Майстриня отримала стипендію голови облдержадміністрації та обласної ради

Кухар Ірині – народній майстрині художнього плетіння з рослинних матеріалів зі Здолбунівщини,  призначена стипендія голови Рівненської обласної державної адміністрації та голови Рівненської обласної ради.

Відповідне рішення прийняв комітет, який створений і діє при управлінні культури і туризму ОДА, до складу якого входять заслужені працівники культури України, члени Національних спілок України, ветерани культури і мистецтва.

Стипендія виплачуватиметься  щомісяця упродовж року, починаючи з січня,  з метою стимулювання творчої праці провідних діячів культури та мистецтва, засвідчення їх видатних особистих досягнень.

Життєпис Кухар Ірини 

Народилася в с. Мар’янівка, Здолбунівського району Рівненської області.

Закінчила Копитківську загально-освітню школу (1995); отримала спеціальність «кравець-вишивальниця» у ПТУ м. Острог, Рівненської обл. (1998); закінчила курси «Виробник художніх виробів із лози» (1999). Працювала флористом (2001-2006).

Із 2001 постійна учасниця всеукраїнських, обласних, міських, виставок народних умільців на фольклорних фестивалях, народознавчих святах. Із 2005 бере участь у мистецькому проекті «Музейні гостини» у Рівному. У 2007 презентувала роботи у Національному музеї народної архітектури та побуту (м. Київ).

Організувала персональні виставки: «Козацький дух – дух вічної стихії» (2010), виставка творчих робіт (2017) м. Здолбунів. Проводить майстер-класи в багатьох містах України та рівненських школах, ліцеях, бібліотеках, притулках для дітей-сиріт.

Нагороджена подяками та дипломами за вагомий особистий внесок у розвиток української національної культури, популяризацію народних промислів і декоративно-ужиткового мистецтва, активну участь у фестивалях, конкурсах, виставках-ярмарках.

Представник Рівненської області та міста Рівне у фестивалях та конкурсах від Рівненського обласного центру народної творчості. Роботи майстрині знаходяться у приватних колекціях на території України, Канади, Ізраїлю, Росії, Польщі.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети