Мізоч прийняв естафету писанкарства

писанкарство26 березня 2015 року 0 12.00 годині з метою промоції українських національних традицій та звичаїв, популяризації народного мистецтва писанкарства в Здолбуніському районному будинку культури відбулася методична творча лабораторія в рамках інтерактивної мистецької акції «Великодня писанка – тисячолітній  код української нації» за участю народної умілиці Ірини Кухар. Також проведено навчальний семінар, відеолекторій, виставку тематичної літератури та декоративно-ужиткового мистецтва, майстер – клас  з писанкарства для працівників сільських (селищного, міського) клубних закладів, Здолбунівської районної та дитячої бібліотек, викладачів Здолбунівської та Мізоцької музичних шкіл, методистів відділу освіти.

 Працівники Мізоцького селищного будинку культури та завклубом с.Озерко запросили і свою місцеву майстриню писанкарства Оксану Юрчук.  Оксана Володимирівна розповіла, що цю благородну естафету вона із сестрою Валентиною перейняли від мами Раїси Іванівни Бардики.писанкар.

Під час майстер–класу ознайомилися із тонкощами цієї справи: які яйця потрібно брати,  як виготовити писак, що можна взяти, окрім писака – це  булавки, голки, шпильки, навіть цвяшки. Завдяки круглій голівці шпильками роблять штрихи з потовщенням на одному кінці, і з загостренням на протилежному. Лінії на яйці малюють в напрямі від себе. Спершу потрібно намалювати головні лінії, що визначають основні межі майбутнього орнаменту. Горизонтальні і вертикальні лінії або поля писанки залишаються білими, бо писані вони по ще не зафарбованій поверхні яйця.наші  шедеври

Звичайно, спершу лінії були не дуже рівні, але через деякий час у всіх виходило досить непогано.

Сподіваємося, що в великодніх  кошиках побільшає красивих і оригінальних писанок і мальованок.

Надія ОвдіюкВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети