Міський голова Здолбунова прозвітував за рік роботи

18 грудня у сесійній залі Здолбунівської районної ради відбувся звіт про роботу протягом 2018 року, міського голови Здолбунова Ігоря Ольшевського.

Звіт був змістовний, цікавий, правильно і вигідно побудований. У загальному доступі з’явився лише сьогодні на офіційному сайті.

Тезово.

Міський голова наголосив на злагодженій роботі апарату міської ради, виконкому, депутатських комісій. Це точно не безсумнівна теза. Принаймні щодо депутатського корпусу і комісій. Збираються вони вкрай погано, часто немає кворуму, депутати так само незадовільно ходять на сесію і причини цього теж треба шукати в організації цієї співпраці.

Зроблені ремонти доріг, тротуарів, освітлення. Зроблені. Про якість судити пішоходам і водіям.

Повний звіт. (Презентація 264 слайди, 33 Мб) 

В обговоренні звіту взяв участь аж…1 мешканець, він же депутат і активний житель Здолбунівщини Микола Орлов. Решта як прихильників так і критиків нинішнього міського голови часу ні прийти ні виступити не знайшли. не вірять, не хочуть, не можуть? Необхідне підкреслити. Було ще три запитання із зали. Не було, традиційного для нинішнього мера блоку відповідей на запитання, які були задані на минулому звіті. Або було все виконано або не було кому відповідати. Окрім працівників комунальних, бюджетних установ, пересічних мешканців цього разу було напевне найменше за всі попередні роки.

Нижче подаємо виступ, який був в обговоренні звіту.

Шановний головуючий, шановні колеги-депутати, шановні присутні.

Нормальною практикою цивілізованого суспільства є діалог, висловлення своїх думок, апелювання до ідей інших з метою пошуку спільного, раціонального рішення.

Ми почули звіт голови міської ради. І такий публічний звіт – це теж прояв доброї волі, публічності і прозорості. Ну принаймні в тій частині яка була озвучена.

Нам, а я говорю нам, тому що міська влада поняття ємке, широке, вдалося затвердити важливі з точки зору залученості кожного із бажаючих здолбунівчан до бюджетного процесу, рішення. Про громадський бюджет, про конкурс міні – проектів для ОСББ та НГО, в нас активно діють електронні Петиції і частина їх буде врахована у бюджеті на 2019 рік вже за декілька годин.

Думаю, нам може бути не соромно за креативні майданчики як от Юний пожежник, за тротуари з бруківки як по вулиці Шевченка і 8 Березня, і навіть Мазепи, де вперше за принципової позиції депутатів підрядника було змушено виконати свої гарантійні зобов’язання по заміні бордюр за власний кошт.

Водночас серед виборців та і у сесійній залі щоразу лунають невдоволення із зволіканням з розробкою Генплану і керуванням землею у ручному режимі, із монополізацією стадіону Локомотив, виконанню робіт раніше ніж на них затверджена документація, відсутністю зрозумілих проектів і пояснень щодо них.

Наше місто не має стратегії, а отже ми не можемо ні собі ні інвесторам дати відповідь: Хто ми, куди йдемо, чого прагнемо.

Ми не створили ОТГ і жодних пропозицій і розрахунків, окрім озвучених мною так ніхто і не запропонував. Однак була теза про те, що додаткові кошти, грантові проекти, позабюджетні кошти можна залучати і без ОТГ. Хотілось би бачити де ці проекти і хто їх спроможний в міській раді писати і вигравати.

Із почутих під час звіту пропозицій, то можу сказати, що я з ними не погоджуюся. Міський голова не може рекламувати діяльність комерційного підприємства, яке надає комунальні послуги та ще й закликати надавати йому більше об’ємів.

Те ж саме стосується і  пропозиції «зібрати перевізників і доручити, як то було при попередниках, кожному відремонувати одну зупинку громадського транспорту». Та не зберете і не відремонтують. По перше тому що немає у місті перевізників ніяких окрім збиткового «Здолбунів-Експрес», а  перевізникам маршруту «Здолбунів-Рівне», думаю ваші ініціативі такі ж дієві як і побажання мешканців не піднімати ціну на проїзд.

Ще, особисто я відчуваю повну відірваність виконкому від депутатського корпусу і навпаки. Мені здається що ми ні з ким ні дружимо, судячи із тієї кількості офіційних делегацій до нас, наших до них і гостей на дні міста. Я вважаю, міський голова зобов’язаний реагувати на зауваження депутатів до діяльності КП і висловлену не підтримку звіту керівника. І у спосіб більш радикальний ніж пожурити. І підготовка документів на сесію теж має чітко виписані норми в нами ж прийнято регламентів в тому числі стосовно дат розробки і оприлюднення проектів рішень, візування їх та супроводу розрахунками і поясненнями. І не після зауважень депутатів, а одразу, всім і завжди.

Тепер щодо тематики формування і використання бюджету.

Титанічна робота депутатів із подолання закритості інформації про використання бюджету в т.ч комунальними підприємствами частково отримала свій позитивний ефект. Нетривалий час на офіційному сайті міської ради друкувалася інформація хто на що скільки використав і що за ці гроші зробив. Зараз знову бачимо лише фото із підписом. Без грунтовної розгорнутої інформації. Люди мають право знати на що йдуть їх кошти. Інша інформація, щодо угод, фінансової звітності КП на диво працює і донині і всі бажаючи можуть із нею ознайомлюватися, оцінювати ефективність використання коштів. І повірте, ця інформація вже неодноразово давали свій позитивний ефект в частині економії коштів але без шкоди якості. Взяти ті ж павільйони –зупинки, дитячі майданчики. Попри інфляцію і суцільне здорожчання вдавалося знаходити кращі і дешевші варіанти. Але, хочеться, щоби не формально, а реально в т.ч через інтернет обговорення, голосування, ті, кого стосується вибір форми і змісту закупівлі могли на неї впливати. Хто як не мама може краще описати і вибрати безпечну і зручну гірку для дитини, хто я к не пасажир може оцінити переваги і недоліки критої зупинки.

Хочу нагадати що ЗУ і БКУ як і наш регламент ради є обов’язковими для виконання в нашій раді, а отже і пояснююча записка для бюджету, і розробка програм програмно-цільовим методом а також прогнозні показники доходів і видатків на найближчу середньострокову перспективу – це вимоги законодавства, а не примхи окремих депутатів чи експертів.

Тому закликаю до їх дотримання і щиро вітаю можливість візуалізації, унаочнення бюджету 2019 року, який буде профінансовано в рамках Громадського бюджету.

Для того, щоб оцінити чи вдало ми прожили цей рік і чи обре керували містом міські менеджери було би добре бачити, що було заплановано і що з того виконано. По тому, що не виконано почути причини і пропозиції як на наступний рік жити краще. Звіт, як і їжа на столі мають бути збалансовані. Трохи солодкого, трохи соленого, трохи перцюJ

Водночас, я хотів би подякувати:

В.Капітулі, за постійне якісне представництво виконавчого апарату міської ради на заходах у місті.

М.Лукянчук, В.Мельнику, В.Шавронський, Л.Євтушок – за оперативну реакцію на депутатські запитання та пропозиції.

Висловлені мною думки не потребують дискусій та відповідей тут і зараз, але бажані для врахування у роботі протягом наступного року.

Всіх присутніх вітаю із наступаючими святами і нехай сьогодні вночі св.Миколай принесе вам під подушки як мінімум святковий настрій та можливість його організувати для своїх рідних і близьких!

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради

Тому загалом звіт відбувся, обговорювати зроблене та робити висновки на рік прийдешній – це вже справа сьогодення.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети