Міністр губернатору РОДА: місцеві громади мають контролювати ремонт доріг

remont dorogy u zdovbytci (32)
Під час наради з адміністративно-господарським активом Рівненщини директор ДП «Рівненський  облавтодор» Володимир Квачук звернувся до Міністра інфраструктури із проханням вирішити проблему нерівномірного фінансування доріг.

«Основні роботи проводяться у травні та в літні місяці, – розповів Володимир Квачук. – Закуповуються матеріали, нараховується заробітна плата та наступає обов’язковість сплати податкових зобов’язань. Разом з тим, 40 відсотків річного фінансування припадає на останні три місяці – жовтень, листопад, грудень».

За словами керівника облавтодору, через зазначену неритмічність фінансування виникає заборгованість із виплати заробітної плати та вступають в силу штрафні санкції за несвоєчасну сплату податків (в першу чергу до Пенсійного фонду).

Андрій Пивоварський пообіцяв підняти це питання на найближчому засіданні Уряду та знайти шляхи вирівняння фінансування.

Разом з тим, Міністр інфраструктури звернувся до голови облдержадміністрації Віталія Чугуннікова із проханням пропрацювати з громадськістю питання підзвітності  будівельників. «Місцеві громади мають контролювати, куди ці кошти використовуються і наскільки якісно ремонтуються дороги. На місцях краще знають, які дороги потребують реконструкції, а які – ні», – зазначив Андрій Пивоварський.

Також Міністр повідомив, що план ремонту доріг у 2015 році невдовзі викладуть на офіційному веб-сайті Укравтодору.

Від ЗС: Ми підтримуємо звернення міністра до губернатора, от тільки не з громадськістю треба працювати, а з владою й автодором. Обласна влада визначає, де і що ремонтувати й заодно «сватає» виконавця таких робіт, а місцева влада не може ні втрутитись у цей ремонт, ні претензії висловити, мовляв, інакше взагалі нам ніяких ремонтів давати не будуть. А автодор і їм подібні місцеві недобиті “шарашкіні контори”, які лопатами розкидають асфальт, а авто своїми колесами втрамбовує, – давно себе в такій формі вижили. Тому тільки на конкурсній основі, відбір конкурсними комітетами тих громад, де буде здійснюватись ремонт, за участю громадськості, з публічним прийняттям якості завершеного ремонту.

А громадськість контролює, тільки-от які результати цього контролю? Відділ УБЕЗ, знімаючи на дві камери й фотоапарати, абсолютно не бачить порушень технології при укладанні асфальту, ДАІ робить приписи власникам доріг, які ніхто не виконує, бо грошей немає. Договори на ремонт доріг КП «Здолбунівське» укладає з ремонтниками без гарантій якості цих доріг, а прокуратура цього не бачить. Так само, як і міністри чують тільки себе і приїздять в райони та області, щоб комусь щось розказати, а не почути.

От, пане міністре, зробіть так, щоб приписи ДАІ виконувались по тим дорогам, список яких ДАІ присилають громадські активісти з фото в т.ч ДТП на тих ямах. Щоб за неправильно укладені договори міський голова звільняв таких директорів КП, а за розбиті дороги в гарантійний період міські голови подавали до  суду на підрядників, а якщо не подають, то щоб прокуратура подавала в суд на арешт особистого майна мера, поки він не доб’ється виконання гарантійних ремонтів від «зісватаних» підрядників, а якщо мер назве прізвище тих сватів, то його звільняти від відповідальності, але перекладати її на тих сватів, а вони вже водяться в обласних і київських кабінетах. А там, дивись, і їздити вам, пане міністре, далеко не доведеться, щоб поділитись цінною думкою. Зайдете по сусіднім  київським кабінетам, а там, дивись, і всі відповіді на свої запитання знайдете. Якщо, звісно, їх шукати захочете…

От коли це зробите, то побачите, що голос громадськості сам по собі стане в рази голоснішим тільки через те, що приберуться дахи і спини, домовленості з якими важливіші, ніж думка тих, для кого ці дороги робляться.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети