Міністр відкрив завод на Рівненщині й встиг заскочити на здолбунівський цементний

Сьогодні нарешті відкрили, чи то швидше дочекалися за давньою “совковою” традицією чиновника з Києва, який переріже стрічку – і завод, який збудувався без участі Міністерства, почне працювати. Добре, хоч співвласника запросили на відкриття:),vidkrytta а то серед стрічкоперерізальників суцільні обличчя із влади. Потім міністр попрямував до Здолбунова (про це підтвердили як на заводі, так і з РДА). На ПАТ “Волинь-Цемент”, як повідомила прес-служба РОДА, йому презентували інноваційний енергоощадний проект, у реалізацію якого іноземні інвестори до 2015 року планують спрямувати понад 300 мільйонів євро. Завдяки впровадженню першого етапу підприємство вже зменшило споживання газу в 14 разів. 93 відсотки імпортного енергоресурсу при виробництві цементу тут замінили вугіллям.

Відсьогодні стартує другий етап — переведення в енергоресурс твердих побутових відходів. Альтернативне паливо постачає на підприємство відкритий сьогодні сміттєпереробний комплекс. Там відходи сортують, подрібнюють та перетворюють у новий вид альтернативного палива (так званий «флафф»). Потому екологічно чистий «флафф» спалюють в обертових печах ПАТ «Волинь-Цемент». Вартість теплової енергії від сміттєвих брикетів вдвічі дешевша, ніж при використанні вугілля. Тож альтернативним паливом із побутових відходів планують замінити 40 відсотків енергоресурсу. Відтак підприємство зможе щорічно економити орієнтовно мільйон євро. Завдяки цьому планують на 15 відсотків знизити собівартість продукції. За словами голови облдержадміністрації Василя Берташа, впровадження цього енергоощадного проекту зробить місцеву продукцію більш затребуваною на іноземних і вітчизняних ринках.

Від себе додамо. Під час таких візитів, якось дивно, але НІКОЛИ РДА чи будь-хто не повідомляє незалежні ЗМІ про перебування посадовців у районі. Візит міністра був короткотривалий, хоч готувались до більш пишного прийому. Модний термін у повідомленні ОДА про “екологічно чистий флафф”. Цікаво, це яка ж така технологія із сміття “цукерки” робить, що вони ще вчора сміттям були, а сьогодні екологічно чистим брикетом?? І ще одне. Зменшення на 15 відсотків собівартості зовсім НЕ означає, зменшення на 15% ВАРТОСТІ цементу, щоб він став привабливіший покупцям. А при зниженні собівартості на 15% стане більше прибутку інвесторам. Вони ж мають повернути вкладені кошти в сміттєпереробний завод. Тому чи збільшиться збут і буде цемент “більш затребуваним на іноземних і вітчизняних ринках” подивимось по результатах звітності акціонерного товариства в кінці року, а не зі слів губернатора.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети