, а може не хоче?-прим.ЗС) Інша проблема, що хвилює громадян, це продаж самогону, було висловлено побажання посилити боротьбу із самогонщиками.

Виступив Михайло Якимович Овсійчук, голова ради ветеранів. Він підняв питання оподаткування житлових приміщень пенсіонерів, регулювання цін на ліки для пенсіонерів, а також висловив свою думку з приводу спроб фальсифікації історії.

Заступник головного лікаря ЦРЛ Василь Миколайович Мацюха говорив про реформування медицини. Завдяки переходу швидкої допомоги на обласне фінансування покращилось її матеріальне забезпечення. До 2014-го року планується переведення на обласний бюджет і ЦРЛ. Мізочани запитали, коли буде придбано рентген-апарат. Василь Миколайович відповів, що цю проблему тяжко вирішити через нестачу коштів. Разом з тим запевнив, що буде покращено фізіотерапевтичне обладнання лікарні. Було наголошено, що гіпертонічні хворі можуть отримати знижку на ліки, взявши попередньо рецепт у лікаря. Це потрібно робити щомісяця.

Завідуюча бібліотекою Оксана Пальчевська поділилася радістю, що невдовзі бібліотека отримає 3 комп’ютери, принтер і сканер. Оргтехніка слугуватиме як працівникам закладу, так і читачам. А також подякувала мізочанам за подаровані книги в рамках акції «Подаруй книгу бібліотеці».

Прозвучало звернення до заступника голови райдержадміністрації Олександра Васильовича Федорука про взяття на контроль питання господарської діяльності «Обленерго» (ось такі б питання якби вирішували чиновники, то була б видно їх робота –прим.ЗС). Мова йшла про те, що підприємство, зловживаючи своїм монопольним становищем, не сплачує податок на землю.

На сході селища піднімались і інші питання. Не всі були за адресою, і не на всі була отримана відповідь. Але загалом зібрання було результативним, інформація, що була доведена до відома громадян, була корисною і цікавою.

 

Леся  Черниш, учасник програми «Розвиток громадської журналістики у малих сусідніх громадах»Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети