Міністр економіки відвідав підприємства Здолбунова та Квасилова
Наша область має всі передумови для залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій. На цьому наголосив міністр економічного розвитку й торгівлі Павло Шеремета. Під час робочої поїздки на Рівненщину міністр зустрівся з викладачами та студентами НУВГП, ознайомився з роботою здолбунівського підприємства “Волинь-Цемент”, а також меблевої фабрики “Морган Феніче” у Квасилові.
На меблевій фабриці “Морган Феніче” працює півтисячі робітників. У перспективі планують набрати додаткову кількість людей та наростити потужності. У планах американських власників – до кінця року налагодити виробництво поролону, а потім матраців, аби ці складові меблів не купувати за кордоном. Зараз йдуть перемовини з європейськими банками про залучення інвестицій у розмірі п’ять мільйонів євро.
Про поролон ЗС вже писав тут, тому було б добре, щоб міністри по двоє їздили: міністр економіки й міністр екології :)
Маршрут міністра співпав значною мірою із тим же маршрутом, яким минулоріч проїхався міністр -інженер-метеоролог Темник. Про що ЗС писав тут
Після тієї екскурсії сміттєпереробний завод у Рівному зупинили, а здолбунівський цементний позбавився флюффа, який виготовляв сміттєпереробний. Причина зупинки роботи – неврегульованість на державному рівні питання встановлення тарифів на переробку сміття. Тому сміливо можемо рекомендувати новому міністру при поверненні до Києва внести пропозиції, які б розблокували питання формування тарифів, і це був би ЙОГО значний результат від поїздки Рівненщиною. І мільйонні інвестиції, які вже прийшли до Квасилова, Здолбунова, запрацювали би на повну. Заодно нагадаємо пану міністру ті питання, які нам не вдалось задати міністру-метеорологу з причини його закритості до ЗМІ:
Ми не образимось, якщо міністр поділиться ними із міністром Гройсманом чи хоч і всім КМУ.
- Чи є шанси розвантажити здолбунівське сміттєзвалище, щоб сміття звідти теж надходило до сміттєпереробного заводу у Шпанові, і що для цього потрібно зробити місцевій владі?
- Чи не варто переглянути показники, за якими оцінюється ефективність роботи місцевої влади, і включити туди міжрайонні й міжрегіональні проекти? Так наприклад, якщо сміттєпереробний завод збудований у Рівненському районі, а влада Здолбунівського спромоглась організувати логістику, яка дозволила розвантажити сміттєзвалище свого району, то щоб такі дії як плюс зарахувались і рівнянам, і здолбунівчанам. Тоді не буде потреби кожному керівнику РДА чи райради будувати завод на території свого району?
- Чому керівник держагенції Владислав Каськів підписав угоду із угорською фірмою на вирощування в Україні енергетичної верби, а не взяв за основу вже багаторічні плантації, що вирощуються на Рівненщині?
- Чому досі ми однією рукою монтуємо твердопаливні котли у рівненських школах, що працюють на місцевій сировині, а іншою рукою смажимо яєчню на російському газі, який самі ж і підводимо до сіл Рівненщини? У т.ч і за кошти компенсаційні двох атомних, що поруч. Може, послідовніше було б вести за ці кошти нові лінії електропередач і встановлювати електроплити й котли в селах?
- З 01 червня 2011 року діє постанова Кабміну, яка зобов’язує мати побудинкові тарифи на комунальні послуги. У Здолбунові вже 3 роки, порушуючи закон, таких тарифів немає. Один із аргументів місцевої влади – це заборона піднімати тарифи, висловлена заст.голови ОДА на нараді. То як тоді бути місцевому ЖЕКу й міській владі, на які правила орієнтуватись: економічні реалії чи політичну доцільність? І хто буде компенсовувати різницю у конкретних грошових знаках між другим і першим?
Квасилів Павло Шеремета перейменував в українське село.
Павло Шеремета, міністр економічного розвитку і торгівлі України: “Коли я повернуся до Києва, перше, що я скажу: подивіться, у селі Рівненської області можна досягнути такого успіху. А проблеми ми повирішуємо. Вони і ми повирішуємо, якщо є бажання сконцентруватися на позитиві і довести собі , що ми це можемо, тоді проблеми вирішуються дуже просто”.
Керівник ОДА Сергій Рибачок наголосив, що Рівненщина гостро потребує інвестицій, тому треба створювати сприятливі умови для бізнесу. Міністр зазначив, що область має хороший потенціал для розвитку. Це зручне географічне розташування, потужні природні та людські ресурси, що повинно сприяти надходженню інвестицій.
Відео РТБ
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.