Міліцейська облава на здолбунівському ринку

rynok_2 (2)П’ять дільничих на чолі із старшим служби ДІМ, представники ДАІ, заступник начальника Здолбунівського РВ УМВС сьогодні раптово навідались на здолбунівський ринок по вул.8Березня.

Причин для цього було більше ніж достатньо. Від перехрестя із вул.Шкільною й до самих воріт ринку повно асфальтоторговців, т.то торговців з асфальту. Півфасаду будинку Шкільної, 9 заставлений саджанцями. Всі тротуари в т.ч з тієї сторони, де висить знак “Стоянка та зупинка заборонена”, заставлені авто.rynok_1 (2)

Ні пройти, ні проїхати, і навіть при такій ситуації деякі водії зупинялись “полялякати” посеред дороги. Коротше, Здолбунів, 21 сторіччя.rynok_1 (1)

Навпроти, біля магазину “Південь”, ще один мініринок де-факто.rynok_1 (6)

Всі всім створюють проблеми, і тим не менше продовжують торгувати чи то підторговувати. Серед торговців городиною поруч спокійно стояли і продавці риби з ванни і ковбаси з вантажного мікроавтобуса. Правила торгівлі , безпека і здоров’я людей – ці поняття не відомі цим горе-торговцям, головне – продати свій крам. Попри те, що є м’ясо-молочний павільйон, а для торгівлі рибою взагалі мають бути особливі умови, в т.ч акваріум.rynok_2 (4)

Табличка про заборону торгівлі, що висіла на будинку, вже наполовину відірвана, з клумби залишилась лише стоянка для велосипедів і лежанка для ящиків.

Це катастрофа розуму. Не втомлюємось повторювати, що весь цей жах можна припинити дуже швидко – не приходити сюди і не купувати у асфальтоторговців. Проте приходять і купують. Ніхто не питає сертифікатів якості на рибу, не питає, де розум залишили ті, хто варену ковбасу у бусі вам продає.rynok_1 (5)

Одразу згадуються кадри життя у В’єтнамі, Бангладеші, Єгипті, де рибна продукція, її обробка і відходи від цього знаходяться в одному місці. Разом із смородом, мухами й собаками.

Проте у кожного із учасників своя правда. ЇЇ і розказали нам усі, хто захотів говорити, а таких було багато.

Вуличні торговці вирощеною в домашньому господарстві продукцією:

– Ми готові торгувати на ринку, проте нам там немає місця, а ті пару місць, що є, – під прямими променями сонця. А на ньому городина швидко в’яне. Незабаром почнеться розсада, тут буде ще більше людей. А куди нам йти? Місць немає, а торгувати треба, бо це все, за що ми живемо. У міську раду ходили, а толку з цього. Щось обіцяють, але віз і нині там. Ні місць, ні умов. Хоча нам сам депутат Лапчук казав, що тут торгувати можна. А клумбу ми самі скопаємо і засіємо незабаром, краще б на місці клумби великий стіл зробили, то ми б і не торгували з землі.rynok_1 (4)

Представник адміністрації ринку по вул.8Березня:

– Місць на ринку справді недостатньо, ті, що є, не влаштовують господарів домашнього краму. Торговців взагалі поменшало, бо у людей немає грошей ні торгувати, ні купувати. Ринок ледь зводить кінці з кінцями, тому можливості щось розширювати чи добудовувати немає. Що на вулиці торгують ковбасою – не бачила.rynok_2 (6)

Заступник начальника здолбунівської міліції:

– Рейд успішний, торговці ковбасою та рибою йдуть зараз у райвідділ, і на них буде складено протокол ( вже не вперше). Щодо торговців городиною, то тут проблема, яку, в першу чергу, міська влада має вирішити, бо люди й не проти йти торгувати на облаштовані місця, але їх немає. Міська влада взагалі не дуже полюбляє разом із нами ходити на подібні рейди, а коли й вийдуть, то до першої сварки із людьми – і тихенько зникають, а міліції розгрібати. До торговців біля “Півдня” не підходили, тому що, за нашою інформацію, у власників цієї землі є рішення Житомирського апеляційного суду, яким дозволяється здійснювати на цій території торгівлю, принаймні не заборонено. Тому нехай міська рада і підприємець Проховська з’ясують свої стосунки у всіх судах, а потім ми будемо контролювати виконання кінцевого рішення.rynok_2 (5)

Інспектор ДАІ:

 -Жодного водія не затримали, протокол не склали, бо керували безпекою виїзду автотранспортних засобів із тротуару, а та Хюндай, що стоїть під знаком, то я по колесу стукав, а ніхто не підійшов, то що мені чергувати там біля неї, а ще одне авто – то нашого співробітника.

Міська рада і міський голова:

Їх тут не було. Замість них були представники міліції і Здолбунів сіті, які й вислуховували все, що мав би чути Ігор Ольшевський, якщо він – міський голова громадян міста, а не свого кабінету. Вони полюбляють у кабінетах приймати рішення, щоки надувати від важливості. Проблема сама по собі не вирішиться. Ось на останній сесії 19 березня міський голова Ігор Ольшевський у відповідь на закиди депутатів-підприємців про багаторічну!! неврегульованість торгівлі біля закладу підприємця Проховської заявив: “Ми у понеділок вручили підприємцю повідомлення про необхідність виконання рішення виконкому, яке ніхто не відміняв, от з п’ятниці й будемо його контролювати, а взагалі за несанкціоновану торгівлю у нас відповідає..міліція.” Крапка.rynok_2 (3)

ЗС були на майданчику біля “Півдня” і у п’ятницю, і у наступний вівторок, і сьогодні. Як торгували, так і торгують, жодного чиновника міської ради, жодного депутата там не бачили. У сесійній залі якось спокійніше заяви робити?

Доводиться констатувати, що міський голова ховає голову у пісок. як тільки виникає якась ситуація, яку він не може вирішити. А ситуація НЕ вирішена. Діючий ринок на вул.8Березня з моменту віддачі його в оренду підприємцю не покращився, місць для торгівлі не збільшилось, альтернатив вуличним торговцям не запропоновано.

Але є ще один момент. Та сама ковбаса. На запитання торговцям городиною, чому вони самі не закрили двері в тому бусі і не дозволили продавати ковбасу, якою можна отруїтись, вони відповіли, що є санстанція, яка повинна це контролювати, а на запитання до торговців, чому спокійно дивитесь, як торгують на іншій стороні вул.8Березня і Шкільної, сказали, що на те є міліція, щоб розганяти тих, хто торгує у невстановлених місцях. Це ще раз підтверджує, що наші люди ні організовуватись, ні боротись за свої права не можуть і не вміють. Інакше б прийшли  на сесію чоловік 50 із розсадою і розклали меру та депутатам на стіл і стільці, може, тоді б вирішили їх долю, де їм торгувати, а тих, хто хоче отруїти людей своїми продуктами із вантажних бусів, то вже давно б вигнали самі, не чекаючи міліції. Разом із пані продавчинею, яка торгувати навчилась, а дивитись в очі людям ні.prodavecВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети