Міський голова Здолбунова відкинув усі пропозиції громадської організації

     vlada_2На початку серпня громадська організація “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” звернулась із пропозиціями до міського голови Здолбунова щодо впровадження деяких новацій в діяльність міської влади та життя міста. Ці пропозиції прості, зрозумілі й у деяких містах вже  впроваджені. Крім того, ми мало зустрічаємо взагалі БУДЬ-ЯКИХ пропозицій від громадян міста, громадських організацій, бізнес-асоціацій, відповідальних політиків    до міської адміністрації Здолбунова. Все зводиться, за нашими спостереженнями, до сесійних засідань, на яких затверджуються пропозиції самої міської адміністрації із деякими вкрапленнями депутатських ідей і планів. Отже, створюється враження, що влада в місті – це ЛИШЕ міська адміністрація і депутати. А як же всі решта? Звичайно, у громадянина є шля: передати свої пропозиції через депутатів, депутатські фракції чи групи, переконавши їх у доцільності своїх пропозицій. Як працюють наші депутати , чи можна їх знайти і який їх внесок у життєдіяльність міста ми розповімо пізніше. Є й другий шлях: подати напряму свої пропозиції міській адміністрації чи міському голові. Саме так ми і зробили. Не претендуючи на те, що всі вони бездоганні чи безумовно мали б бути прийняті до розгляду, однак, як слідує із відповіді міського голови, раціонального зерна у жодній з них Ігор Олександрович не побачив. Але принаймні чесно і публічно відповів нам. Самі наші пропозиції та його відповіді подаємо на ваш розгляд.

zvern_mer

         Відповідь міського голови. На Ваш лист від 06.08.2013 інформуємо:

Справді, чути думку громади й приймати рішення, співзвучні з  бажаннями мешканців міста – це обов’язок будь-якого посадовця, а особливо, обраного людьми. Тим більше, якщо твої пропозиції обговорюють і підтримують або не підтримують 36 депутатів, яких також обирали люди та які теж відповідають за ті зміни, які відбулись або не відбулись на  ввіреному окрузі. Кожен з депутатів на початку скликання подав свої пропозиції щодо  переліку робіт і об’єктів, які першочергово потрібно зробити. Всі вони разом з передвиборчою програмою міського голови та Стратегічним планом розвитку міста лягли в основу Плану соціально-економічного розвитку міста на найближчі 5 років, яким, у першу чергу, міська рада й керується при  плануванні  робіт на кожен рік. Звичайно, з’являються іноді й незаплановані об’єкти, такі, наприклад, як фонтан в минулому році, але це  лише позитив і я завжди буду прибічником таких ініціатив.

А тепер щодо ваших пропозицій:

  1. Ідея про встановлення  відеоспостереження на вулицях міста  не нова. Обговорюється вона уже понад 7 років, навіть  були спроби налагодити  відеоспостереження в районі ЗОШ №6 і за кошти міського бюджету  2 таких камери були встановлені. Під час мого звіту перед здолбунівчанами в 2011 році ця пропозиція прозвучала в черговий раз, і я звернувся з листом до голови районної ради  Тимощука В.О. з проханням передбачити в районному бюджеті  на 2012 рік кошти в розмірі 100 тис.грн. для придбання  і установки  технічного оснащення  для ведення відеоспостереження  в місті  Здолбунові. Були спроби передбачити  частину цих коштів в міській програмі по охороні громадського порядку, але із-за відсутності  фінансування  дана пропозиція зараз не розглядається.
  2. Міська рада абсолютно відкрита для усіх городян і ЗМІ, рішення сесії і виконкому постійно розміщуються на офіційному сайті міської ради, інформація про  засідання виконкому та сесії висвітлюється в районній газеті «Нове життя». Саме це видання  уже впродовж багатьох років об’єктивно, без упередженості, висвітлює всі суттєві  події, які відбуваються у міськраді та  місті. Запрошувати представників всіх  перерахованих вами ЗМІ на сесії та інші заходи  не бачу потреби, адже вся інформація є загальнодоступною.
  3. Призначати  відповідальну  особу  по комунікаціях зі  ЗМІ теж не бачу потреби, оскільки всі  працівники мають серйозні навантаження по своїх ділянках роботи і тому простіше спрямувати  питання до працівника, який  може дати  абсолютно  компетентну відповідь, ніж комусь одному  постійно збирати цю інформацію в збиток виконанню своїх посадових обов’язків.
  4. Обмеження на в’їзд  в міський гідропарк існує вже давно, про що свідчить відповідний знак на в’їзді з вулиці Паркової і який неодноразово вже відновлювався після нищення. Пішохідні переходи є біля  всіх загальноосвітніх закладів міста, розмітка регулярно планово поновлюється. Дорога по вулиці 8 Березня на вказаній вами  ділянці належить Здолбунівському  райавтодору,  і будь-які знаки там міська рада  не має права встановлювати.
  5. У міській раді працюють кваліфіковані спеціалісти, які регулярно відвідують  різноманітні семінари-навчання по написанню грандових (стилістика і граматика збережені-прим.ЗС) заявок  і  самі успішно працюють над написанням  грандових  проектів по різних напрямках діяльності ради. Зараз ведеться робота над презентаційним буклетом ради, який передбачає і інвестиційну привабливість міста. В міському бюджеті на 2013 рік не передбачались кошти для оплати консультативних послуг, які ви пропонуєте.
  6. Щороку міською радою  затверджується ряд Програм, які передбачають зокрема і фінансову підтримку ОСББ та громадських організацій на реалізацію конкретних планових  заходівКонкурс міні-грантів не плануємо, оскільки є  безліч організацій, які на цьому спеціалізуються і тому не бачимо в цьому потреби.
  7. Будь-яке рішення щодо  використанням  бюджетних коштів  приймається не одноосібно, а колегіально. На мою думку, депутати, які  представляють інтереси громади, не дозволять профінансувати якийсь недоцільний проект, а до думки мешканців міста  я завжди прислухаюсь. В фойє міської ради є скринька «Лист міському голові», проекти рішень  публікуються на офіційному сайті заздалегідь, так що, при бажанні, завжди можна висловити свою  думку щодо того чи іншого рішення  і бути почутим.

 

Міський голова         І.Ольшевський

Коментувати відповіді не будемо, але наші читачі мають таку змогу зробити під цим матеріалом.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети