Мізочани хочуть “імпічмента” селищному голові

мізоч_земля_збори_3«Поверни свою землю і візьми собі на фермі», «Чому не береш землі у Гранітному?» – з такими пропозиціями голові селищної ради Богдану Похилюку та Анатолію Власюку прийшли більше двох сотень розлючених жителів Мізоча на схід селища минулої неділі до міського будинку культури. Причина – почути пояснення селищного голови та землевпорядника щодо оприлюдненої громадськими активістами інформації про передачу земельних ділянок родичам посадовців Мізоцької селищної ради.

Розпочалося засідання із звіту землевпорядника Мізоцької селищної ради Анатолія Власюка про видачу земель запасу у межах та поза межами населеного пункту за 2008-2016 роки, що викликав хвилю обурення серед присутніх. Адже відразу виникли запитання: хто ті люди, що отримали землі, і чому білашівці також фігурують у цьому списку. Тож виникла запекла  дискусія. Когось виправдовували, бо вони, мовляв, 30 років у колгоспі пропрацювали, а декому дозвіл на розробку проектно-кошторисної документації дали ще у 2012 році, до війни.

Та це не виправдання, вважають активісти. Ганна Омельчук, одна із членів ініціативної групи небайдужих мізочан, які оприлюднили інформацію про розподіл земель запасу Мізоцької селищної ради серед родичів Богдана Похилюка та Анатолія Власюка, вважає це відвертим знущанням над громадою і можливістю посадових осіб нажитися:

-Коли знімуть мораторій на продаж землі, наші можновладці зароблять непогані гроші. А зараз отримують кошти за оренду цієї землі за непогані відсотки, – переконана Ганна Омельчук.мізоч_земля_збори_2

Натомість Богдан Похилюк, аби прояснити ситуацію, розповів, що безпосередньо виділенням землі він не займався і не голосував за ці рішення. А на закиди стосовно недотримання обіцянки звільнити земельника, відповів:

-Зараз іде перевірка правоохоронними органами правомірності дій у селищній раді. Я пообіцяв, що підпишу заяву про звільнення. Вона вже лежить у мене у кабінеті. Але це станеться після закінчення перевірки.

Та не всі жителі селища були налаштовані на сварку. До порядності закликала мама загиблого мізочанина Тараса Якимчука, Євгенія Володимирівна.

-Чому ми не можемо помиритися через землю? Ніхто з собою на той свій світ її багато не візьме. Скільки мій син забрав її…

Обурювались люди і через брак землі АТОвцям. Та голова запевнив, її виділять. Для цього вже передбачили землю на території колишньої ферми. Але мізочани переконані, земля там не найкращої якості, адже перетворилась на сміттєзвалище. Та Богдан Похилюк пообіцяв, що сміття вивезуть і територія буде готовою для господарювання.мізоч_земля_збори_1

Під час сходу селища у Мізочі обговорювали й інші нагальні питання – проїзд важкого транспорту дорогами населеного пункту, ситуацію з освітленням вулиць, стан стихійного сміттєзвалища.

Наприкінці зібрання усі пропозиції присутніх на ньому поставили на голосування. Тож більшістю голосів вирішено: висловити недовіру селищному голові через депутатів селищної ради шляхом збору підписів виборців; сформувати ініціативну групу, яка займатиметься створенням громади-власника;  створити комісію з перевірки цільового використання приватизованих та інших земель; провести відкриту позачергову сесію в будинку культури смт Мізоч; чиновникам та їхнім родичам повернути земельні ділянки у комунальну власність; провести через два тижні збори громади, на яких селищний голова прозвітує, що ним зроблено за цей час для вирішення найважливіших питань, порушених на зборах 7 серпня 2016 року.

Тож як будуть мізочани вирішити земельні та інші питання, поки що незрозуміло, проте налаштовані вони рішуче.

Здолбунівська сотня самооборониВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети