Міський голова Здолбунова не готовий жити по – новому

сесія Здолбуніврада 051115 (2)5 листопада, 10.00 перша організаційна сесія Здолбунівської міської ради. З 26-ти обраних депутатів до сесійної зали добралося 23, решта далеко за межами міста. Голова міської ТВК Олег Буздиган оголосив результати виборів, привітав переможців, вручив посвідчення депутатам та обраному міському голові та йому ж передав право подальшого ведення сесії.сесія Здолбуніврада 051115 (3)

Першим він надав слово демобілізованим учасникам АТО, від імені яких виступили Сергій Пандрак та Петро Солтис. Вони закликали до активної і продуктивної роботи депутатський корпус в рамках чинного законодавства і пішли, видно рано пішли, бо саме з цього моменту чинного законодавства слабо дотримувались у сесійній залі.

Міський голова Ігор Ольшевський оголосив проект порядку денного який і поставив на голосування. З місця слово попросив депутат від Солідарності Микола Орлов, проте слова він не отримав, а мер приступив до розгляду першого питання порядку денного. НЕ НАДАВШИ ПРАВА жодному із депутатів ВНЕСТИ свої пропозиції, поправки чи доповнення до запропонованого ним порядку денного. Першим питанням виявилось ніщо інше як обрання секретаря міської ради. Ігор Ольшевський неодноразово підкреслив своє ВИКЛЮЧНЕ право подавати кандидатуру секретаря міської ради після чого знову Микола Орлов взяв слово і на цей раз зміг виступити. Він звернув увагу депутатів і міського голови на те, що діючий регламент НЕ ВРАХОВУЄ норм ЧИННОГО законодавства, зокрема і в частині обрання секретаря ради. З повним виступом Миколи Орлова, який він частково встиг виголосити на сесії можна ознайомитись нижче.

сесія Здолбуніврада 051115 (4)

На зауваження про необхідність приведення РЕГЛАМЕНТУ міської ради у відповідність ЗАКОНУ України Про місцеве самоврядування з тим, щоб надати і ДЕПУТАТАМ право висовувати кандидатуру на секретаря, Ігор Ольшевський перейшов на інші тона і гучність тембру і почав перебивати виступаючого, порушуючи тим самим хоч новий хоч старий хоч будь-який регламент, який не передбачає переривання виступу, якщо він триває в межах відведеного для цього часу. Потім мер цитував згаданий вище Закон, ст.50, та сталася прикра річ, цитував він…. СТАРИЙ Закон, попередню версію!! на що йому ВКАЗАЛА юрист міськради Оксана Рощенко, яка видно більше за міського голову слідкує за законодавством. І там чорним по білому пише що таке право у депутатів є, але це не аргумент для міського голови, який звик продавлювати рішення слабо зважаючи на ЗАКОН, навіть якщо рішення голосуються одні, а оприлюднюються інші.

Аргумент про те, що “коли така обставина виникне (не підтримка кандидатури міського голови) тоді і повернемось до цього питання”, жодного логічного пояснення не має. Повернемось до чого? До старого регламенту, де вказане ЛИШЕ право мера подавати ВСІХ від секретаря, виконкому до голів депутатських комісій? А як же ЗАКОН пане міський голово…Зрозумівши, що слухати будь-кого крім себе міський голова не буде, лідери трьох фракцій у сесійній залі оголосили про свою неучасть у майбутньому голосуванні за будь-які кадрові рішення до того моменту поки не буде приведений у відповідність Регламент ради. Таку заяву зробили лідери Солідарності, Радикальної партії та Самопомочі – три нові політичні сили, які до цього не були представлені на політичному олімпі міста.

Натомість Батьківщина, Аграрна, Відродження і Свобода – взяли бюлетені і проголосували. Як результат з 15 отриманих бюлетеней в т.ч самим кандидатом і міським головою, 14-ЗА, 1 – ПРОТИ

Голосування по виконкому не набрало необхідної кількості голосів і його перенесли на наступну сесію, зате вистачило голосів затвердити зарплату меру із усіма можливими надбавками, преміями і виплатами в т.ч і за високі досягнення у роботі, яка тільки розпочалася. сесія Здолбуніврада 051115 (5) сесія Здолбуніврада 051115 (6)

Після сесії міський голова запитав чи є пропозиції, зауваження щодо ведення сесії і він почув ці зауваження. Про ПОЗБАВЛЕННЯ ВСІХ депутатів можливості внести свої пропозиції до проекту порядку денного, про проведення ГОЛОСУВАННЯ за регламентом, який суперечить чинному законодавству та про старий Закон, яким досі користується мер, який так і не встиг слідкувати за часом і не хоче працювати по-новому.

Не було радості від перемоги в такий спосіб у секретаря ради, яку звичним жестом усадив біля себе за стіл міський голова.  Та і з рештою кожен мав право зробити так як він зробив сьогодні, але інші мають право про це знати. Тому актуальним є питання відеозйомки всіх засідань ради.

У свою чергу на післясесійній розмові міський голова зневажливо висловився щодо громадських активістів, які “принесли йому якісь пропозиції”, яких у нього по 50-60 щопонеділка і без громадських активістів, а також 2000 невдоволених здолбунівчан для нього теж не є проблемою, адже за його логікою чути він збирається лише депутатів і то бачимо, лише окремих, які у свою чергу повинні і збирати пропозиції від виборців і доносити до них рішення ради. Це у розумінні Ігоря Ольшевського і є прозорість і гласність та відкритість ради??. Напевне він у цьому питанні  та громадськість на різних планетах перебувають. Планета мера називається “Я і всі решта”, хоча ми не маємо ілюзій, що бажаючих громадян, мешканців міста прийти і вказати на це головуючому знайшлося би небагато. Кухонні посиденьки замінять з успіхом похід до ради.

Чи є легітимними у такий спосіб прийняті рішення радою, чи не порушено конфлікту інтересів при голосуванні претендентом самою за себе, при бажанні може з’ясувати прокуратура, ознайомившись із діючим регламентом, ЗАКОНАМИ, аудіозаписами.

Попереду формування комісій, перегляд Регламенту, затвердження виконкому.

П.С.Повний виступ Миколи Орлова, що був запланований на сесії:

Шановні депутати та запрошені!

Вступаючи у нову депутатську каденцію я хотів би побажати усім нам, щоб міської влади у Здолбунові стало більше. Щоб не лише міський голова, а й виконавчий комітет, депутатський корпус мали вагомий вплив на життя міста, на ініціювання та прийняття важливих рішень на користь земляків-здолбунівчан.

Лише від бажання і кваліфікації нас депутатів буде залежати належний рівень ініціативності, професійної дискусії у сесійній залі та контролю за виконанням рішень поза її межами. Лише щоденне відчуття відповідальності за депутатську роботу має спонукати не пройти повз порушника правил благоустрою міста, вуличних торговців, горе-паркувальників на тротуарах та пішохідних переходах у нашому місті.

Лише від депутатської наполегливості буде залежати наскільки виконавчий апарат ради буде якісно готувати проекти рішень, а керівники комунальних установ давати роз’яснення щодо діяльності ввірених їм організацій.

Здолбунівська міська рада і відкритість поки що це слова антоніми, а хочеться прозорості, гласності, чесності у стосунках із мешканцями. Регулярні дослідження на цю тему дають невтішні звіти саме про нашу міську раду, хоча мало хто з інших може похвалитися успіхами у  відкритому спілкуванні з тими, хто їм довірив управляти громадою. Цю прозорість мають забезпечувати всі, але в першу чергу, згідно Регламенту діяльності міської ради – її секретар.

Нагадаю, у місті є два офіційно зареєстрованих ЗМІ: Нове життя і Здолбунів сіті.  Всі п’ять років цей факт вперто  ігнорували у міській раді. Мають місце факти приховування інформації про підготовку бюджету, програм розвитку, зокрема і на 2015 рік, тому це потрібно змінювати.

Секретар ради, окрім забезпечення прозорості і гласності відповідальний і за якісну підготовку проектів рішень, які подаються депутатам. Попри висловлені зауваження, ці проекти досі не підписувалися в межах своєї компетенції юристом та бухгалтером, щоб депутати були впевнені у достовірності поданої інформації.

Тому вкрай важливо підійти до питання обрання секретаря нової міської ради, який би був надійним представником міської ради перед мером, депутатським помічником, рупором гласності і прозорості, а не заангажованим лише посадовим окладом та дорученнями міського голови. Треба щоб новий секретар розумів, що він депутат делегований до виконавчого апарату. Для цього потрібно у Регламенті відновити  положення ЗУ «Про місцеве самоврядування», які чомусь у ньому відсутні. По – перше, що секретар ради виконує обов’язки міського голови у разі відсутності останнього, щоб  містом не ширилися чутки про  некерованість містом, в разі відсутності міського голови.

По-друге треба відновити норму права подання кандидатури секретаря від депутатської більшості, що  і передбачено в зазначеному Законі, щоб ні у кого не склалося враження, що міський голова у такий спосіб хоче обмежити право депутатів пропонувати таку кандидатуру, не кажучи вже про те що такий Регламент суперечить чинному законодавству що є нонсенсом:

Стаття 50. Секретар сільської, селищної, міської ради

  1. Секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у разі, якщо:

{Абзац перший частини першої статті 50 із змінами, внесеними згідно із Законом № 806-VI від 25.12.2008}

1) на день проведення першої сесії сільської, селищної, міської ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори відповідно сільського, селищного, міського голови;

2) рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану відповідним сільським, селищним, міським головою;

3) протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії сільської, селищної, міської ради відповідний сільський, селищний, міський голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради;

4) на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень відповідний сільський, селищний, міський голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради;

5) посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади відповідного сільського, селищного, міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень.

У разі якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради згідно з пунктом 2 цієї частини, наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря ради вносить відповідний сільський, селищний, міський голова.

Досі міський виконавчий апарат ігнорує і можливість створення функціоналу для направлення Петицій жителями міста до міської влади.

Ще однією важливою задачею, яку не взялась виконувати міська рада минулого скликання – це децентралізація влади. Вважаю, що процеси укрупнення територіальних громад набрали незворотнього характеру тому саме міським депутатам потрібно проявити ініціативу та звернутись до сусідніх сіл щодо об’єднання, а не скромно чекати таких пропозицій від них. Кожен із варіантів об’єднання має бути ретельно прорахований і думаю, що мені вдасться цьому посприяти, будучи у складі районної робочої групи із децентралізації.

Маю ще багато ідей та пропозицій, напрацювань, які буду висловлювати по мірі можливості і з трибуни міської ради і на профільних постійних депутатських комісіях, а нині прошу врахувати вищевказане, а саме:

1.Юристу міської ради та всім хто бажає з числа депутатів  до наступного засідання ради внести зміни до Регламенту і привести його у відповідність до чинного законодавства і лише після цього, після ознайомлення всіх депутатів із новим проектом Регламенту ухвалити спочатку його, а потім приступати до кадрових голосувань.

2.Запрошувати на всі засідання міської ради обидва зареєстрованих ЗМІ

3.Колегам-депутатам відповідально поставитись до розподілу по постійних депутатським комісіям, щоб в них працювали фахові люди, які розуміються на тих питаннях, що в компетенції комісій, а також до подачі кандидатур до виконавчого комітету.

На цьому пропоную визначитись із датою наступної сесії, а цю урочисту організаційну сесію міськради закрити.

З вірою у майбутнє міста, дякую за увагуВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети