Міністр Темник виправдав своє прізвище при відвідуванні Здолбунова

Пороблено нашим київським чиновникам, напевне, раз ніяк не можуть доїхати до Здолбунова, “облагодєтєльствувати” народ місцевий. Чекали Президента – не приїхав, чекали віце-прем’єра – не приїхав, завітати замість нього на здолбунівський цементний мав сьогодні  міністр Г.Темник

Офіційна інформація Рівненської прес-служби з перебування міністра та делегації на Рівненщині:

За дорученням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник провів робочу нараду щодо поширення на всі області досвіду рівненського промислового кластеру з виробництва альтернативного палива з побутових відходів та використання його на вітчизняних підприємствах.

«Створення в кожному регіоні промислових кластерів з виробництва і використання альтернативних джерел енергії дозволить замінити дорогий природний газ дешевшим вітчизняним паливом. Це сприятиме зниженню енергозалежності України, залученню інвестицій в економіку, підвищенню її конкурентоспроможності, створенню нових робочих місць, вирішенню екологічних проблем. Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул дав завдання активізувати в регіонах програми роздільного збору та вторинного використання відходів», – сказав Геннадій Темник.

Він зазначив, що необхідно вивчати та втілювати успішний досвід, зокрема Рівненської області, яка з 2011 року на 9 відсотків скоротила обсяг споживання природного газу (з 103 до 93 мільйонів кубометрів). А за рахунок заміщення альтернативними джерелами енергії – на 3,5 відсотки (або 91 мільйонів кубометрів).

Як доповів  (чому мав доповідати директор комерційного підприємства чиновникам? -прим.ЗС) генеральний директор ПАТ «Волинь-Цемент» Сергій Дудзяний, за рахунок новацій «Волинь-Цемент» вже на понад 93 відсотки знизив споживання природного газу – зі 107 до 7 мільйонів кубометрів на рік. За рахунок того, що вартість теплової енергії від флаффу суттєво дешевша, ніж при використанні природного газу, підприємство на 15 відсотків знизило частку енергетичної складової в собівартості продукції. «Вивільнені кошти йдуть на подальшу модернізацію виробництва і впровадження енергозберігаючих технологій», – сказав Сергій Дудзяний. Зокрема, на підприємстві встановлено нове сучасне електрообладнання, яке дозволило значно знизити втрати електроенергії в передавальних мережах та перейти у 1-й клас енергоспоживання, що дає можливість економити в рік 20 мільйонів гривень.

За рахунок такого режиму енергозбереження, на підприємстві вдалося модернізувати пакувальне відділення та побудувати новий блок відвантаження цементу в автомашини. А це вдвічі збільшило обсяги реалізації товарного цементу в 2013 році. (подивимось дані надходжень до бюджету чи збільшились пропорційно-прим.ЗС) Також, за словами Сергія Дудзяного, впровадження на підприємстві природоохоронних заходів дозволило знизити викиди цементного пилу в атмосферу, і нині вони на рівні світових стандартів.

Так повідомляють офіційні джерела, але ж хотілось на власні очі побачити, на власні вуха почути, тим більше що не тільки із міністром ЖКГ не було нагоди зустрічатись, а й навіть на заводі цементному побувати, навіть попри лист, направлений на “Волинь-цемент” з пропозиціями організувати місцевим ЗМІ екскурсію, щоб побачити новітнє обладнання. Тому слідкували за повідомленнями прес-служби щодо цієї поїздки.

visit (8)

Інформація, яка надходила з прес-служби Рівненської ОДА вчора говорила наступне:

Віце-прем’єр-міністр проведе робочу нараду щодо створення сучасних промислових кластерів з виробництва поновлюваного палива, зокрема, з побутових відходів та використання його на вітчизняних підприємствах.

Раз він не приїхав, а приїхав міністр Мінрегіонбуду та ЖКГ то формулювання цілі перебування вже було таке:

Виїзне засідання колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під керівництвом Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Г.Темника, за участю голови Рівненської облдержадміністрації В.Берташа, профільних заступників голів облдержадміністрацій з питань: про стан поводження з побутовими відходами в Україні; про підвищення організуючої ролі місцевих органів влади Рівненської та Волинської областей в роботі зі створення та підтримки діяльності ОСББ

Ну добре, міністр так міністр, готую запитання, передзвонюю в прес-службу Рівненської ОДА, чи візит міністра відбувається за тим же графіком, що і надсилався вчора: 11.00 сміттєпереробний, 12.00 цементний, 14.00 ОДА.

– Так, за тим же графіком, але зараз уточню, передзвоніть за 10 хвилин.

Телефоную, 11.12 на моніторі.

– Так все так само, можете їхати на завод, якщо делегація затримається, то вже там зачекаєте.

Добре, їду на завод. Приїхав об 11.40, привітався із охороною та міліцією, питаю майора Крису С.І, коли на делегацію очікувати.

– Так вони вже з півгодини як по заводу їздять!!??

Т.то в той час, як я телефонував у прес-службу ОДА, делегація ВЖЕ була на заводі. Отакої:(temnik_7

Тому не побачив я ні хліб-сіль, ні спалювання спресованого сміття, а лише виїзд о 12.00 колони назад на Рівне. До речі, спочатку включили сирену в машині супроводу, що їхала першою, але коли побачили, що все це знімають на відео (а може й справді так задумано було) чемно пропустили весь транспорт, що рухався по вул.Шевченка, і лише тоді й без звукових сигналів виїхали на трасу. Тому “з понтом” виїхати не вдалось, виїхали по-людськи. А міністр Темник, за сприяння прес-служби ОДА, так і залишився “темником” для читачів нашого порталу.

visit (4)

Питання ж почекають до іншого разу, поки державні справи дозволять знову комусь приїхати із Києва і ПОЧУТИ нас, а не розказати нам, жителям маленьких сіл і містечок цієї планети Земля. Хоча на цей раз розказували навіть не нам, а привезеним із собою мерам і заступникам голів ОДА з інших областей.

visit (7)

Ось ці питання, які залишились не заданими.

  1. Чи є шанси розвантажити здолбунівське сміттєзвалище, щоб сміття звідти теж надходило до сміттєпереробного заводу у Шпанові і що для цього потрібно зробити місцевій владі?
  2. Чи не варто переглянути показники, за якими оцінюється ефективність роботи місцевої влади, і включити туди міжрайонні й міжрегіональні проекти. Так наприклад, якщо сміттєпереробний завод збудований у Рівненському районі, а влада Здолбунівського спромоглась організувати логістику, яка дозволила розвантажити сміттєзвалище свого району, то щоб такі дії як плюс зарахувались і рівнянам, і здолбунівчанам. Тоді не буде потреби кожному керівнику РДА чи райради будувати завод на території свого району?
  3. Чому керівник держагенції Владислав Каськів підписав угоду із угорською фірмою на вирощування в Україні енергетичної верби, а не взяв за основу вже багаторічні плантації, що вирощуються на Рівненщині?
  4. Чому досі ми однією рукою монтуємо твердопаливні котли у рівненських школах, що працюють на місцевій сировині, а іншою рукою смажимо яєчню на російському газі, який самі ж і підводимо до сіл  Рівненщини? В т.ч і за кошти компенсаційні двох атомних, що поруч. Може, послідовніше було б вести за ці кошти нові лінії електропередач і встановлювати електроплити й котли в селах?
  5. З 01 червня 2011 року діє постанова Кабміну, яка зобов’язує мати побудинкові тарифи на комунальні послуги. У Здолбунові вже 3 роки, порушуючи закон, таких тарифів немає. Один із аргументів місцевої влади-це заборона піднімати тарифи, висловлена заст.голови ОДА на нараді. То як тоді бути місцевому ЖЕКу й міській владі, на які правила орієнтуватись: економічні реалії чи політичну доцільність? І хто буде компенсовувати різницю у конкретних грошових знаках між другим і першим.

Але, трохи поцікавившись інформацією про міністра та про його візити в інші регіони, зрозуміли, що на деякі питання вже є відповіді, а деякі й сенсу не було задавати …

Микола Орлов

temnik_1 temnik_2 temnik_3 temnik_4 temnik_5 temnik_6Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети