Міліція звітує, та оцінка роботи прокуратурою та міською владою

Під час зустрічі начальник міліції підполковник Зіліцький Ю.В озвучував багато цифр і показників, ми взяли із них декілька, що викликали найбільший інтерес у нашого видання. Отже. Підсумки оперативно-службової діяльності, протидії злочинності, розкриття злочинів Здолбунівським РВ УМВС за 10 місяців  2012 року. Основні зусилля в оперативно-службовій діяльності Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області  протягом десяти місяців 2012 року були спрямовані на реалізацію державного курсу на посилення захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства та держави від протиправних посягань, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки.

 На території обслуговування за результатами 10-ти місяців поточного року скоєно 279 злочини, що на 22,1 % менше в порівнянні з минулим роком. З яких 81 – відносяться до категорії тяжких (спад на 41,3 %).

Найбільший ріст вчинених злочинів це: вбивство (2011 – 1, 2012 – 3), пограбування (2011 – 9, 2012 – 14, ріст 55,6 %), а також хуліганство (2011 – 3, 2012 – 17).

В порівняні з аналогічним періодом минулого року на території району зменшилась кількість таких злочинів, як: ТТУ – на 66,7 % (2011 – 6, 2012 – 2), на 27,3 % – шахрайство (2011 – 11, 2012 – 8), на 26,2 % – крадіжка особистого майна (2011 – 172, 2012 – 127).

Незадовільною залишається робота по розкриттю тяжких злочинів. Так в поточному році зареєстровано 81 тяжких злочини (в 2011 році – 138 злочин), з яких 37 не розкрито (% розкриття становить 61,1).

         Питома вага встановлення осіб становить 75,3 %.

 Протидія економічній злочинності 

Протягом 10 місяців 2012 року працівниками СДСБЕЗ Здолбунівського РВ УМВСУ в Рівненській області було виявлено 8 злочини економічної спрямованості:

  • В сфері службової діяльності – 3 злочини;
  • В бюджетній сфері – 2 злочини;
  • В лісовій галузі – 1 злочин;
  • Інтелектуальна власність – 1 злочин;
  • Хабарництво – 1 злочин.

 Забезпечення громадської безпеки та профілактики злочинності 

Одним із напрямків профілактичної роботи є застосування адміністративного законодавства до правопорушників. В цьому напрямку працівниками Здолбунівського РВ УМВС складено 1741 протоколів про адміністративні правопорушення. З яких 1087 виявлено дільничними інспекторами міліції, 224 – інспекторами патрульної служби, 108 – підрозділом ВКМСД, 12 – сектором БЕЗ.

 Діяльність ВДАІ

Протягом 10 місяців 2012 року на території Здолбунівського району було зареєстровано 27 ДТП з механічними пошкодженнями та 8 ДТП з потерпілими, в яких 6 особи загинули та 6 отримали тілесні ушкодження (2011 – 6-1-7, 2012 – 8-6-6).

В період 01.01.2012 по 31.10.2012 року працівниками відділення було складено 380 адміністративний протоколів за порушення ПДР. За керування в стані  алкогольного сп’яніння було складено 86 адміністративний протоколів, за експлуатацію транспортних засобів, що мають технічні несправності складено 54 адміністративних протоколи, за порушення правил зупинки, стоянки та ненадання переваги в русі пішоходам складено 8 протоколів, дорожньої розмітки, та вимог дорожніх знаків складено 9 адміністративних  протоколів, за порушення правил користування ременем безпеки складено 45 адміністративні  протоколи, за керування без посвідчення водія 38 протоколів, притягнуто 21 пішоходів до адмінвідповідальності за порушення правил ПДР.

Цікаво, що здолбунівська прокуратура (за інформацією газети Нове життя) теж не оминула своїм коментарем діяльність міліціонерів у звітному періоді і визначила його як “в цілому на території Здолбунівщини не зафіксовано росту злочинності, однак…” і далі дивіться на фото перелік тяжких злочинів і на скільки їх збільшилось в районі. Мимоволі пригадується пісенька

Алло, алло, Джеймс, какие вести?
Давно я дома не была,
Пятнадцать дней, как я в отъезде,
Ну, как идут у нас дела?
Всё хорошо, прекрасная маркиза,
Дела идут и жизнь легка,
Ни одного печального сюрприза,
За исключением пустяка:
Так, ерунда, пустое дело,
Кобыла ваша околела,
А в остальном, прекрасная маркиза,
Всё хорошо, всё хорошо!………

Не втомиться  грунтовно і два роки поспіль давати оцінку співпраці міська влада. Правда робить це не публічно, особливо, а на зустрічах чи в депутатському колі.  Так от, вже два роки у міської влади є свої побажання до міліції.

Пропонуємо вам вибірку під назвою «Що міська влада пропонує змінити і покращити в своїй роботі  міліції» яка сформована саме з озвучених інформацій в стінах міської ради на протязі 2011-2012 років.

          2011 рік. Питання  діяльності  правоохоронних органів  систематично  розглядаються на засіданнях міської ради та виконавчого комітету. Завдяки раніше прийнятим  рішенням  виділено  приміщення по пр. Цементників, 12 та вул. Шкільній, 40 для роботи  дільничних інспекторів  міліції разом з громадським формуванням  з охорони громадського порядку. Однак, дані  приміщення використовуються неефективно, не проводяться  прийоми  громадян  за місцем проживання.

            Здолбунівським РВ УМВСУ не вироблена система у проведенні даної роботи (із дотримання  громадського порядку в розважальних закладах міста – прим.авт). На ліквідацію вуличної торгівлі працівники міліції виходять лише на прохання міської ради. У результаті чого процвітає незаконна вулична торгівля по вул. 8 Березня та Шкільній, особливо на території кафе «Південь» підприємець Проховської Н.Л. Не складено ні одного протоколу на порушення правил благоустрою, хоча ці обов’язки зафіксовані у ст.10 Закону України «Про міліцію». Далі продовжують працювати гральні автомати у кафе «Мисливець» на пл.Базарній.

                 Співпрацює міська рада з відділом ДАІ, а це дорожні  знаки та  розмітки, світлофорні об’єкти, стан автомобільних доріг та вуличного освітлення. Однак, відсутній контроль працівників ДАІ за дотриманням власниками  транспортних засобів встановлених дорожніх знаків у місцях масового відпочинку громадян. У невстановлених місцях таксисти влаштовують  незаконні парковки.

Всі масові заходи у місті проходять  за участю працівників міліції та  громадського формування. При потребі з дільничними  інспекторами  міліції виходимо на розгляд звернень громадян. Проводяться  рейди у місцях масового відпочинку та  громадського харчування у нічний час.

            Але робота  по даному напрямку ведеться недостатня. Це неукомплектованість  патрульно-постової служби, дільничних інспекторів міліції та  часта їх зміна.

            Необхідно посилити роботу серед молоді щодо профілактики злочинності у школах міста, вести  профілактичну роботу у неблагополучних сім’ях.

            Але більше всього  турбують безнаказані дії нашої молоді, яка  нищить дитяче ігрове та спортивне  обладнання, лавки,  б’ються ліхтарі, вікна, розписуються фасади. Комунальні підприємства «Здолбунівводоканал» та «Здолбунівкомуненергія» систематично  нарікають на крадіжки металевих  люків та решіток. Недостатньо проводиться   робота  щодо виявлення та припинення  діяльності  нелегальних приймальних пунктів.

            Є ряд питань, які штучно затягуються, так протягом року не направили на лікування хвору Ляшкевич К.В., яка  веде бродячий спосіб життя у районі залізничного вокзалу та вулиці Церковної, збираючи зграї собак. Є нарікання КП «Міське будинкоуправління», що міліцією не приймаються міри до особи, яка живе у підвальному приміщенні по вул. Шкільній, 34 і займається виготовленням наркотичних речовин. Викликає незадоволення, що райвідділом не надаються відповіді на звернення громадян, депутатів та установ.

                         2012 рік. Покращено роботу патрульно-постової служби. Але недостатньо залучаються члени громадського формування до чергування в нічний час. Не погоджуються графіки чергувань з міською радою та не враховуються потреби міської ради в підсилені охорони об’єктів благоустрою. Питання діяльності нелегальних приймальних пунктів металобрухту залишається відкритим.

Не складено ні одного протоколу, щодо благоустрою дворів та при будинкових територій, утримання тварин, додержання тиші у громадських місцях.

Здолбунівський районний відділ міліції разом з громадським формуванням не забезпечило навчання правової та спеціальної підготовки членів громадського формування. Незважаючи на те, що районним відділом було ініційовано встановлення відеокамер спостереження, але конкретних пропозицій не надійшло.
Є співпраця в забезпеченні приміщеннями для спільної роботи дільничних інспекторів міліції та громадського формування. Виділенні приміщення по проспекту Цементників,12 та вулиці Шкільній,40, в останньому проведено якісний ремонт силами міської ради. А договір на безкоштовну оренду не заключено.

 

Хочеться, щоб саме ця інформація, а також потреби звичайних громадян стали орієнтиром для діяльності райвідділу міліції на чолі із новим начальником, і у лютому 2013 року міські обранці , коли в черговий раз будуть слухати інформацію про діяльність міліції дали їй набагато вищу оцінку ніж зараз.

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети