Медіа-юрист Олександр Бурмагін допоміг захистити інтереси газети від позову керівника комунального підприємства

1385466078_burmagin

Олександр Бурмагін

Друге і остаточне засідання за позовом депутата міської ради міста Дружківка, Донецької області Віталія Подопригори до газети «Наша Дружківка», яке відбулося 12 листопада, закінчилось перемогою газети. Вести справу журналістам газети допомагав медіа-юрист «Інституту розвитку регіональної преси» (ІРРП) Олександр Бурмагін.

У вересні цього року депутат Дружківського міськради від Партії регіонів, директор приватного підприємства «ПЖРП» подав до суду на редакцію газети «Наша Дружківка» з вимогою спростувати відомості, опубліковані на сторінках газети та відшкодувати моральну шкоду. Йому не сподобалася стаття «Ні новим тарифам» з критикою різкого підвищення вартості комунальних послуг. Свій збиток Подопригора оцінив у 100 000 гривень.

Проти нових тарифів протестували мешканці міста

З 2006 року приватне підприємство «ПЖРП» стало монополістом з надання послуг з утримання житла та прибудинкових територій у Дружківці. Втім, мешканці були незадоволені рівнем їхнього обслуговування і після підняття тарифів почали акції протестів.

–     У Дружківці рішенням міськвиконкому тарифи підвищили більше, ніж вдвічі, – розповідає головний редактор газети «Наша Дружківка» Євген Фіалко. – Акції протесту почали наростати, коли людям стали приходити квитанції. У липні відбулися два мітинги біля виконкому і мешканці перекрили центральну вулицю. Ці події активно висвітлювали центральні телеканали. Звісна річ, не була осторонь і наша газета, яка за 10 місяців зробила близько 30 матеріалів на цю тему, багато з яких були на першій шпальті. Врешті з 1 вересня нові тарифи скасували і повернули старі. А 30 жовтня у місті був проведений новий конкурс на обслуговування житла, який «ПЖРП» програло.

Уже 2 вересня, після повернення старих тарифів, керівник «ПЖРП» Віталій Подопригора подав до суду позов до газети “Наша Дружківка” про захист честі, гідності та ділової репутації і відшкодування моральної шкоди у розмірі 100 000 гривень.

Аби захиститись редакція збирала гроші та звернулась до медіа-юриста.

16 вересня відбулося попереднє засідання суду, а перше – 23 вересня. Тим часом ініціативна група городян оголосила збір коштів на юридичну допомогу для редакції газети, і за чотири дні вдалося зібрати 880 гривень. Після цього позивач вирішив зменшити суму вимог до 1 гривні. Депутат також вимагав від газети спростування фрагментів публікації в газеті.

–     Було зрозуміло, що газету хотіли знищити, таким чином помстившись за останні події. Ми знали, що протистояти цьому буде дуже важко, тому звернулися до професійного медіа-юриста Олександра Бурмагіна, – каже пан Фіалко. – Відреагував він миттєво, і вже за кілька днів я мав на руках чудову матрицю заперечень до позову, яку доповнив своїми матеріалами. Кожна порада Олександра була влучна і корисна. Зрозуміло, що у Дружківці я не зміг би знайти чогось подібного. Нам вдалося повністю перемогти в суді першої інстанції, і не останню роль тут відіграли поради Олександра Бурмагіна і його допомога в складанні заперечень до позову, за що я дуже йому вдячний.

Стратегія захисту «Нашої Дружківки» будувалась на декількох головних постулатах: ролі ЗМІ та журналістів в суспільстві; статусі позивача, як публічної особи; суспільній значимості поширюваної інформації; доведенні достовірності фактів та обґрунтованості зроблених автором оцінок.

Загалом же під час планування, написання і поширення матеріалів варто пам’ятати про елементарні професійні стандарти, радить журналістам та редакторам ЗМІ медіа-юрист Олександр Бурмагін. А ще зберігати в архіві матеріали, які було покладено в його основу,  і професійно підходити до вибору тем.

На суд 12 листопада Віталій Подопригора не з’явився, делегувавши свого представника. Під час судового засідання суд заслухав трьох свідків – учасників ініціативної групи зі скасування тарифів. Після того, як суддя вислухав аргументи сторін, було вирішено відхилити позовні вимоги Віталія Подопригори.

–     Позивач є достатньо впливовою людиною на місцевому рівні, і у нас були побоювання щодо можливого тиску на суд під час розгляду справи, – каже медіа-юрист ІРРП Олександр Бурмагін. – Також був ризик, що потенційні свідки по справі не захочуть йти до суду і виникнуть складнощі із представленням доказів. Але все вдалося.

Наразі цей етап для газети «Наша Дружковка» закінчився. Попереду апеляція.

Олеся Кравчук, ІРРП



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети