Міська рада Здолбунова оголосила про старт ініціативи про об’єднання

Так, згідно законодавства, подана половиною депутатського складу Здолбунівської міської ради, ініціатива, мала би мати старт із опитування думки мешканців громади, т.то Здолбунова. І цей старт оголошено сьогодні з офіційного повідомлення про збір пропозицій, думок щодо цього об’єднання.

Цитуємо:

На адресу Здолбунівської міської ради 6.08.2018 року надійшла ініціатива від групи депутатів про добровільне об’єднання територіальних громад, в якій пропонується створити об’єднану громаду у складі: місто Здолбунів, смт Квасилів та населені пункти Богдашівської сільської ради з адміністративним центром у місті Здолбунові.
Пропозиції щодо даної ініціативи просимо подавати в письмовому вигляді до 5.09.2018 року у Здолбунівську міську раду за адресою: м. Здолбунів, вул. Василя Жука, 1, каб. 12, в електронному. вигляді на ел. адресу: miskrada@ukrsd.com.ua

Коментує депутат міської ради Микола Орлов:

Попри те, що децентралізація чотири роки крокує по країні, як виявилося рівень її розуміння дуже різний, а все тому, що не хочемо, не цікавимося, не розуміємо, не хочемо розуміти. Звідси і здогадки і про плюси і мінуси децентралізації, про порядок проведення об’єднання громад, про майбутнє ОТГ.

Законодавство недосконале – це правда, фінансові бонуси не гарантовані на довгі роки – це теж правда, але також правда і те, що громади, які мали кошти лише на утримання апарату ради, яка не може більше нічого зробити, відтепер мають техніку, роблять благоустрій, отримують проектну допомогу  і самі визначають як розвиватись.

Тому просто сидіти у панцирі – це не вихід. Звідси з’явилася ініціатива про об’єднання. Про ініціативу можна прочитати тут:

Хто і що стримував процес до цієї ініціативи я розповідав тут: http://zdolbunivcity.net/pora-rishuchosti-ta-vidpovidalnosti-peremohty-boyazlyvist-i-ehojizm/

Чому з цими громадами, я пояснював у цьому матеріалі: http://zdolbunivcity.net/scho-nese-v-sobi-initsiatyva-pro-objednannya-na-zdolbunivschyni/

Але це не догма, просто інших ініціатив не було, в т.ч і в рамках затвердженого перспективного плану. І краще почати з маленьких але дієвих кроків ніж чекати великого об’єднання. Тим більше законодавство дозволяє потім приєднуватися до ОТГ на що я особисто і очікую. Як тільки хоч одна громада суміжна із Здолбуновом дасть згоду на об’єднання то інші громади теж знімуться із гальм і не захочуть стояти осторонь.

Але до цього ще не один день йти. Тому що є процедура, алгоритм. І перший крок в цьому алгоритмі – це почути думку власних мешканців щодо цієї ініціативи. У якій формі вона буде збиратися, чутися?

Перший варіант – це вже прочитане вами вище оголошення і вже можна і треба писати листи і висловлювати свою думку. За об’єднання з Квасиловом і Богдашевом (сільрадою вцілом), чи тільки з кимось чи проти. Добре, якщо ще і поясните чому ви так думаєте.

Другий варіант – найближчим часом буде ініційована позачергова сесія міської ради, яка має затвердити форму вивчення думки здолбунівчан. На сьогоднішній день місто має свій Статут, в ньому згадується і про громадські обговорення і про громадські слухання, але окремого положення про обговорення до сьогодні затвердженого в раді немає, є лише про слухання. Тому ймовірно інший спосіб вивчення думки громадян буде у формі громадських слухань, які пройдуть через 7-10 днів і на них треба прийти і висловити свою думку! А положення про громадські обговорення треба оперативно теж приймати, оскільки є ще наступні кроки які вимагають його застосування.

Статут громади:

Завантажити (DOC, 412KB)

Положення про громадські слухання:

Завантажити (DOC, 82KB)

Після цього етапу – короткого, але необхідного, почуті думки будуть опрацьовані і винесені на сесію, орієнтовно 19-22 вересня, де і має бути прийнято рішення яким громадам надсилати запрошення до об’єднання. Тоді це рішення буде доведене тим громадам, які будуть зазначені в ньому, або нікому.

Отримавши запрошення ті громади проводять аналогічні вивчення думки в себе і там де буде позитивне рішення з тією (тими) громадами і буде створена спільна робоча група, яка буде напрацьовувати заключні рішення про створення ОТГ.

Які двері відкриває децентралізація (у будь-якій конфігурації, головне щоб фінансово спроможна громада):

  1. Чесно самі вирішуємо куди рухатися, що робити і самі за це відповідаємо.
  2. Отримуємо той податок ПДФО, який нині є в районному бюджеті який спрямовується на села, які не хочуть об’єднуватися бо їх і так добре дотують в т.ч за рахунок «міських грошей». Це кошти для додаткового розвитку ОТГ
  3. Міські школи стануть повноцінно міськими школами, а вони повнокомплектні і розмір цільової освітянської субвенції буде цілком достатнім щоб їх не лише утримувати, а й розвивати.
  4. Культурні і спортивні заходи відтепер будуть і проводитись і організовуватись і фінансуватися містом, їх стане більше.
  5. Із появою нової ОТГ – буде доступ до тих джерел фінансування, які досі місто не мало, оскільки міжнародні донори працюють із ОТГ, допомагаючи суттєво, а я це знаю, бо працюю із ОТГ і міжнародними партнерами вже не один рік. Це доступ як до консалтингової (дорадництво) допомоги (так, так, працювати в ОТГ це треба багато що нового навчитися робити) так і ресурсних бонусів.

Тисячі прикладів можна побачити на сайті децентралізації: https://decentralization.gov.ua/about та на сайті ЗС та у друкованих спецвипусках ЗС про децентралізацію.

Відповідаю на запитання, які лунають до мене (чому тільки до мене?):

  1. Чи варто об’єднуватися із Копитковом, чи варто йому дати об’єднатися з Українкою сусіднього району?

Відповідь: Це вирішувати виключно мешканцям Копитківської сільської ради і вони в цьому процесі вже лідери в районі. Там створена спільна робоча група, проведені опитування в обох громадах і все рухається до створення ОТГ. Решта, бажаючих доєднатися – в чергу після створення ОТГ на доєднання.

  1. Яка доля Глинська, чому він не до Здолбунова?

Відповідь: Глинськ не зміг «зіграти весілля із Богдашевом» на двох бо не визначилися це будуть царські палати, то ж нехай трохи охолонуть і визначаться із своїм розуміння місця і ролі в системі координат громад району, регіону. Богдашівська ж голова на одній із недавніх колегій РДА заявила, що бачить свою громаду разом із Здолбуновом.

  1. Від Здовбиці 3 км до Здолбунова, логічно було би об’єднатися.

Відповідь: Не все вирішує відстань, головне, щоб від об’єднання виграли всі хто об’єднуються, в т.ч фінансово. Здовбиця – це дуже вигідний партнер для навколишніх сіл, бо має величезну чисельність сільського населення і це перевага для трансфертів зі столиці, проте чи Здовбиці ці партнери любі, дорогі? Якщо перемовини, які розпочалися в т.ч за мого сприяння між сусідніми громадами не дадуть результату то я думаю така пропозиція до Здовбиці може бути разом із тими ж П’ятигорами (якщо Богдашівська сільська рада дає згоду на обєднання), наприклад, якщо до того часу проект ОТГ ще не буде в стадії спільної робочої групи. В іншому випадку – сусідня громада може звернутися за тим же приєднанням з часом.

  1. ОТГ – це політична реформа, а не економічна?

Відповідь: Мені все рівно як вона називається, якщо від такої дії всім партнерам стало краще «після» ніж було «до», значить вона має право на життя. Але містечкова політика може втрутитися в хід цього процесу і на Здолбунівщині. Міський голова і частина депутатів, орієнтовані на пробютівські погляди і плани, і така ж частина управлінців та депутатів суміжних громад, можуть протидіяти цьому, оскільки це була не їх ініціатива.

  1. Якщо здолбунівчани не підтримають об’єднання з Квасиловом, або ні з ким и взагалі то які наступні кроки?

Відповідь: Перше що потрібно глянути і запитати це розрахунки, порахувати всі об’єкти соціально важливі, щоб розуміти перспективи, потім думка мешканців і спільне рішення. Буде добро тільки з богдашівцями значить тільки їм піде запрошення до об’єднання, буде рішення ні з ким, значить на тому чекаємо іншої ініціативи чи досиджуємо до наступних виборів. На них діючій владі, думаю вже нічого не потрібно буде, а от наступну владу мешканці, які сьогодні не підтримають об’єднання, можливо із задоволенням будуть запитувати, а чого ж в нас так живеться на фоні інших сусідів не файно. На що цілком заслужено можуть почути відповідь – таке було ваше рішення. Тому все чесно. Хочемо мати інші можливості маємо робити інші дії ніж щодня.

6. У Здолбунова достатній бюджет для своєї громади, для чого ним ділитися з іншими?

Відповідь: Якби був достатній, то дороги були би цілі, тротуари рівні, а гідропарк був би без понтонних переправ та інших об’єктів пізнього сталево-чавунного палеоліту, тому все відносно. На мою думку кількість отриманих додаткових благ у вигляді ПДФО та проектних коштів та трансфертів буде більшою вигодою, а сума складених бюджетів громад що увійде до ОТГ значно більшою ніж кожного по окремо нині.

Отже, перші кроки, які треба здійснити, щоб підтримати створення ОТГ з центром у м.Здолбунів:

1.Писати листи з підтримкою вашого варіанта об’єднання до міської ради.

  1. Прийти на громадські слухання і підтримати ініціативу у зручному для вас форматі (з обома громадами, з однією)

Це дозволить депутатам прийняти рішення з врахуванням вашої позиції та звертатися і до суміжних громад і до органів уповноважених змінювати перспективних план громад області.

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети