Медичні волонтери у Дубно випередили львівські ініціативи
У своєму відомому телезверненні мер Львова Андрій Садовий повідомив, що у зв’язку із війною на сході України для всіх мешканців Львова буде проводитись навчання військовій справі, обов’язковими стануть курси надання першої медичної допомоги. Те, про що у столиці Західної України тільки говорять, у Дубні уже роблять протягом чотирьох місяців.
Починаючи із червня нинішнього року регулярно, раз на тиждень, у центрі міста студенти медколеджу проводять безкоштовний тренінг з надання першої медичної допомоги для всіх бажаючих оволодіти елементарними навиками порятунку людського життя.
– Питання про започаткування медичного тренінгу постало під час відкритого засідання три місяці тому, – розповідає голова Громадської експертної ради Дубенщини Михайло Корилкевич. – Ми разом з експертами-силовиками на засіданні ГЕРД обговорювали питання безпеки громади міста і району. Як підтвердило вивчення громадської думки, по-перше, далеко не кожен дубенчанин переймається питанням власної безпеки і безпеки родини, по-друге, якщо й переймається, то не знає, що робити і до кого звертатися, по-третє, більшість опитаних і не уявляє, як надавати першу медичну допомогу. Пропозицію щодо проведення навчань для населення внесли присутні студенти медичного коледжу: молодь запропонувала свої знання і матеріальну базу, ГЕРД – допомогу в організації та графік проведення. Активно підтримала ініціативу директор Дубенського медичного коледжу Надія Венгрин.
Студенти-волонтери старших курсів коледжу, які стали добровільними інструкторами, провели більше 10 занять під відкритим небом. Якщо надворі дощило, – тренінг перебирався під дах місцевого будинку дітей та молоді. Не одна сотня юнаків і дівчат, людей середнього і старшого віку за цей час засвоїли реанімаційні заходи після раптової зупинки серцевої діяльності, навчилась робити штучне дихання, зупиняти кровотечу, накладати джгут, шину, обробляти рану…
Курси з надання першої медичної допомоги у Дубні набули ще більшої ваги та популярності після того, як на запрошення Громадської експертної ради відгукнувся відомий в області лікар-реаніматолог з більш ніж 35-річним стажем, заступник головного лікаря Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олег Ушкевич. Досвідчений фахівець своєї справи разом зі своєю асистенткою Іриною Тарасюк продемонстрували базові реанімаційні заходи під час майстер-класу у Дубенському медичному коледжі. На манекенах вони провели кваліфікований інструктаж на предмет серцево-легеневої реанімації, яка включала в себе техніку проведення штучного дихання та непрямого масажу серця, забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів тощо.
Для того, щоб тренінги з надання першої медичної допомоги були корисними для нашої армії, ГЕРД звернувся до військового комісара Дубенсько-Радивилівського об’єднаного райвійськкомату підполковника Сергія Царука. Із Сергієм Васильовичем експерти Громадської експертної ради Дубенщини у цей складний період підтримують постійні ділові контакти. Не так давно, у липні, голова ГЕРД Михайло Корилкевич брав телеінтерв”ю у нього з приводу порядку призову на військову службу.
Для розвитку цієї теми військовий комісар порадив проводити заняття для юнаків призовного віку. Наприкінці серпня ГЕРД провів такий тренінг для студентів Мирогощанського аграрного коледжу, які восени цього року будуть призиватись до Збройних Сил України.
Останнім часом, аби зробити медичні тренінги максимально зручними для дубенчан Громадська експертна рада разом зі студентами-волонтерами надала їм форми виїзних. Тобто, інструктори проводять заняття безпосередньо у колективах під час обідньої перерви. Нещодавно група волонтерів побувала в колективі Центру поштового зв’язку, на черзі – філія університету розвитку людини «Україна».
Дубенчани позитивно відгукуються про корисну справу, започатковану Громадською експертної радою. І якщо з допомогою набутих під час тренінгів знань та навиків з надання першої медичної допомоги комусь із слухачів вдасться врятувати хоча б одне людське життя, можна буде сказати, що старання громадських активістів не були марними.
Дубенський досвід в організації та проведенні курсів з надання першої медичної допомоги цілком можна організувати і в сусідньому Здолбунівському районі. І до цієї роботи не обов’язково залучати медиків. Потрібна лише участь добровільних помічників – громадських активістів і волонтерів, які б взялись за організаційний бік справи. А за необхідними консультаціями на цю тему можна звернутись до координатора тренінгів у Дубні Олександра Лісовського (моб. тел. 0959219533).
Роман Федорів
на правах реклами
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.