Міжнародна конференція відбулась на базі ЗОШ№5

В історії стосунків України і Польщі були непрості сторінки, але 95 років тому був закладений фундамент партнерства двох народів. Два державники – Юзеф Пілсудський та Симон Петлюра у 1920 році уклали польсько-український союз. Цей договір став прикладом порозуміння і відкривав Україні шлях до Європи, хоч і не був реалізований. Науковці двох держав говорили про це на Міжнародній науковій конференції «За вашу і нашу незалежність. Союз Петлюра – Пілсудський», яка відбулась у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.
За вашу і нашу незалежність. Союз Петлюра - Пілсудський2

Цей захід був організований РОО Культурно-просвітницьким центром Тадеуша Чацького. На конференцію прибули високоповажні гості. Так, польську делегацію представляли консул республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, директор «Центр діалогу Костюхнувка» Ярослав Гурецький, професора історії музею Ю.Пілсудського у Варшаві Кшиштоф Яблонка, представники групи реконструкційної польських легіоністів. Окрім науковців, краєзнавців та істориків на заході були присутні представники влади: голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, його заступник Микола Орлов, та голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук.
За вашу і нашу незалежність. Союз Петлюра - Пілсудський1
Перед конференцією у фойє школи відбулося відкриття виставки “За нашу і вашу свободу! Союз Пілсудський – Петлюра”, присвяченої спільній боротьбі поляків і українців проти більшовицької Росії. З вітальними словами до присутних звернулись консул республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи та голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. Після урочистого відкриття заходу учасники конференції віддали шану видатному діячу української державності та поставили лампадки до меморіальної дошки Симону Петлюрі, що встановлена на фасаді школи.
Ще до початку наукових дебатів присутні мали можливість переглянули фільм присвячений польсько-українському військовому союзу і спільному походу для визволення Києва від більшовиків у 1920 році. Надзвичайно цікавими були виступи науковців як з польської так із української сторони.

Варто зазначити, що паралельно відбувався й інший захід – старшокласники Здолбунівських шкіл та міста Дубно провели турнір юних істориків-краєзнавців, де почесним головою журі був заступник голови адміністрації Микола Орлов.
Дискусії учасників конференції були гострі, жваві, проте дружні, спрямовані на пошук того, що об’єднує. Сучасне життя вимагає нових підходів та продовження і розвиток наших спільних стосунків у європейській спільноті, бо наші два народи об’єднані спільною історією, ментальністю, а тепер ще й спільними героями, як Юзеф Пілсудський та Симон Петлюра. Зараз Україна є стратегічним партнером і приятелем Польщі, із яким можна і треба будувати майбутнє!
турнір істориків

турнір істориків1Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети