Міністр соцполітики Розенко хоче позвільняти голів РДА

розенко про субсидіїЗа провал політики «субсидію у кожну хату заможному українському суспільству». Ось що він написав у ФБ: Програма субсидій започаткована не сьогодні, їй 20 років. Але саме після її реформи 5 місяців тому, вперше за ці роки вона нарешті почала працювати на людину.

Звісно, що не все так гладко, проблеми є. Оформлення субсидій – відповідальність місцевої влади. Персональну відповідальність за якість, швидкість та простоту оформлення субсидій несуть глави обласних та районних державних адміністрацій.

Є числені скарги на те, що в регіонах по три-чотири місяці люди не можуть оформити субсидії, є скарги на черги, на хамство та неуважність окремих посадовців. Саме тому, мене обурюють факти, коли деякі місцеві чиновники замість того, щоби нормально організувати процес оформлення субсидій у себе в районі чи області, починають розповідати про те, що винен у цьому міністр чи Уряд.

Хочу попередити всіх: за підсумками кампанії з призначення та перерахунку субсидій, у грудні, я буду виносити питання на засідання Кабінету Міністрів щодо притягнення до відповідальності, аж до звільнення з посад, тих керівників обласних та районних адміністрацій, які дозволяють собі нехтувати постановами уряду, не налагодили нормальним чином процес оформлення субсидій, та саботували у себе в області чи районі реформу системи субсидій.

Що означає саботували? Не хотіли оформляти субсидії, людей виганяли з кабінету?

Факти:

1)програма, яка мала би п’ять місяців автоматично нараховувати субсидії на практиці виявилась повним фуфлом, тому весь процес перші місяці відбувався за допомогою рук і ніг працівників соцзахисту

2)кількість субсидій зросла в рази при незмінній чисельності персоналу управлінь соцзахисту

3)фінансування поточних потреб управлінь на початку року не враховувало «нових ідей уряду щодо субсидіювання поголовно всього заможного народу України», тому більшість канцелярки тощо шукалося ким завгодно і де завгодно в т.ч за приватні кошти

4)якщо на пару сотень отримувачів субсидії тогоріч був відведений відповідний час для прийому документів, їх обробки то нині станом на 23 жовтня подано 9,5 тисяч заяв, а відповідно в десятеро зменшився час на обробку однієї заявки, або зменшилась спроможність за день прийняти відповідну кількість заяв

5) збільшити чисельність управління при наявних розпорядженнях про скорочення чисельності працівників виконавчих органів влади то взагалі не видається можливим так само як і призначити допомагати нараховувати субсидії, наприклад безробітним з служби зайнятості. Потім прийдеться півроку переробляти.

Виходячи із цього, коли потік навантаження суттєво збільшився, автоматизація процесу не відбулась, помилки в базах даних, різні вказівки різних Міністерств щодо цього процесу, то крайнім хто буде, пане Міністре, місцева влада, управління, може заявники на отримання субсидій? Що таке субсидія, по великому рахунку – то довідка про бідність, пане Міністре. То може спочатку запланувати реформу збільшення купівельної спроможності населення і будемо ставити персональну відповідальність місцевим головам адміністрацій які не забезпечать  потрібну кількість мільйонерів у районі!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети