Міжбюджетні трансферти для Здолбунова

Місцеві бюджети в Україні по-традиції приймаються чи не у переддень Нового року. Причина цього – стійка прив’язка до бюджету державного. У цьому є логіка, хоча свій, місцевий бюджет можна утвердити і раніше (а розробляють його точно раніше), державний бюджет може внести суттєві корективи в утвердженні плани. Здолбунівський бюджет цьогоріч має всі шанси бути прийнятий вчасно, хоча традиційно на початку нового року буде скоригований.

Як? По-перше, децентралізація все ще триває і кожного року вносяться правки, які зсувають фінансовий баланс українських міст у ту, чи іншу сторону. Поки що баланс позитивний – вже 5 років поспіль місцеві бюджети показують зростання, проте ще восени цього року планувались правки, які стануть особливо затратними. Перш за все мова йде про передання на баланс міської скарбниці утримання професійно-технічних навчальних закладів, а це десятки мільйонів гривень. По-друге до останнього була невизначеність приймуть ці зміни чи ні. Не прийняли. Але спробують на наступний рік. По – друге пільги, які теж частково мали лягти на плечі місцевих бюджетів. І хоча ПТУ міських у нас немає, а пільгами займається районна влада, але і від її спроможностей залежить в т.ч районна політика щодо трансфертів місту.

  Крім цього у державному бюджеті затверджуються субвенції і дотації, а це більше половини всіх грошей на майбутній рік. От і  відкладаються бюджетні сесії міських рад, аж чи не до Нового року. Хоча цього разу державний бюджет був прийнятий у рекордно короткий строк – ще 7 грудня, отже міський бюджет можна приймати сміливо вже.

    Здолбунів на 2018 рік отримає 25 мільйонів від міжбюджетних трансфертів – 24,7 мільйона на утримання закладів дошкільної освіти і 319 тисяч на «утримання палаців і будинків культури, клубів та інших закладів клубного типу».Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети