Малорезультативна зустріч із реформаторами

реформаториДві зустрічі з представниками Реанімаційного пакету реформ відбулось сьогодні у конференц-залах Рівненської обласної ради та РОДА. Можна лише позаздрити громадському об’єднанню, яке має ресурси приїхати чисельною делегацією, організувати міні-харчування та ще й повну залу слухачів, більшість з яких були запрошені телефонними дзвінками з органів влади.

Офіційно це називався обмін експертними думками між ініціаторами законодавчих рішень і запрошеними, проте це мало було схоже на експертне обговорення, швидше обмін думками тих, хто сидів за столом і пару-трійку виступів із зали.

Наприклад, міський голова Рівного заявив, що не потрібно нічого обговорювати, достатньо лише виконати те, що напрацьовано минулого року  і записано у коаліційній угоді. Нардеп від радикальної партії захищав парламентарів від нападок і говорив, що проекти законодавчі мають зароджуватись разом у співпраці із нардепами, а не подаватись у сесійну залу від громадськості без відома депутатів.

Були слушні думки про те, що багато проблем місцевого рівня вирішуються одним розчерком пера київських чиновників, але у тих або війна, або стратегічне планування з напрацювання законів для виконання законів. Тому досі не можна закупити деякі ліки, запустити сміттєпереробний завод, тощо.

Виступ Сергія Кондрачука від Здолбунівської РДА стосувався вже зробленого в районі й риторичним запитанням, чи не відмовиться держава від наміченого курсу. Тому що вкотре бути кинутим народ вже не зможе, яким би терплячим він у нас не був. До речі, від Здолбунівщини була чи не найбільша делегація, проте отримати відповіді на поставлені запитання чи висловити свою думку можливості не у всіх було.

Як відмітила виконавчий директор Волинського ресурсного центру Стасюк Руслана у коментарі ЗС, вона приємно здивована великою зацікавленістю представників органів влади на такому заході, але дуже хочеться, щоб не чекаючи нікого й нічого, на місцях ці ж представники вже робили те, що у їх силах, про що справедливо говорив у залі Святослав Клічук. Зокрема відповідально підійти до вже існуючих можливостей: формування податку на нерухомість, формування нових об’єднаних самодостатніх громад.

Той же Святослав Клічук вірно відмітив, що зустріч перетворилась у нападки представників партій, що входять у коаліційну більшість на представників громадського об’єднання, хоча вони не відповідальні за прийняття законів та їх виконання. З чим важко не погодитись.

Заступник голови РОДА та голова Рівненської облради теж справедливо відмічали ті нестиковки, які не дозволяють місцевій владі вирішувати свої питання без зарегульованості і втручання Києва. А от заступник голови облради Степан Павлюк сказав, що чекав -чекав, та так і не почув конкретних пропозицій від ініціаторів зустрічі, які б можна було обговорювати на цій зустрічі. І справді, заширокими теми виявилися для зустрічі: від змін до Конституції до скорочення вчителів у селах.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети