Місцеві новини очима сайтів влади Рівненщини

pereglad saytuСайти місцевих органів влади в силу того, що вони повинні бути згідно українських Законів і їх є кому робити та наповнювати інформацією можуть бути потенційно сильним джерелом новин місцевої спільноти. Чи так це є ми вирішили з’ясувати, провівши огляд та аналіз сайтів місцевої влади районів і міст обласного значення Рівненської області. Оцінюємо лише наявність та якість новин про життя громади і чи можуть слугувати ці сайти джерелом інформації про щоденні (регулярні) події в громаді. При тому ми усвідомлюємо що такі вимоги ніде не прописані і наявність таких новин чи ні – це власна ініціатива адміністрацій сайтів.

Цією публікацією закінчуємо серію із трьох матеріалів про джерела отримання інформації та формат он-лайн ЗМІ в районах Рівненської області.

Перша частина. Друга частина.

Автори загального дослідження – Дмитро Світодар – спеціаліст із SEO у SiteClinic  та «ангел-охоронець» здолбунівського Інтернету, адже завдяки саме його консультаціям розвивається он-лайн сектор району в т. ч. ЗМІ, блоги та інші сайти. Другий автор – Микола Орлов, керівник громадської організації, яка провела ряд успішних тренінгів по навчанню громадській журналістиці та створенні мережі блогерів, громадських кореспондентів в радіусі 100 км від м. Здолбунів Рівненської області. Також ця громадська організація ЗЕОН є засновником місцевого ЗМІ «Здолбунів CITY», яке нині існує у он-лайн форматі.

Райони Сайти влади Характеристика, наявність місцевих новин
Березнівський http://www.berezne-rada.rv.ua/ – Березнівська районна рада Офіційна інформація ради, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає, за рідким виключення репортажів про спортивні події
РДА? Сайт недоступний
Володимирець http://www.rv.gov.ua/sitenew/volodymyretsk – РДА Сайт на домені Рівненської ОДА. Виключно офіціоз. Турчинов, Рибачок, рішення РДА
http://www.volodrr.rv.ua/ – райрада Офіційна інформація ради, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає за виключенням заходів у яких брали участь представники ради
Демидівський http://www.rv.gov.ua/sitenew/demydivsk -РДА Виїзди мобільних офісів, засідання робочих груп, оголошення, регуляторні акти. Офіціоз на піддомені РОДА.
http://demrada.rv.ua/ -райрада Оголошення, вітання (ну не розуміємо ми такої приватної інформації на сайті влади), заходи за участі членів райради
Гощанський http://grr.gov.ua/ – районна рада Тут взагалі відсутній розділ новин, хоча в опитуванні тут же на сайті такий розділ згадується. Може ого спеціальним способом потрібно шукати?
http://www.rv.gov.ua/sitenew/goschansk -РДА Офіційна інформація РДА, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає за виключенням заходів у яких брали участь представники РДА
Дубенський та м.Дубно http://www.dubno-adm.rv.ua/newsite/ – Дубенська міська рада Багато новин але з офіційних заходів чи тих де були представники влади. Новин просто із життя громади обмаль, обмежуються освітніми і спортивними.
http://www.dubno-rada.rv.ua/ -Дубенська районна рада Сайт насичений, є інформації про деякі події в районі, анонси, проте переважна більшість –офіційна інформація або репортажі із заходів за участю керівників райради. Чи не єдиний сайт де є англомовний розділ про район.
http://www.rv.gov.ua/sitenew/dubensk -РДА Офіціоз на піддомені РОДА
Дубровицький http://www.dubrrda.gov.ua/ – РДА Сайт містить багато інформації, звітів, повідомлення різних служб структуровані, проте місцевих новин немає.
http://www.rayrada.dubr.rv.ua/ -райрада Офіціоз.
http://miskrada.dubr.rv.ua/  -міська рада Насичений різноманітною інформацією сайт проте без місцевих новин
Зарічненський http://www.zarrada.org/ – райрада Офіціоз: голова райради і діти, діти і голова райради. Чого варті лише статті із назвою «Нарада».
http://www.zarichne.rv.ua/ – РДА Не відображається в браузері
Здолбунівський http://www.zdolbrada.rv.ua/ – райрада Офіційна інформація ради, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає, за рідким виключення репортажів про спортивні події
http://www.zdolbyniv.rv.ua/ -міська рада Офіційна інформація, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає.
http://zdolbun.gov.ua/ – РДА Офіційна інформація РДА, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає за виключенням заходів у яких брали участь представники РДА
Острозький і м.Острог http://www.ostroh.rv.ua/ -міська рада Офіційна інформація, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає. Є листи від закордонних колег, звернення, афіші, повідомлення і оголошення.
http://www.ostrozkarda.rv.ua/ РДА Офіційна інформація РДА, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає за виключенням заходів у яких брали участь представники РДА. Сайт насичений інформерами.
http://www.ostrada.rv.ua/ – районна рада Офіційна інформація ради, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає. Складний шаблон сайту.
Корецький http://www.rv.gov.ua/sitenew/koretsk РДА Офіціоз, навіть про виставку написано лише тому, що туди був запрошений голова РДА. Є інформація про збори територіальних громад сіл, проте форма подачі такої інформації дуже скупа.
http://korec.org.ua/ – районна рада Фотографія голови районної ради і новини місцевої податкової-це основний контент сайту. Хоча навіть знайшли новину про місцевого митця, але решта інформації-офіціоз.
http://korec-misto.rv.ua/ –  міська рада Привабливий візуально сайт, багато корисної інформації, схем, оголошень, пам’яток. Є інформація про проведені мистецькі та спортивні заходи. Про міські події буденного життя новин немає.
Костопіль http://www.kostvlada.org/ – районна рада Сайт представляє Костопільську районну владу J, а не лише райраду. Офіціоз.
http://kostopil-rada.gov.ua/ – міська рада Офіціоз і оголошення.
http://www.rv.gov.ua/sitenew/kostopilsk/ua -РДА Офіційна інформація РДА, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає за виключенням заходів у яких брали участь представники РДА.
Млинів http://www.rv.gov.ua/sitenew/mlynivsk РДА Офіційна інформація РДА, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає за виключенням заходів у яких брали участь представники РДА.
Радивилів http://mrada.ucoz.ua/ міська рада Такий сайт соромно показувати відвідувачам. На головній – дві ссилки: на газету Сурми Радзивилів і райраду та погодній інформер. Єдина новина, яка міститься в розділі Новини-це попередження про посилення боротьби із корупцією.
http://radrajrada.at.ua/ районна рада На першій сторінці навіть офіційних новин вмістилось від Різдва до Пасхи, що там вже казати про місцеві новини. Їх немає.
http://www.rv.gov.ua/sitenew/radyvylivsk РДА Дві новини всього на піддомені РОДА
Рокитнівський http://www.rv.gov.ua/sitenew/rokytnivsk РДА Офіціоз на піддомені РОДА
http://rokitnerada.at.ua/ районна рада Офіційна інформація, оголошення, звіти про мистецькі та спортивні заходи.
Сарни http://sarny.osp-ua.info/ міська рада Класний сайт! Є вся необхідна офіційна інформація та міські і місцеві новини, афіші, оголошення, схеми, карти, довідники.
http://rda.sarny.rv.ua/ РДА Акуратний сайт, є багато інформації проте більшість із заходів де були причетні до них офіційні особи РДА чи влади загалом.
http://www.rrada.sarny.rv.ua/ районна рада Офіційна інформація про діяльність ради.
Кузнецовськ http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/ міська рада Не відкривається у браузері
Рівненський район http://www.rv.gov.ua/sitenew/rivnensk РДА Офіційна інформація РДА, прес-релізи різних фондів і служб, місцевих новин немає за виключенням заходів у яких брали участь представники РДА.
http://rivnerayrada.rv.ua/ – районна рада Офіціоз на фоні величезної фотографії приміщення райради

 

Отже, як бачимо сайти влади-слабкі помічники в отриманні інформації про події міста, району. Всі вони, за рідким виключенням, орієнтовані лише на висвітлення власної діяльності. Головною відмінністю також є той факт, що описуються в основному події, анонси, а не наслідки і результати цих дій посадовців.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети