Міліція і влада. Хто з них хто і як співпрацюють у Здолбунові

Коротко передісторія. Міліція міській владі не підпорядковується, отже місто може лише звертати увагу, просити, щоб міліція реагувала, охороняла, забезпечувала порядок. Водночас міська влада давно носиться із ідеєю створення муніципальної міліції. Поки що ця ідея знаходиться на стадії «декілька чоловік у формі інколи виходять на вулиці міста на прохання міської влади». Саме такі враження створились у нас після аналізу Інформації про стан охорони порядку в місті та спостерігаючи і фіксуючи, як воно насправді відбувається, зокрема щодо доблесних рапортувань про ліквідацію вуличної торгівлі у Здолбунові.

Нижче офіційна інформація, мова оригіналу збережена.

І Н Ф О Р М А Ц І Я про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території міста Здолбунів (подана на засіданні виконавчого комітету Здолбунівської міської ради)

5 жовтня 2011 року Здолбунівська міська рада прийняла рішення № 277 «Про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території міста Здолбунів».
В підготовці даного рішення брали участь депутати міської ради та працівники Здолбунівського районного відділу міліції. За пройдений період (до червня 2012 року, прим.ЗС) хочеться відмітити, що активізовано роботу відділу кримінальної міліції у справах дітей та районної служби у справах дітей, щодо проведення профілактичних і просвітницьких заходів для дітей та молоді у навчальних закладах міста.

За ініціативою міської ради Здолбунівським РВ УМВС було ліквідовано вуличну торгівлю по вулицях Зеленій та 8 Березня. Хочеться, щоб дана робота мала системний характер.
Покращено роботу патрульно-постової служби. Але недостатньо залучаються члени громадського формування до чергування в нічний час. Не погоджуються графіки чергувань з міською радою та не враховуються потреби міської ради в підсиленні охорони об’єктів благоустрою. Питання діяльності нелегальних приймальних пунктів металобрухту залишається відкритим.

Не складено ні одного протоколу, щодо благоустрою дворів та прибудинкових територій, утримання тварин, додержання тиші у громадських місцях.
Всього на засіданні адмінкомісії у 2012 році розглянуто 9 протоколів, з них 4 – це продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів.
Здолбунівський районний відділ міліції разом з громадським формуванням не забезпечило навчання правової та спеціальної підготовки членів громадського формування. (цікаво, а на якій підставі ці чоловіки взагалі щось роблять у місті, якщо вони не готові до цього. Прим.ЗС). Незважаючи на те, що районним відділом було ініційовано встановлення відеокамер спостереження, але конкретних пропозицій не надійшло.
Є співпраця в забезпеченні приміщеннями для спільної роботи дільничних інспекторів міліції та громадського формування. Виділені приміщення по проспекту Цементників,12 та вулиці Шкільній,40, в останньому проведено якісний ремонт силами міської ради. А договір на безкоштовну оренду не заключено. Хочеться відмітити, що під час проведення масових заходів Здолбунівський РВ УМВС України в Рівненській області спільно з відділенням ДАІ систематично забезпечує охорону громадського порядку.
В ході підготовки до засідання виконавчого комітету 13.06.2012 року була проведена робоча нарада за участю керуючої справами виконавчого комітету Вознюк С.О., завідуючої юридичним відділом міської ради
Рощенко О.О., керівника громадського формування з охорони громадського порядку Королькова В.К.

Виявлено, протоколи засідань громадського формування відсутні, особові справи на членів громадського формування не заведені, відсутні довідки, які передбаченні чинним законодавством. Реєстрація посвідчень не ведеться. (узаконена анархія? Прим.ЗС)
Не проводяться навчання з правової та спеціальної підготовки кандидатів у члени громадських формувань. Слабка взаємодія громадського формування з Здолбунівським РВ УМВС України в Рівненській області.

Як правило, громадське формування залучається лише на державні свята та на прохання міської ради. Але разом з тим хочеться відмітити, що в біжучому році громадське формування брало активну участь щодо ліквідації вуличної торгівлі по вулицях
Зеленій, 8 Березня та перенесенню ринку по продажу сільськогосподарської продукції. Забезпечувало громадський порядок та перекриття руху автотранспорту на державні свята.
Міська рада підсилила роботу громадського формування надавши в кінці 2011 року кошти в сумі 10 тис.гривень. В 2012 році громадське формування буде додатково забезпечено форменим одягом за рахунок спонсорської допомоги.
Налагоджена співпраця міської ради з кримінально-виконавчою інспекцією Здолбунівського району.

Визначені місця та відбувають покарання у вигляді громадських робіт громадяни, які притягнуті до кримінального покарання.

На об’єктах благоустрою міста в 2012 році працювало 8 таких громадян.(шановні здолбунівчани, будьте обережні, якщо покарані за кримінальні злочини працюють на об’єктах благоустрою!! Прим.ЗС)

Спільно з ВДАІ Здолбунівським РВ УМВС України в Рівненській області, КП «Здолбунівське», проведено обстеження вулиць міста. З метою безпеки руху автотранспорту, визначено перелік робіт для усунення недоліків в утриманні вулиць міста
Є постійне розуміння та співпраця з працівниками міліції, щодо додержання правил паспортної системи.

Щомісяця на розгляд виконавчого комітету виносяться питання щодо захисту майнових та житлових прав неповнолітніх та недієздатних. В 2012 році таких справ розглянуто – 14.
Низькою залишається свідомість господарюючих суб’єктів, які продають алкогольні та тютюнові вироби неповнолітнім, дозволяють їм перебувати в нічних закладах.
Рішення міської ради буде розглядатись в порядку контролю на сесії міської ради в жовтні біжучого року.

Необхідно провести ряд організаційних заходів по його виконанню.

Керуюча справами виконавчого комітету С.О.Вознюк

Після цього було прийняте рішення виконкому № 152 від 27 червня 2012 року Про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території міста Здолбунів  

Керуючись статтею 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», рішенням Здолбунівської районної ради від 23 травня 2012 року № 317 «Про рекомендацію сільським, селищній, міській радам Здолбунівського району прийняти рішення «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час», виконуючи рішення Здолбунівської міської ради від 05.10.2011 року № 277 «Про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території міста Здолбунів», проаналізувавши робочий план виконання даного рішення, виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В:

1. Інформацію керуючої справами виконавчого комітету Вознюк С.О. про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території міста Здолбунів взяти до відома.
2. Рекомендувати Здолбунівському РВ УМВС України в Рівненській області:
2.1. Звернути увагу на недостатній контроль за виконанням рішення міської ради від 05.10.2011 року № 277 «Про стан боротьби зі злочинністю та охорони порядку на території міста Здолбунів».

2.2. До 20.07.2012 року надати пропозиції, щодо встановлення на вулицях міста відеокамер спостереження.

2.3. Активізувати роботу по виконанню Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» шляхом збільшення рейдів у місцях відпочинку молоді та посилення контролю за додержанням правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

3. Звіт керівника громадського формування з охорони громадського порядку Королькова В.К. взяти до відома, а роботу по здійсненню повноважень громадським формуванням визнати недостатньою.

4. До 01.09.2012 року зобов’язати керівника громадського формування з охорони громадського порядку Королькова В.К. провести перереєстрацію членів громадського формування та оформити відповідні документи згідно чинного законодавства.
5. Господарюючим суб’єктам:

5.1. Рекомендувати не проводити реалізацію алкогольних напоїв з 23.00 години до 9.00 годин, окрім кафе, барів та ресторанів.

5.2. До 01.01.2013 року закладам громадського харчування визначити місця для паління.
5.3. Заборонити в місцях проведення масових заходів продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв.

6. Завідуючій загальним відділом Євтушок Л.Т. до 01.10.2012 року провести роботу з господарюючими суб’єктами, заклади яких працюють у нічний час, щодо встановлення єдиного режиму роботи.

7. Керуючій справами виконавчого комітету Вознюк С.О. провести організаційні заходи, щодо виконання рішення міської ради від 05.10.2011 року № 277 «Про стан боротьби зі злочинністю та охорони порядку на території міста Здолбунів».
8. Про хід виконання даного рішення заслухати в лютому 2013 року.

Міський голова І.О.Ольшевський

Висновки кожен може робити сам. І міліція, і міська влада мають аргументи, у кожного свої бажання і можливості, обмеження. Але громадян це менше всього цікавить. Мешканці повинні ходити, працювати і спати спокійно. Ті, хто допомагають спокою в місті,  повинні заохочуватись, хто його порушує – каратись. Нехай замітанням вулиць, облаштуванням квітників, штрафами і іншими економічними санкціями, але так, щоб кожен знав і не було бажання повторювати.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети